Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Vaikų kūryba

  • PDF

"Mama, ačiū tau - 2015"

"Mama, ačiū tau - 2014"

"Su šventėm!"

"Ruduo miške"

"Mama, ačiū tau - 2013"

"Aš ir mano mokytoja"


"Žiema"

"Šv. Velykos"

 

,,Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi“

 

,,Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi“ – šis teiginys paaiškina, kad žmonėms nedera elgtis bet kaip, kad blogai besielgdamas su kitu visada pagalvotum, kaip jaustumeisi pats būdamas to kito vietoje. Tai auksinė taisyklė, mokanti, kad žmonės turi gerbti vienas kitą. 

Auksinė taisyklė galioja ir mums, mokiniams, ir skatina būti draugiškus, nesišaipyti, nesimušti, kultūringai bendrauti su mokytojais. Ją taikau ir aš. Su visais žmonėmis stengiuosi elgtis taip, kaip norėčiau, kad elgtųsi su manimi. Stengiuosi nesityčioti iš kitų (tiesa, ne visada pavyksta, kartais pasiduotu provokacijoms), tačiau tikrai niekada nesimušu. Kai pamatau, kad mano draugai ar sesuo elgiasi taip, kaip jie tikrai nenorėtų, kad būtų elgiamasi su jais, visada primenu šiuos žodžius. 

Taigi šie žodžiai, šis neilgas, tačiau toks prasmingas sakinys turėtų būti svarbi mintis viso pasaulio žmonėms. Ji pataria ir kartu pamoko (jeigu ,,elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi“, vadinasi ir ,,nesielk su kitais taip, kaip nenorėtum, kad su tavimi elgtųsi“).  Šią mintį būtina taikyti kasdieniniame gyvenime, o jei kam sunku tai padaryti, tai siūlyčiau po truputį pradėti ja vadovautis šeimoje, tada mokykloje..Nepajusite, kaip ši gyvenimo išmintis taps jūsų gyvenimo dalimi! 

V. 

 

„Mūsų gražios draugystės pradžia“ 

 

Draugystė kupina džiaugsmo, laimės, gražių akimirkų, vilties, tikėjimo.. Neįsivaizduoju savo gyvenimo be artimo draugo, kuriam galiu pasipasakoti, pasidalinti savo džiaugsmais ir rūpesčiais. 

Pirmą kartą su savo geriausia drauge susipažinome Naujųjų metų išvakarėse. Mūsų tėvai buvo pažįstami, todėl Naujuosius metus šventė kartu. Drauge pasiėmė ir mus, savo vaikus: mane su savo broliais ir Eglę su saviškiais. Pradžioje mums bendrauti sekėsi sunkiai, galbūt todėl, kad Eglė šiek tiek vyresnė už mane, aš nedrįsau jos kalbinti, o ji, matyt, nelabai turėjo su manimi kuo užsiimti ir bendravo daugiau su savo broliais. Tą vakarą nutiko toks paprastas, tačiau man labai svarbus įvykis, kuris ir tapo mūsų gražios draugystės pradžia. 

Atėjus ilgai lauktiems Naujiesiems, mano bei Eglės broliai lauke sprogdino petardas. Aš labai bijojau.. Buvau girdėjusi įvairiausių istorijų, kaip sprogmenys sužeidžia žmones. Eglė, turbūt pajutusi mano baimę, priėjo, paėmė mane už rankos ir tarė: 

-         Nebijok, jei nori, aš galiu būti su tavimi ir laikyti tavo ranką, kiek tik tu norėsi. 

-         Gerai, ačiū tau labai,- pasakiau žvelgdama jai į akis. 

Tai buvo tik du trumpi sakiniai, tačiau jie buvo lemtingi. Pajutau šilumą, pasitikėjimą. Supratau, kad tai žmogus, kuriam noriu atverti savo paslaptis ir kurio paslaptis noriu išgirsti pati. 

Taip mes ir susipažinome. Iki šiol su Egle bendraujame ir niekada nebuvome susipykusios! Na, gal ir buvome, bet aš jau tai pamiršau. Ak, kaip gera turėti tokią draugę! 

V. 

 

 

Draugystė – tai toks jausmas,

 Kai tu gali draugui atverti savo mintis. 

Draugystė tokia stipri, 

Kad suteikia tau jėgų. 

 

Draugas žino tavo kelionę, 

Tavo istorijas, nuotykius, 

O tikras draugas 

Juos išgyvena drauge.

 

V.

 

Mano geriausios draugės vardas yra Dilaila. Ji mano bendraamžė, graži rudų akių bei rudų ilgų plaukų mergaitė. Susipažinome mes Radviliškio centre, labai gražioje vietoje, prie gėlių. Tokioje gražioje kaip ir mūsų draugystė. 

Mes patyrėme daug smagių akimirkų ir nuotykių. Smagiausi prisiminimai iškyla, kai prisimenu mūsų kelionę į vandens parką. Prieš kelionę aš nakvojau Dilailos namuose. Jau kelionės pradžia buvo labai smagi, nes jos tėvai mus pakėlė švilpdami švilpuku. Išsigandusi Dilaila net iškrito iš lovos, o aš turėjau progos linksmai pasijuokti. 

Vandens parke mes patyrėme daug smagių akimirkų. Nutarėme čiuožti nuo aukščiausio vandens kalnelio. Aš drąsesnė, taigi čiuožiau pirma. Kadangi ten yra vaizdo stebėjimo kameros, mes susitarėme, kad kai aš nusileisiu, parodysiu, ar nebuvo baisu. O čiuožti vienai buvo tikrai labai baisu, vis svajojau, kad šis ilgas ir vingiuotas vandens kalnelis greičiau baigtųsi, vos gaudžiau kvapą. Kai nusileidau, drebėjo kojos. Tačiau pagalvojau: ,,Ir tau, Dilaila, reikia išbandyti šį nuotykį“. Atsisukau į kamerą ir iškėliau nykštį į viršų šypsodamasi drebančiomis lūpomis. Dilaila suprato, kad viskas gerai, nebaisu ir čiuožė. Kai ji nučiuožė, manau, jautėsi taip pat, kaip ir aš, tačiau nepiktai šūktelėjo ,,Melage tu“. Taip leidau jau patirti tokį patį nuotykį. Namo grįžome dainuodamos ir juokaudamos. 

Jaučiuosi labai gerai, kad turiu tokią draugę. Jei jos neturėčiau, jausčiausi tikrai labai blogai, nes nebūtų su kuo pasikalbėti ir patirti tokių linksmų nuotykių.

 

D.

 

Mintys iš mokinių rašinių apie draugystę

 

Geriausias draugas tas, kuris ištikus nelaimei padeda, paguodžia, apgina tave... Niekada nebus geras draugas, jeigu pasityčioja, smerkia tave. Gerą draugą surasti sunku, jų mažai, bet reikia kantrybės ieškoti...

D. 

Draugystė prasidėjo labai vaikiškai – žaidėme gaudynių. Aš atkreipiau į ją dėmesį, nes jos vardas kaip ir mano – Ž...

Ž. 

Mano geriausias draugas yra D.  Mes su juo kartu praleidžiame daug laiko kartu, nes abu turime bendrą pomėgį – motociklus. Mes kartu važinėjamės, dalinamės patarimais, domimės remontu.

L. 

Draugas, tai toks žmogus, kuriuo gali pasitikėti, kuriam gali papasakoti visas savo paslaptis. Aš turiu daug  draugų (...). Ji labai miela, gera ir užsispyrusi – kaip ir aš. Su ja būna linksma... (...) Su ja mano dienos daug spalvingesnės. Mes dažnai ir susipykstame, bet viena be kitos negalime būti. Be jos aš – kaip diena be saulės, žmogus be vandens. Draugystę reikia vertinti kaip ir gyvybę, nes jei neturėsi draugų, tapsi bevertis, vienišas ir nepaliestas meilės žmogus.

S. 

Mano geriausi draugai – D., P., A. Su jais aš žaidžiu įvairiausius žaidimus, einu pasivaikščioti į parką. Mes daug kalbamės, pasakojame vienas kitam įvairias istorijas.

Ž.