Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Dešimtokai lankėsi darbo biržoje

  • PDF

Kovo 22 dieną mūsų mokyklos dešimtokai lankėsi Radviliškio darbo biržoje ir bendravo su jaunimo reikalų koordinatore Ruslana Veitiene. Mokiniai išklausė, kokie veiksniai lemia žmogaus profesijos pasirinkimą, kaip neapsirikti renkantis specialybę sau, kad darbas ateityje teiktų malonumą, o ne keltų neigiamas emocijas. Apžvelgė šiuo metu populiariausias specialybes, kokios ateityje turėtų būti paklausios ir kokių profesijų atstovams yra sunkiau įsidarbinti. Mokiniai žiūrėjo filmukus apie įvairias profesijas, domėjosi, kokias paslaugas teikia darbo birža, kokie kursai ir kaip jie organizuojami, diskutavo apie profesijas, uždavė rūpimus klausimus.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė,

Rusų kalbos mokytoja Svetlana Asačiova

Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ 2018“

  • PDF

Kovo 19 – 23 dienomis Radviliškio jaunimo mokykla prisijungė prie „Vaikų linijos“ devintą kartą organizuojamos akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“. Šia akcija skatinami tiek vaikai, tiek suaugę nelikti abejingais patyčioms ir pasirinkti tą pusę, kuri rodo nepritarimą patyčioms, palaiko ir draugiškai bendrauja su patyčias patiriančiais žmonėmis ir taip stabdo patyčių plitimą.

            Kovo 19 d. mūsų mokykloje Prevencijos diena buvo minima įtraukiant mokyklos bendruomenę į įvairias veiklas mokykloje ir už jos ribų. Mokykloje mokiniai žiūrėjo bei aptarė filmą „Gerumo stebuklas“, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Antras daikto gyvenimas“. Be to, mokykloje buvo organizuojamos draugiškos sporto varžybos, kuomet mokiniai galėjo išbandyti savo jėgas ir sporto aikštelėje. Be to, minint šią dieną, mokyklos mokiniai buvo kviečiami sukurti „Draugystės traukinį“, kuriame eksponuojami mokinių ir pedagogų sukurti darbeliai iš antrinių žaliavų: vėduoklė, bitutės, boružėlės, kiškiai ir pelėdžiukai. 15 mokinių vyko į ekskursiją po Kelmęs kraštą. Lankėsi Kelmės krašto muziejuje ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Odos dirbiniai“, kurio metu gaminosi draugystės apyrankes iš odos. Vęliau vyko į Tytuvėnus, apžiūrėjo Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblį, lankėsi Tytuvėnų regioniniame parke ir apžiūrėjo apylinkes nuo Kokmaniškės (Majako) kalno pastatyto apžvalgos bokšto.

            Kovo 20 dieną į respublikinę konferenciją „Patyčioms STOP“ Šeduvos gimnazijoje vyko socialinė pedagogė Tamara Poškienė su mokinėmis Žyginta Bliznikaite, Gabriele Mickevičiūte ir Evelina Kveskaite. Mergaitės parengė ir pristatė stendinį pranešimą „Laikas be patyčių“. Klausė Panevėžio kolegijos dėstytojo, psichologo Ramūno Juknos pranešimą apie emocijas, dirbo grupėse, atlikinėjo įvairias užduotis.

Savaitės „Be patyčių“ metu seniūnai dalyvavo akcijoje, kurios metu išdalino mokyklos bendruomenei ženkliukus „NE Patyčioms“. Taip pat buvo pagamintos pėdutės ir „emocijų“ veidukai, kurie akcentuoja, kad visiems einant koja kojon – patyčios gali liautis.

 

Tamara Poškienė, socialinė pedagogė

Žemės diena

  • PDF

                      Kasmet, kovo 20 dieną, yra minima Pasaulinė Žemės diena – astronominis pavasaris. Ateina pavasario lygiadienisdienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Kasmet mūsų mokyklos mokiniai prisijungia prie šios dienos minėjimo. 5-7 klasių mokiniai kartu su mokytoja Irena Karinauskienė informatikos kabinete organizavo kūrybines dirbtuvėles, skirtas Žemės dienos minėjimui. Ypač aktyvūs buvo 5 klasės mokiniai: Dalius Girnys, Milda Šiurkutė, Kamelija Satkevičiūtė, Kamilė Mickevičiūtė ir 7 klasės mokinė Evelina Mališkaitė.

Šią dieną mokytojos Zita Kačinauskienė ir Svetlana Asačiova su mokiniais, dalyvaujančiais ekologiniame projekte „Rūšiuoju ir atliekas naudoju“ kūrybinių dirbtuvėlių metu iš plastikinių butelių kamštelių gamino pieštukines. Mokiniai su dideliu užsidegimu visą mėnesį iki dirbtuvių rinko kamštelius, kuriuos vėliau panaudojo pieštukinių gamybai.

 

Inga Balinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja

Paroda, skirta Lietuvos nepriklausomybei

  • PDF

Vasario ir kovo mėnesiais mūsų mokykloje vyko bendruomenės narių paroda-konkursas, skirtas Lietuvos nepriklausomybei. Konkursui darbai buvo pateikti šiose kategorijose: piešinių, eilėraščių ir kūrybinių kompozicijų. Pastarojoje kategorijoje vertinimo komisija I vietą skyrė 5 klasės mokinių Karolinos Mickevičiūtės ir Ugnės Kairytės Gedimino bokšto maketui. Ne mažiau įdomi buvo Erikos Šimatonytės ir Žygintos Bliznikaitės kompozicija „Vėduoklė“ (II vieta). O dydžiu išsiskyrė Arno Pranaičio, Stanislovo Šukio, Dovydo Bružo ir Deivido Laurinavičiaus pagamintas Lietuvos žemėlapis (III vieta). III vieta skirta ir kolektyviniam 5 klasės darbui „Meilė ir laiškas Lietuvai“.

Piešinių kategorijoje I vieta skirta 8 klasės mokinei Kamilei Šnapštytei už spalvingus piešinius Lietuvai. II vieta skirta užimtumo centro „EKO bitės“ komandai (Karoliui Brazioniui, Karolinai Mickevičiūtei, Agnei Čepaitei, Gabrielei Mickevičiūtei ir Erikai Šimatonytei), III vieta – 8 klasei.

Eilėraščių kategorijoje dalyvavo tik du mokiniai – Erika Šimatonytė ir Marius Peleckis, kurie ir pasidalino I bei II vietas.

 

Erika Spietinienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Tarptautiniame projekte „Apkabinkime Žemę“ Radviliškio jaunimo mokykla sveikino Lietuvą ir dėkojo Indonezijai

  • PDF

Tarptautinis projektas „Apkabinkime Žemę“ vyksta nuo 2012 metų. Projekto iniciatorė N. G. Wolmer. Tai bendrumo ir solidarumo su žmonėmis bei Žeme veiksmas, suprantamas visų tautybių, lyčių, amžiaus ir įsitikinimų žmonėms.

Šiemet projekto tema „Dėkingumo laiškas Lietuvai“ ir „Apkabinkime Žemę 2018. Lietuva dėkoja“. Mūsų mokyklos bendruomenė aktyviai įsitraukė į šį projektą. Mokiniai Žyginta Bliznikaitė, Gerda Kairytė, Gabrielė Mickevičiūtė, Viktorija Bulovaitė, Agnė Čepaitė ir Rokas Bagavičius „apkabino” Lietuvą gerais darbais piešdami dėkingumo laiškus Lietuvai. Išreiškus dėkingumą savo Tėvynei, džiaugsminga širdimi dėkojome Indonezijai už atkurtos Lietuvos nepriklausomos valstybės pripažinimą.

Džiaugiamės įsijungę į projekto „Apkabinkime Žemę“ prasmingą veiklą ir sakome „Ačiū, Lietuvai ir Indonezijai!”.

(video https://youtu.be/6_TTaLC_feI )

Karjeros planavimo diena

  • PDF

Vasario 27 d. mokykloje visa diena buvo paskirta įvairioms veikloms, kurios susijusios su karjeros planavimu.

Veiklos buvo suplanuotos taip, kad mokiniai galėtų pažinti save, susipažinti su įvairiomis profesijomis. Jaunesnių klasių mokiniai mokėsi stalo serviravimo, stalo puošimo. Išsikepę sumuštinių patys prie stalo džiaugėsi savo darbo rezultatais. Vyresnių klasių mokiniai vyko į Šiaulių profesinio rengimo centrą, kur susipažino, kokias specialybes ten galima įgyti. Apsilankė Paslaugų ir verslo, Statybos skyriuose. Plačiau buvo kalbama apie virėjo, pardavėjo, statybininko, apdailininko, staliaus profesijas. Ten dirbantys dėstytojai labai išsamiai pristatė centrą, aprodė mokymosi klases, leido susipažinti su ten esančia mokymosi įranga.

Grįžę mokiniai atsakinėjo į testų klausimus ir bandė nusistatyti, kokia profesija jiems labiausiai tiktų. Diena prabėgo turiningai, mokiniai dalinosi įspūdžiais ir patirtimis.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė

Matematikos ir informatikos mokytoja Irena Karinauskienė

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio laukimas ir minėjimas jaunimo mokykloje

  • PDF

Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. Šiais metais ši data ypatingai laukta ir svarbi, nes minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis.

Jaunimo mokyklos mokytojai ir mokiniai stengėsi, kad Vasario 16-ąją pasitiktume išpuoštoje ir šventiškai atrodančioje mokykloje: Lietuvos simboliais puošė mokyklos langus, dalyvavo akcijoje „Geltona, žalia, raudona” ir rašė nuoširdžiausius linkėjimus Lietuvai šimtmečio proga, gamino rankų darbo vėliavas-ženkliukus, kuriuos nešiojo kiekvienas jaunimo mokyklos bendruomenės narys, visi klasių ir koridorių stendai atspindėjo Lietuvos šimtmečio laukimą, mokyklos fojė puošė paroda „Lietuvos nepriklausomybės akto signatarai”.

Lietuvos šimtmečiui paminėti taip pat vesta integruota istorijos ir dailės pamoka „Lietuvos istorijos žingsniai mano kūryboje” bei organizuota viktorina „Jauna, laisva, pati sau valdovė Lietuva”.

 

Istorijos mokytoja Lina Martynkina,

dailės ir technologijų mokytoja Irma Lukoševičienė

Pilietiškumo diena

  • PDF

Vasario 9 dieną mokykloje buvo organizuojama Pilietiškumo diena, kurios metu mokiniai per pamokas galėjo užsiimti kitokia veikla nei įprastai: dalyvauti įvairiausiose kūrybinėse dirbtuvėlėse, dalyvauti diskusijose, filmų peržiūrose.

Vyreniųjų klasių mokinius geografijos mokytoja Ligita Požaitienė, anglų kalbos mokytojas Arūnas Laurutis ir fizikos  mokytojas Vadimas Kamrazeris pakvietė į filmų „Lietuvos kolumbai“, „Radviliškio kraštas“, „Kažkas atsitiko“ peržiūras.

                      Lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė vyresnių klasių mokiniams organizavo poezijos kūrybines dirbtuves, kurių metu mokiniai kūrė eilėraščius ir tekstus apie Lietuvą ir juos skaitė. Matematikos mokytoja Zita Kačinauskienė ir lietuvių kalbos mokytoja Inga Balinskaitė su 5-7 klasių mokiniais ieškojo, rinko ir skaitė gražiausius eilėraščius, skirtus Lietuvai, gamino širdeles ir kūrė tautinę girliandą.

Siekiant išsaugoti tautiškumą, gilinant mokinių žinias apie mūsų tautai brangias šventes išradingai dirbo ikiprofesinio mokymo mokytojai. Svetlana Asačiova su 9-10 klasėse  iš kamštelių kūrė paveikslą „Mes mylim Lietuvą“. Taip pat 9-10 klasių berniukai kartu su mokytoju Dariumi Grigaliausku iš 8 mm. faneros išpjovė Lietuvos teritoriją, nudažė trispalvės spalvomis ir užrašė užrašą  „Aš myliu Lietuvą“. Dailės ir technologijų mokytoja Irma Lukoševičiene prisidėjo  prie Lietuvos Šimtmečio simbolių gamybos. Mokiniai aktyviai dalyvavo simbolių gamyboje, ant CD kompaktinių plokštelių, rišo atlasines virvutes, klijavo iš lipnios plėvelės iškirptas širdeles. Pagaminti Lietuvos Šimtmečio simboliai buvo pristatyti į Radviliškio miesto kultūros centrą. Taip pat mokiniai gamino trispalves vėliavėles mokyklos bendruomenei, skirtas Lietuvos Šimtmečiui paminėti. Mokiniai vėliavėles gamino iš veltinio audinio, panaudodami karštus klijus, medinius pagaliukus, žiogelius – įsegimui. Pagamintomis trispalvėmis vėliavėlėmis mokyklos bendruomenės nariai  pasipuoš ir jas nešios 12-15 dienomis.

Matematikos mokytoja Irena Karinauskienė pamokų metu organizavo kūrybines dirbtuvėles „Aš Lietuvos pilietis“. Dirbtuvėlėse dalyvavo 9a, 9b ir 5/7 klasių mokiniai. Mokiniai piešė piešinius, kūrė kūrybinius darbus. Aktyviausieji buvo 9b klasės mokiniai Gabrielė Mickevičiūtė ir Ovidijus Andrijaitis.  Puikiais ir išradingais darbais buvo papuošta mokyklos fojė.

Papietavę mokiniai galėjo rinktis įvairias veiklas sporto ar treniruoklių salėse, užsiimti saviugda užimtumo centre ar kompiuterių klasėje.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Inga Balinskaitė

Puslapis 2 iš 63