Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Paroda, skirta Lietuvos nepriklausomybei

  • PDF

Vasario ir kovo mėnesiais mūsų mokykloje vyko bendruomenės narių paroda-konkursas, skirtas Lietuvos nepriklausomybei. Konkursui darbai buvo pateikti šiose kategorijose: piešinių, eilėraščių ir kūrybinių kompozicijų. Pastarojoje kategorijoje vertinimo komisija I vietą skyrė 5 klasės mokinių Karolinos Mickevičiūtės ir Ugnės Kairytės Gedimino bokšto maketui. Ne mažiau įdomi buvo Erikos Šimatonytės ir Žygintos Bliznikaitės kompozicija „Vėduoklė“ (II vieta). O dydžiu išsiskyrė Arno Pranaičio, Stanislovo Šukio, Dovydo Bružo ir Deivido Laurinavičiaus pagamintas Lietuvos žemėlapis (III vieta). III vieta skirta ir kolektyviniam 5 klasės darbui „Meilė ir laiškas Lietuvai“.

Piešinių kategorijoje I vieta skirta 8 klasės mokinei Kamilei Šnapštytei už spalvingus piešinius Lietuvai. II vieta skirta užimtumo centro „EKO bitės“ komandai (Karoliui Brazioniui, Karolinai Mickevičiūtei, Agnei Čepaitei, Gabrielei Mickevičiūtei ir Erikai Šimatonytei), III vieta – 8 klasei.

Eilėraščių kategorijoje dalyvavo tik du mokiniai – Erika Šimatonytė ir Marius Peleckis, kurie ir pasidalino I bei II vietas.

 

Erika Spietinienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Tarptautiniame projekte „Apkabinkime Žemę“ Radviliškio jaunimo mokykla sveikino Lietuvą ir dėkojo Indonezijai

  • PDF

Tarptautinis projektas „Apkabinkime Žemę“ vyksta nuo 2012 metų. Projekto iniciatorė N. G. Wolmer. Tai bendrumo ir solidarumo su žmonėmis bei Žeme veiksmas, suprantamas visų tautybių, lyčių, amžiaus ir įsitikinimų žmonėms.

Šiemet projekto tema „Dėkingumo laiškas Lietuvai“ ir „Apkabinkime Žemę 2018. Lietuva dėkoja“. Mūsų mokyklos bendruomenė aktyviai įsitraukė į šį projektą. Mokiniai Žyginta Bliznikaitė, Gerda Kairytė, Gabrielė Mickevičiūtė, Viktorija Bulovaitė, Agnė Čepaitė ir Rokas Bagavičius „apkabino” Lietuvą gerais darbais piešdami dėkingumo laiškus Lietuvai. Išreiškus dėkingumą savo Tėvynei, džiaugsminga širdimi dėkojome Indonezijai už atkurtos Lietuvos nepriklausomos valstybės pripažinimą.

Džiaugiamės įsijungę į projekto „Apkabinkime Žemę“ prasmingą veiklą ir sakome „Ačiū, Lietuvai ir Indonezijai!”.

(video https://youtu.be/6_TTaLC_feI )

Karjeros planavimo diena

  • PDF

Vasario 27 d. mokykloje visa diena buvo paskirta įvairioms veikloms, kurios susijusios su karjeros planavimu.

Veiklos buvo suplanuotos taip, kad mokiniai galėtų pažinti save, susipažinti su įvairiomis profesijomis. Jaunesnių klasių mokiniai mokėsi stalo serviravimo, stalo puošimo. Išsikepę sumuštinių patys prie stalo džiaugėsi savo darbo rezultatais. Vyresnių klasių mokiniai vyko į Šiaulių profesinio rengimo centrą, kur susipažino, kokias specialybes ten galima įgyti. Apsilankė Paslaugų ir verslo, Statybos skyriuose. Plačiau buvo kalbama apie virėjo, pardavėjo, statybininko, apdailininko, staliaus profesijas. Ten dirbantys dėstytojai labai išsamiai pristatė centrą, aprodė mokymosi klases, leido susipažinti su ten esančia mokymosi įranga.

Grįžę mokiniai atsakinėjo į testų klausimus ir bandė nusistatyti, kokia profesija jiems labiausiai tiktų. Diena prabėgo turiningai, mokiniai dalinosi įspūdžiais ir patirtimis.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė

Matematikos ir informatikos mokytoja Irena Karinauskienė

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio laukimas ir minėjimas jaunimo mokykloje

  • PDF

Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. Šiais metais ši data ypatingai laukta ir svarbi, nes minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis.

Jaunimo mokyklos mokytojai ir mokiniai stengėsi, kad Vasario 16-ąją pasitiktume išpuoštoje ir šventiškai atrodančioje mokykloje: Lietuvos simboliais puošė mokyklos langus, dalyvavo akcijoje „Geltona, žalia, raudona” ir rašė nuoširdžiausius linkėjimus Lietuvai šimtmečio proga, gamino rankų darbo vėliavas-ženkliukus, kuriuos nešiojo kiekvienas jaunimo mokyklos bendruomenės narys, visi klasių ir koridorių stendai atspindėjo Lietuvos šimtmečio laukimą, mokyklos fojė puošė paroda „Lietuvos nepriklausomybės akto signatarai”.

Lietuvos šimtmečiui paminėti taip pat vesta integruota istorijos ir dailės pamoka „Lietuvos istorijos žingsniai mano kūryboje” bei organizuota viktorina „Jauna, laisva, pati sau valdovė Lietuva”.

 

Istorijos mokytoja Lina Martynkina,

dailės ir technologijų mokytoja Irma Lukoševičienė

Pilietiškumo diena

  • PDF

Vasario 9 dieną mokykloje buvo organizuojama Pilietiškumo diena, kurios metu mokiniai per pamokas galėjo užsiimti kitokia veikla nei įprastai: dalyvauti įvairiausiose kūrybinėse dirbtuvėlėse, dalyvauti diskusijose, filmų peržiūrose.

Vyreniųjų klasių mokinius geografijos mokytoja Ligita Požaitienė, anglų kalbos mokytojas Arūnas Laurutis ir fizikos  mokytojas Vadimas Kamrazeris pakvietė į filmų „Lietuvos kolumbai“, „Radviliškio kraštas“, „Kažkas atsitiko“ peržiūras.

                      Lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė vyresnių klasių mokiniams organizavo poezijos kūrybines dirbtuves, kurių metu mokiniai kūrė eilėraščius ir tekstus apie Lietuvą ir juos skaitė. Matematikos mokytoja Zita Kačinauskienė ir lietuvių kalbos mokytoja Inga Balinskaitė su 5-7 klasių mokiniais ieškojo, rinko ir skaitė gražiausius eilėraščius, skirtus Lietuvai, gamino širdeles ir kūrė tautinę girliandą.

Siekiant išsaugoti tautiškumą, gilinant mokinių žinias apie mūsų tautai brangias šventes išradingai dirbo ikiprofesinio mokymo mokytojai. Svetlana Asačiova su 9-10 klasėse  iš kamštelių kūrė paveikslą „Mes mylim Lietuvą“. Taip pat 9-10 klasių berniukai kartu su mokytoju Dariumi Grigaliausku iš 8 mm. faneros išpjovė Lietuvos teritoriją, nudažė trispalvės spalvomis ir užrašė užrašą  „Aš myliu Lietuvą“. Dailės ir technologijų mokytoja Irma Lukoševičiene prisidėjo  prie Lietuvos Šimtmečio simbolių gamybos. Mokiniai aktyviai dalyvavo simbolių gamyboje, ant CD kompaktinių plokštelių, rišo atlasines virvutes, klijavo iš lipnios plėvelės iškirptas širdeles. Pagaminti Lietuvos Šimtmečio simboliai buvo pristatyti į Radviliškio miesto kultūros centrą. Taip pat mokiniai gamino trispalves vėliavėles mokyklos bendruomenei, skirtas Lietuvos Šimtmečiui paminėti. Mokiniai vėliavėles gamino iš veltinio audinio, panaudodami karštus klijus, medinius pagaliukus, žiogelius – įsegimui. Pagamintomis trispalvėmis vėliavėlėmis mokyklos bendruomenės nariai  pasipuoš ir jas nešios 12-15 dienomis.

Matematikos mokytoja Irena Karinauskienė pamokų metu organizavo kūrybines dirbtuvėles „Aš Lietuvos pilietis“. Dirbtuvėlėse dalyvavo 9a, 9b ir 5/7 klasių mokiniai. Mokiniai piešė piešinius, kūrė kūrybinius darbus. Aktyviausieji buvo 9b klasės mokiniai Gabrielė Mickevičiūtė ir Ovidijus Andrijaitis.  Puikiais ir išradingais darbais buvo papuošta mokyklos fojė.

Papietavę mokiniai galėjo rinktis įvairias veiklas sporto ar treniruoklių salėse, užsiimti saviugda užimtumo centre ar kompiuterių klasėje.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Inga Balinskaitė

Jaunimo mokykloje „Mokslo Erdvėlaivis 2018“

  • PDF

Mokslas iš tiesų gali būti įdomus bei žavus, tam tereikia šiek tiek pastangų ir žinių. Sausio mėnesį Jaunimo mokykloje vyko tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitės „Mokslo Erdvėlaivis 2018“ renginiai. Renginių tikslas - gerinti mokinių ugdymo kokybę, siekiant ugdymo proceso veiksmingumo. Renginius vedė mokytojai Silva Morkūnienė, Irena Karinauskienė, Zita Kačinauskienė, Ligita Požaitienė, Ilona Grabauskienė ir Vadim Kamrazer.

                       Savaitė buvo suskirstyta į atskirų dalykų dienas:  pirmadienis – biologijos, antradienis – matematikos, trečiadienis – geografijos, ketvirtadienis - chemijos, penktadienis – fizikos.                           Biologijos dalyko dienos metu mokiniai moksliniuose portaluose ieškojo netikėtos informacijos apie žmogaus anatomiją ir fiziologiją bei aiškinosi įdomius faktus apie asmens higieną atlikdami virtualius eksperimentus. Neformaliuose užsiėmimuose mokiniai sprendė logines užduotis ir konstravo „modelius“ iš antrinių žaliavų. Matematikos dalyko dieną buvo siekiama sudominti mokinius tiksliaisiais mokslais, todėl 8 - 10 klasių ugdytiniams buvo organizuotas konkursas. Jo metu moksleiviams reikėjo atsakinėti į klausimus ir atrinkinėti teisingus teiginius bei sukurti kompoziciją iš geometrinių figūrų. Šį renginį stebėjo ir rezultatus vertino l. e. p. direktorė Erika Spietinienė ir istorijos mokytoja Lina Martynkina. Po atkaklios kovos įvairiose „protmūšio“ rungtyse pirmąją vietą užėmė Audriaus Korsako, Aivaro Kušleikos ir Luko Mickevičiaus komanda, o antri liko Arno Pranaičio, Povilo Stankaus ir Klaido Savicko grupė, taip pat džiaugėsi ir trečiąją vietą užėmę Erikos Šimatonytės, Simo Pranskūno ir Gedimino Bielskio komandos mokiniai. Geografijos dalyko dieną 8, 9a ir 10a klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje. Mokiniai atlikę  „geografines“ užduotis tapo įvairių nominacijų nugalėtojais. Chemijos dieną devintų klasių mokiniai dalyko žinias gilino indikatoriais tyrinėdami tirpalus. Ovidijui Andrijaičiui ir Karoliui Brazioniui geriausiai sekėsi nustatinėti rūgštis, bazes ir šarmus. Dešimtokai, pasirinkę atskirą chemijos sritį, analizavo jos pritaikymo galimybes. Fizikos dalyko dienos metu mokiniai dalyvavo jiems organizuotose netradicinėse veiklose „Fizika kitaip“. Mokiniai rinko informaciją apie fiziką įvairiuose šaltiniuose, ją apibendrino ir pateikčių pagalba pristatė savo klasės draugams.  

 

Silva Morkūnienė, Irena Karinauskienė,

Zita Kačinauskienė, Ligita Požaitienė ir Ilona Grabauskienė

Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinės grupės nariai

Paminėta Laisvės gynėjų diena

  • PDF

1991 m. sausio 13 d. Lietuvos piliečiai stojo ginti Lietuvos atkurtos valstybės nepriklausomybę, kai Sovietų Sąjungos valdžia ryžosi imtis prievartos. Šią dieną atmindami ir pagerbdami žuvusiuosius, Jaunimo mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo visuotinėje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Ryte dešimčiai minučių mokyklos kabinetuose buvo uždegtos žvakutės, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę,  paruoštas sausio 13 d. įvykiams paminėti skirtas stendas, pirmos ir antros pamokos metu mokiniams buvo rodomas tikrais įvykiais paremtas vaidybinis kino filmas apie 1991 m. sausio įvykius. Mokiniai  buvo skatinami praleisti tą dieną prasmingai – prisiminti tuos, kurie už mūsų visų laisvę paaukojo gyvybes, geriau pažinti savo šalies istoriją.

 

Istorijos mokytoja Lina Martynkina


Grūdinimosi diena

  • PDF

Sausio 10 dieną mokykloje buvo organizuojama Grūdinimosi diena, kurios metu mokiniai vietoje pamokų dalyvavo kitokiose veiklose.

Rytą mokiniai pradėjo nuo linksmosios mankštos. Antros ir trečios pamokų metu, pasiskirstę į grupes, mokiniai ėjo į miesto parką, kur dalyvavo orientaciniame žaidime, ieškojo įvairių objektų, esančių parke. Mielai mokiniai dalyvavo ir linksmose rungtyse. Juk smagu išsiaiškinti savo rankos taiklumą, pasirungti su klasės draugais nešant kamuoliuką šaukšte. Šios rungtys sukėlė daug juoko ir pažadino mokinių azartą. Gerai nusiteikę mokiniai noriai laiką leido ir treniruoklių aikštelėje. Grįžę į mokyklą sportininkai gamino sveikuoliškas salotas iš įvairių vaisių.

Pasmaližavę ir papietavę mokiniai galėjo rinktis įvairias veiklas sporto ar treniruoklių salėse, užsiimti saviugda užimtumo centre ar kompiuterių klasėje.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Inga Balinskaitė

Puslapis 2 iš 62