Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Projektas „AUGINU SAVE“ tęsiasi

  • PDF

Mokykloje toliau tęsiamas socialinio emocinio ugdymo projektas ,,Auginu save“. Kovo 31 dieną mokiniai dalyvavo nepamokinėje veikloje: vyko į ekskursijas, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ir sportavo.

Iš pat ryto susirinkę mokiniai buvo informuoti apie jau antrus metu vykstantį projektą „RŪŠIUOJU IR ATLIEKAS NAUDOJU!”, žiūrėjo informacinį vaizdo filmą „Pakuočių atliekų tvarkymas Lietuvoje“. Vėliau su klasės vadovais kūrė plakatus ir įsirengė popieriaus ir plastiko rūšiavimo talpas klasėse.

6-9 klasių mokiniai kartu su mokytoja Irena Karinauskienė ir socialine pedagoge Tamara Poškiene vyko į Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Jame nuo 2012 metų veikia Saugaus eismo klasė. Mokiniai susitiko su veiklos organizavimo ir prevencijos poskyriaus specialiste Alma Matinian. Mokiniai atsakinėjo į įvairius klausimus apie saugų elgesį gatvėje, kelyje. Aptarinėjo įvairias situacijas, kaip reikia pereiti gatvę, kelią, kas trukdo saugumui kelyje rudenį ir žiemą, kaip turi elgtis pėstieji, dviratininkai ir t.t. Patys išradingiausieji ir sumaniausieji buvo apdovanoti ir dovanėlėmis – atšvaitais. Specialistė dar kartą vaikams priminė apie saugų elgesį kelyje tamsiu paros metu, atšvaitų dėvėjimo taisykles. Vėliau mokiniai galėjo apžiūrėti įvairias darbo priemones, atributiką kurią naudoja policijos pareigūnai. Taip pat mokiniai galėjo apžiūrėti ir policijos mašiną, pasėdėti joje. Apibendrindami renginį visi padarė išvadą, kad saugumas gatvėje ir kelyje priklauso nuo mūsų visų. Kelių eismo taisyklių laikymasis, pagarba vienas kitam, dėmesingumas, drausmingumas ir sąmoningumas, minčių ir veiksmų harmonija turi lydėti kiekvieną, esantį kelyje.

8-9 klasių mokiniai vyko į Radviliškio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Mokiniams buvo rodoma video medžiaga, pasakojama apie ugniagesių atliekamas funkcijas, jų darbo specifiką. Ugniagesiai-gelbėtojai pristatė mokiniams savo techniką, darbo įrankius, kostiumus. Papasakojo, kaip naudoja tam tikrus įrengimus nutikus nelaimei. Mokinius lydėjo technologijų mokytojai Irma Lukoševičienė ir Darius Grigaliauskas.

10 klasių mokiniai lankėsi Radviliškio darbo biržoje. Specialistė mokinius supažindino su įdarbinimo galimybėmis, išmokomis, kursais. Paaiškino, kada galima kreiptis į darbo biržą ir kokių reikia dokumentų.

Grįžę į mokyklą mokiniai laiką leido sporto salėje, laisvalaikio centre „Eko bitės“, kompiuterinėje.

 Inga Balinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja

Konkursas „Šauniausias mokinys 2017“

  • PDF

Balandžio 5 dieną mokykloje vyko konkursas „Šauniausias mokinys 2017“. Renginyje dalyvavo 12 dalyvių. Mokiniams reikėjo atlikti 6 užduotis. Per pirmąją užduotį renginio vedėjos Edita Kušleikaitė ir Ieva Šataitė uždavinėjo įvairius klausimus, į kuriuos dalyviai turėjo atsakyti. Antroje, dalyviai išsitraukę užduotį, ją turėjo atlikti kuo kūrybiškiau. Vėliau mokiniai tapo „poetais“ ir turėjo iš duotų žodžių sukurti ketureilius. Penktoji užduotis buvo bene smagiausia. Mokiniams reikėjo dainuoti karaokė ir jie tai darė labai linksmai. Po to dalyviams reikėjo pamiklinti pirštus ir iš indo su ryžiais per 15 sekundžių išrinkti kuo daugiau centų. Na, o renginio pabaigoje mokiniai surinkinėjo dėliones ir tai turėjo padaryti kuo greičiau. Renginio atmosfera buvo puiki, o vertinimo komisija nusprendė, kad „Šauniausio mokinio“ titulas atitenka 10b klasės mokiniui Aurelijui Kirjanovui. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldumynais.

Darius Grigaliauskas

Šiaulių regiono jaunimo meninės raiškos festivalis „Mes PROF‘ai 2017“

  • PDF

Kovo 30 d., kaip ir kasmet, jaunimo mokyklos 8-10 klasių mokiniai dalyvavo Šiaulių regiono jaunimo meninės raiškos festivalyje „Mes PROF‘ai 2017“. Mokiniai demonstravo kolekciją „Tautinis kostiumas kitaip“. Kolekcija buvo sukurta ikiprofesinio mokymo pamokų metu. Vaikinai suvirino sijonų ir liemenių karkasus, kuriuos merginos apipavidalino su pinta juosta ir maišine medžiaga. Kolekcijos vadovai technologijų ir dailės vyresnioji mokytoja Irma Lukoševičienė, technologijų vyresnysis mokytojas Darius Grigaliauskas. Už dalyvavimą renginyje buvo įteiktas padėkos raštas.

Mokytojas Darius Grigaliauskas su 8-10 klasių mokinių grupe renginyje eksponavo dar ir dirbinius iš medžio ir metalo.

Ikiprofesinio mokymo mokytoja Svetlana Asačiova eksponavo 10 klasių mergaičių kurtus darbus „Pelenės kurpaitė“.

 Irma Lukoševičienė

Aplinkosauginiame konkurse

  • PDF

Aplinkosauginiame konkurse „Kita forma mokinys. Ekobendruomenė“

Radviliškio jaunimo mokyklos idėjos įvertintos padėka

Veiksmo savaitė be patyčių 2017

  • PDF

2017 m. kovo 20 – 26 dienomis Radviliškio jaunimo mokykla prisijungė prie „Vaikų linijos“ pradėtos akcijos „Veiksmo savaitė be patyčių 2017“. Jos tikslas didinti mokyklos bendruomenės narių sąmoningumą apie galimus patyčių atvejus ir jų sprendimo būdus, skatinti pagarbius ir draugiškus mokyklos bendruomenės narių santykius. Patyčių savaitė prasidėjo akcija „Saulutė – gėrio ir pakantumo simbolis“ ir veidukais „Linksmas mokinys – saugus mokinys“. Mokykloje buvo diskutuojama apie patyčias, atliekamos užduotys, kuriamas mokyklos dienoraštis „Draugystės traukinys“, rašomos gražios mintys ant delnų, širdelių. Kiekviena klasė palinkėjimų galerijoje rašė vieną žodį skirtą patyčioms.

Kovo 23 d. į respublikinę konferenciją „Patyčioms – STOP“ Šeduvos gimnazijoje vyko socialinė pedagogė Tamara Poškienė, specialioji pedagogė Vilma Chlevickienė su mokinėmis Monika Valinčiūte, Žyginta Bliznikaite, Edita Kušleikaite. Mergaitės paruošė ir pristatė stendinį pranešimą „Mitai apie patyčias“. Klausėme Radviliškio rajono PK vyriausiojo tyrėjo Aivaro Kardašiaus pranešimą „Teisės, pareigos, atsakomybė“. Mokiniai dirbo grupėse, atlikinėjo įvairias užduotis. 

8-9 klasių mokiniai kartu su dailės ir technologijų mokytoja Irma Lukoševičiene ir technologijų mokytoju Dariumi Grigaliausku vyko į Lietuvos kariuomenės Karinį oro pajėgų Oro gynybos batalioną. Mokiniai buvo supažindinti su bataliono atsiradimo istorija, aprodyta teritorija. Vėliau kariai pristatė ginkluotę, amuniciją, mokiniai galėjo atsisėsti į kariuomenės transporto priemones. Likę mokykloje mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Draugystės medis“, piešė plakatus „Patyčioms NE“, žiūrėjo filmus apie patyčias ir dalyvavo diskusijose.

Socialinė pedagogė Tamara Poškienė,

specialioji pedagogė Vilma Chlevickienė

Atvirų durų dieną Kelmės PRC jaunimiečiai „matavosi profesijas“

  • PDF

               Kovo 24 dieną Jaunimo mokyklos mokiniai kartu su biologijos mokytoja metodininke Silva Morkūniene svečiavosi VšĮ Kelmės PRC, kuris yra vienas iš didžiausių profesinio rengimo centrų Žemaitijos regione, Tytuvėnų skyriuje. Šeimininkai renginio metu  atsakinėjo į  mokinių pateiktus klausimus ir pristatė filmuotą medžiagą apie mokyklą. Buvo organizuotos pažintinės ekskursijos po mokyklą, kurių metu jaunuoliai susipažino su profesinio rengimo centro veikla. Atvirų durų dieną jaunimo mokyklos dešimtokai: Vygintas Kairys, Amandas Rybinskyj, Eitvydas Užgrindis, Kęstutis Mikoliūnas, Eimantas Stepanovas, Jonas Memkus, Lorenas Mickus, Aurimas Čepas ir Airidas Ančerevičius „matavosi profesijas“. Centre profesinis mokymas  vykdomas pagal 9 mokymo sritis. Mūsų mokinai  ne tik domėjosi, bet ir realiai laikinai tapo „Technikos priežiūros verslo darbuotojais“ ir „Automechanikais“.  Po „sunkių darbų“ mokiniams buvo leista nemokamai pasinaudoti baseino paslaugomis, o valgykloje mus pavaišino ką tik iškeptomis ir gardžiai kvepiančiomis bandelėmis su obuolių džemu. Grįžtant į Radviliškį mokiniai diskutavo kuri profesija kam labiausiai tiko: Vygintas, Amandas, Eimantas ir Airidas nutarė dar kartą matuotis „Automechaniko rūbą“.

Erika Spietinienė, Radviliškio jaunimo

mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Užimtumo centre „EKO bitės“ mokiniai kūrė eilėraščius

  • PDF

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras vasario mėnesį organizavo „Radviliškio miesto 450 metų jubiliejaus eilėraščių ir dainos žodžių“ konkursą. Konkurse dalyvavo ir jaunimo mokyklos užimtumo centrą „EKO bitės“ aktyviai lankantys mokiniai. Centre vykstančių užsiėmimų metu vaikai kūrė eilėraščius apie  Radviliškį. Konkursui buvo pateikti mokinių sukurti keturi eilėraščiai:

1. Monika Valinčiūtė, 8 a klasės mokinė, eilėraštis „Radviliškio ateitis“;

2. Viktorija Venckutė, 9 a klasės mokinė, eilėraštis „Mūsų miestas Radviliškis“;

3. Ineta Pašilytė, 9 b klasės mokinė, eilėraštis „Radviliškio kraštas“;

4. Žyginta Bliznikaitė, 9 b klasės mokinė, eilėraštis „Sugrįžkite į Radviliškį“.

Visos mokinės už kūrybą ir dalyvavimą Radviliškio rajono konkurse įvertintos mokyklos direktorės Erikos Burneckienės padėkomis.

Eilėraščiai

 

Silva Morkūnienė

Dalyvavome Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos Žemės dienos renginiuose

  • PDF

               Kovo 20 – ąją, Pasaulinę Žemės dieną į Radviliškio Gražinos pagrindinę mokyklą rinkosi mokiniai ir mokytojai iš penkiolikos rajono mokyklų.  „Mažais žingsneliais didelių tikslų link“ taip organizuotą renginį, skirtą Pasaulinei Žemės dienai, pavadino organizatoriai. Susirinkusius dalyvius sveikino Laisvūnas Vaičiūnas, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius ir Radviliškio savivaldybės administracijos atstovai.  Šventiniam darbui įkvėpė Gražiniečių literatūrinė - meninė kompozicija.  Rajoniniame renginyje mūsų mokyklą atstovavo mokinės: Evelina Kveskaitė 7 kl., Karolina Užgrindytė 8a kl., Gabrielė Mickevičiūtė 8b kl., Viktorija Venckutė 9a kl. ir Ineta Pašilytė 9b kl.. Mergaitės dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose aplinkosaugine tematika. Grupėse  mokiniams reikėjo atlikti ir pristatyti praktines - kūrybines užduotis. Mokytojams, atlydėjusiems mokinius, buvo suteikta galimybė dalyvauti  Radviliškio PPT psichologės Enrikos Margienės vestame seminare „Z kartos vaikai mokykloje“.  Renginys baigėsi darbų refleksija ir apdovanojimu padėkomis aktų salėje bei mokyklos kieme šauniai organizuotu, visuotiniu šokiu „Būk pasveikinta, Žeme“!

Silva Morkūnienė

Puslapis 10 iš 62