Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Jaunimo mokykloje modernizuotas užimtumo centras „EKO bitės“

  • PDF

Balandžio mėnesį Jaunimo mokykloje duris atvėrė atnaujintas užimtumo centras. Mokinių atostogų metu centro patalpose vyko remonto darbai, buvo pakeista elektros instaliacija, lubos, grindys bei perdažytos sienos. Užimtumo centrui nupirkti nauji baldai: sėdmaišiai, stalas ir spintos bei įsigyta veiklos priemonių. Tai – atnaujinta erdvė, kurioje įvairaus amžiaus mokiniai po pamokų turiningai praleidžia laisvalaikį, naudojasi kompiuteriais bei vieša interneto prieiga (įrengtos keturios kompiuterizuotos darbo vietos). Centre vaikai gali žaisti stalo, kompiuterinius žaidimus ir net biliardą, skaityti knygas ar ruošti namų darbus. Svarbiausia, kad čia jaunimas mokosi bendrauti su bendraamžiais ir suaugusiaisiais, o rengiant akcijas ir dalyvaujant įvairiuose renginiuose yra lavinamas jų kūrybiškumas. Centre vaikai kuria inscenizacijas, filmuoja ir fotografuoja, piešia, žiūri mokomuosius ir laisvalaikio filmus, klausosi muzikos ir dažnai užsibūna net iki vėlaus vakaro. „EKO bitėse“ atsižvelgiama į mokinių iniciatyvas ir pasiūlymus, čia jie randa ne tik užsiėmimų, bet ir draugų, nes tai saugi erdvė savirealizacijos nerandantiems jauniems žmonėms!

Jaunimo mokyklos direktorė Erika Burneckienė pabrėžė, kad šiais mokslo metais užimtumo centras įkurtas ir atnaujintas siekiant sudaryti mūsų mokiniams galimybę formuoti socialinius įgūdžius. Centras - jaunimo erdvės kampelis, kur mokiniai gali ateiti po pamokų ir kalbėtis „prie arbatos puodelio“ bei akcentavo, kad toks centras labai reikalingas teigiamam mokinių emociniam ugdymui ir socialinių kompetencijų kėlimui.

Modernizuotam užimtumo centrui „EKO bitės“ linkime, kad nepritrūktų jaunimo, saugiai leidžiančio turiningą laisvalaikį bei aktyviai įsitraukiančio į skirtingas kūrybingų užsiėmimų veiklas!

Silva Morkūnienė

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS ,,KURIAME KARTU“

  • PDF

Kovo 29 d. Vinco Kudirkos pagrindinėje mokykloje vyko SUP mokinių kūrybinės dirbtuvės  „Kuriame kartu”. Nuotaikingas renginys vyko pavasariškai bei velykine simbolika puoštame kabinete. Mūsų mokyklos 6 klasės mokinė Evelina Mališkaitė, kartu su ją lydėjusia specialiąja pedagoge Vilma Chlevickiene, vadovaujant Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojai metodininkei Laimai Laiševcevienei, noriai įsitraukė į organizuotą veiklą, margino kiaušinius dekupažo technikos pagalba. Įgiję naujų žinių ir įgūdžių, pabendravę tarpusavyje bei patyrę daugybę teigiamų emocijų mokiniai ir juos lydėjusios mokytojos nuoširdžiai džiaugėsi gražiai numargintais margučiais. Renginio pabaigoje visi dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus padėkos raštais. 

Specialioji pedagogė Vilma Chlevickienė

Jaunimiečių sėkmė Šiaulių regiono konkurse „Mano svajonių profesija“

  • PDF

                   Šiaulių profesinio rengimo centro organizuotame mokinių kūrybinių darbų konkurse „Mano svajonių profesija“ dalyvavo Radviliškio jaunimo mokyklos komanda. Mūsų mokyklos septintos ir aštuntos klasės mokinės:  Kamilė Šnapštytė, Evelina Kveskaitė ir Karolina Užgrindytė konkursui pateikė kūrybinį darbą, kurį sudarė 25 fotonuotraukų ciklas „Eureka! Mums dingtelėjo nauja mintis…” (konsultavo mokytoja Silva Morkūnienė), o devintokė Ineta Pašilytė parengė IT darbą „Virėjos profesija” (konsultavo mokytoja Ligita Požaitienė). Kurdami darbus mokiniai domėjosi profesijų pasauliu, karjeros galimybėmis Šiaulių profesinio rengimo centre bei ugdėsi iniciatyvumą ir kūrybiškumą. Darbus vertino speciali  komisija, sudaryta iš įvairių sričių profesijos mokytojų, todėl buvo atsižvelgta į pateiktų darbų meniškumą, formos ir turinio originalumą, pasirinktų priemonių įvairovę ir temos atskleidimą. Mūsų mokyklos mokinių darbai Šiaulių regiono konkurse „Mano svajonių profesija“ pastebėti ir įvertinti bei paskirta trečia vieta. Visi kūrybinių darbų autoriai buvo pakviesti į ŠPRC organizuotus „Profesijų mugės 2017“ šventinius renginius, kurių metu laimėtojams įteiktos dovanos ir diplomai. Konkursui pateikti darbai eksponuojami virtualioje parodoje Šiaulių profesinio rengimo centro internetinėje svetainėje http://www.sprc.lt , o „Profesijų mugės“ metu buvo publikuojami laikraštyje „Mes“.

Silva Morkūnienė ir Ligita Požaitienė

Radviliškio jaunimo mokyklos mokytojos

Projektas „AUGINU SAVE“ tęsiasi

  • PDF

Mokykloje toliau tęsiamas socialinio emocinio ugdymo projektas ,,Auginu save“. Kovo 31 dieną mokiniai dalyvavo nepamokinėje veikloje: vyko į ekskursijas, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ir sportavo.

Iš pat ryto susirinkę mokiniai buvo informuoti apie jau antrus metu vykstantį projektą „RŪŠIUOJU IR ATLIEKAS NAUDOJU!”, žiūrėjo informacinį vaizdo filmą „Pakuočių atliekų tvarkymas Lietuvoje“. Vėliau su klasės vadovais kūrė plakatus ir įsirengė popieriaus ir plastiko rūšiavimo talpas klasėse.

6-9 klasių mokiniai kartu su mokytoja Irena Karinauskienė ir socialine pedagoge Tamara Poškiene vyko į Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Jame nuo 2012 metų veikia Saugaus eismo klasė. Mokiniai susitiko su veiklos organizavimo ir prevencijos poskyriaus specialiste Alma Matinian. Mokiniai atsakinėjo į įvairius klausimus apie saugų elgesį gatvėje, kelyje. Aptarinėjo įvairias situacijas, kaip reikia pereiti gatvę, kelią, kas trukdo saugumui kelyje rudenį ir žiemą, kaip turi elgtis pėstieji, dviratininkai ir t.t. Patys išradingiausieji ir sumaniausieji buvo apdovanoti ir dovanėlėmis – atšvaitais. Specialistė dar kartą vaikams priminė apie saugų elgesį kelyje tamsiu paros metu, atšvaitų dėvėjimo taisykles. Vėliau mokiniai galėjo apžiūrėti įvairias darbo priemones, atributiką kurią naudoja policijos pareigūnai. Taip pat mokiniai galėjo apžiūrėti ir policijos mašiną, pasėdėti joje. Apibendrindami renginį visi padarė išvadą, kad saugumas gatvėje ir kelyje priklauso nuo mūsų visų. Kelių eismo taisyklių laikymasis, pagarba vienas kitam, dėmesingumas, drausmingumas ir sąmoningumas, minčių ir veiksmų harmonija turi lydėti kiekvieną, esantį kelyje.

8-9 klasių mokiniai vyko į Radviliškio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Mokiniams buvo rodoma video medžiaga, pasakojama apie ugniagesių atliekamas funkcijas, jų darbo specifiką. Ugniagesiai-gelbėtojai pristatė mokiniams savo techniką, darbo įrankius, kostiumus. Papasakojo, kaip naudoja tam tikrus įrengimus nutikus nelaimei. Mokinius lydėjo technologijų mokytojai Irma Lukoševičienė ir Darius Grigaliauskas.

10 klasių mokiniai lankėsi Radviliškio darbo biržoje. Specialistė mokinius supažindino su įdarbinimo galimybėmis, išmokomis, kursais. Paaiškino, kada galima kreiptis į darbo biržą ir kokių reikia dokumentų.

Grįžę į mokyklą mokiniai laiką leido sporto salėje, laisvalaikio centre „Eko bitės“, kompiuterinėje.

 Inga Balinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja

Konkursas „Šauniausias mokinys 2017“

  • PDF

Balandžio 5 dieną mokykloje vyko konkursas „Šauniausias mokinys 2017“. Renginyje dalyvavo 12 dalyvių. Mokiniams reikėjo atlikti 6 užduotis. Per pirmąją užduotį renginio vedėjos Edita Kušleikaitė ir Ieva Šataitė uždavinėjo įvairius klausimus, į kuriuos dalyviai turėjo atsakyti. Antroje, dalyviai išsitraukę užduotį, ją turėjo atlikti kuo kūrybiškiau. Vėliau mokiniai tapo „poetais“ ir turėjo iš duotų žodžių sukurti ketureilius. Penktoji užduotis buvo bene smagiausia. Mokiniams reikėjo dainuoti karaokė ir jie tai darė labai linksmai. Po to dalyviams reikėjo pamiklinti pirštus ir iš indo su ryžiais per 15 sekundžių išrinkti kuo daugiau centų. Na, o renginio pabaigoje mokiniai surinkinėjo dėliones ir tai turėjo padaryti kuo greičiau. Renginio atmosfera buvo puiki, o vertinimo komisija nusprendė, kad „Šauniausio mokinio“ titulas atitenka 10b klasės mokiniui Aurelijui Kirjanovui. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldumynais.

Darius Grigaliauskas

Šiaulių regiono jaunimo meninės raiškos festivalis „Mes PROF‘ai 2017“

  • PDF

Kovo 30 d., kaip ir kasmet, jaunimo mokyklos 8-10 klasių mokiniai dalyvavo Šiaulių regiono jaunimo meninės raiškos festivalyje „Mes PROF‘ai 2017“. Mokiniai demonstravo kolekciją „Tautinis kostiumas kitaip“. Kolekcija buvo sukurta ikiprofesinio mokymo pamokų metu. Vaikinai suvirino sijonų ir liemenių karkasus, kuriuos merginos apipavidalino su pinta juosta ir maišine medžiaga. Kolekcijos vadovai technologijų ir dailės vyresnioji mokytoja Irma Lukoševičienė, technologijų vyresnysis mokytojas Darius Grigaliauskas. Už dalyvavimą renginyje buvo įteiktas padėkos raštas.

Mokytojas Darius Grigaliauskas su 8-10 klasių mokinių grupe renginyje eksponavo dar ir dirbinius iš medžio ir metalo.

Ikiprofesinio mokymo mokytoja Svetlana Asačiova eksponavo 10 klasių mergaičių kurtus darbus „Pelenės kurpaitė“.

 Irma Lukoševičienė

Aplinkosauginiame konkurse

  • PDF

Aplinkosauginiame konkurse „Kita forma mokinys. Ekobendruomenė“

Radviliškio jaunimo mokyklos idėjos įvertintos padėka

Veiksmo savaitė be patyčių 2017

  • PDF

2017 m. kovo 20 – 26 dienomis Radviliškio jaunimo mokykla prisijungė prie „Vaikų linijos“ pradėtos akcijos „Veiksmo savaitė be patyčių 2017“. Jos tikslas didinti mokyklos bendruomenės narių sąmoningumą apie galimus patyčių atvejus ir jų sprendimo būdus, skatinti pagarbius ir draugiškus mokyklos bendruomenės narių santykius. Patyčių savaitė prasidėjo akcija „Saulutė – gėrio ir pakantumo simbolis“ ir veidukais „Linksmas mokinys – saugus mokinys“. Mokykloje buvo diskutuojama apie patyčias, atliekamos užduotys, kuriamas mokyklos dienoraštis „Draugystės traukinys“, rašomos gražios mintys ant delnų, širdelių. Kiekviena klasė palinkėjimų galerijoje rašė vieną žodį skirtą patyčioms.

Kovo 23 d. į respublikinę konferenciją „Patyčioms – STOP“ Šeduvos gimnazijoje vyko socialinė pedagogė Tamara Poškienė, specialioji pedagogė Vilma Chlevickienė su mokinėmis Monika Valinčiūte, Žyginta Bliznikaite, Edita Kušleikaite. Mergaitės paruošė ir pristatė stendinį pranešimą „Mitai apie patyčias“. Klausėme Radviliškio rajono PK vyriausiojo tyrėjo Aivaro Kardašiaus pranešimą „Teisės, pareigos, atsakomybė“. Mokiniai dirbo grupėse, atlikinėjo įvairias užduotis. 

8-9 klasių mokiniai kartu su dailės ir technologijų mokytoja Irma Lukoševičiene ir technologijų mokytoju Dariumi Grigaliausku vyko į Lietuvos kariuomenės Karinį oro pajėgų Oro gynybos batalioną. Mokiniai buvo supažindinti su bataliono atsiradimo istorija, aprodyta teritorija. Vėliau kariai pristatė ginkluotę, amuniciją, mokiniai galėjo atsisėsti į kariuomenės transporto priemones. Likę mokykloje mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Draugystės medis“, piešė plakatus „Patyčioms NE“, žiūrėjo filmus apie patyčias ir dalyvavo diskusijose.

Socialinė pedagogė Tamara Poškienė,

specialioji pedagogė Vilma Chlevickienė

Puslapis 10 iš 63