Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Konkursui „STOP tuberkuliozei!“ mūsų mokinės kūrė lankstinukus

  • PDF

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras organizavo lankstinukų konkursą „STOP tuberkuliozei!“. Konkurso tikslas – ugdyti atsakomybę už savo ir savo artimųjų sveikatą, gilinti žinias apie tuberkuliozę ir jos profilaktiką, skatinti jaunimą rinktis sveiką gyvenimo būdą, sudominti jaunimą kūrybingo bendravimo formomis. Konkurse dalyvavo Radviliškio rajono ugdymo įstaigų moksleiviai.  Pateikti lankstinukai turėjo atitikti vertinimo kriterijus: meniškumas ir estetiškumas, temos suvokimas, gebėjimas vaizdu perteikti mintis. Mokinių darbus vertino biuro sudaryta komisija.

Mūsų mokyklos mokinių Evelinos Kveskaitės, Ievos ir Viktorijos Venckučių lankstinukai įvertinti padėkomis. Atliekant kūrybinius darbus mergaites konsultavo biologijos mokytoja metodininkė Silva Morkūnienė ir mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jočienė.

Silva Morkūnienė

Paroda „Aš galiu“

  • PDF

Nuo balandžio 3 dienos miesto  bibliotekoje veikia jaunimo mokyklos 8-10 klasių moksleivių medžio ir metalo darbų paroda „AŠ GALIU“. Į parodą atrinkti geriausi mokinių darbai, kurie pareikalavo ilgo, sunkaus ir kruopštaus darbo.

8 klasių mokinių darbai pagaminti iš medžio, nes mokiniai mokosi stalystės amato. Mokiniai parodai  pagamino ginklų, inkilėlių, suvenyrų. 9-10 klasių mokiniai mokosi šaltkalvystės meno, todėl darbai pagaminti iš metalo. Parodoje eksponuojami voratinkliai, žvakidės, ginklai. Daug sunkaus ir kruopštaus darbo pareikalavo Lino Grigaliausko darbas. Mokinys per pusę metų pagamino senovinio garvežio kopiją. Gaminant darbelius mokiniai idėjų ieškojo patys, dažniausiai internete, todėl kiekvienas darbas įdomus savo sprendimais, atlikimo technika.  Pritrūkus idėjų  mokiniams padėjo mokytojas Darius Grigaliauskas. Daugelis mokinių savo darbams atlikti naudojo suvirinimo įrangą.

Paroda vyks iki gegužės 1 dienos.

Ikiprofesinio mokymo mokytojas Darius Grigaliauskas

Mokyklos atstovų kūrybinis darbas respublikiniame konkurse „Laisvės kontūrai“

  • PDF

Mokyklos užimtumo centre „EKObitės“ 9b klasės mokiniai Ineta Pašilytė ir Povilas Stankus, išsirinkę jiems įdomią daržovę - „agurką“ bei kūrybingai interpretuodami, siekė perteikti „gyvybės sąvokos“ esmę. Jų kūryboje aktualizuojasi tikros realybės prigimtis. Kūrybiniu darbu „Agurko gyvybės performanso filosofija“ jaunieji autoriai pasakoja numanomas gyvenimo istorijas. Mokiniai apjungia skirtingas medžiagas: veidrodį, stiklą, medį ir „agurką“, aiškindamiesi santykius tarp svarbiausių egzistencinių klausimų – būties/nebūties, tikrovės/iliuzijos, gyvenimo/mirties. Pastarieji motyvai tampa kūrybinio darbo „Agurko gyvybės performanso filosofija“ pagrindu. Gyvybei mokiniai priskiria pagarbos matmenį, kuris slypi plonytėje gijoje, jungiančioje jos paviršių, ir tai, kas yra už jos. Taip sukuriama kitokia dimensinė erdvė, kai sustabdyta akimirka keičiama į praeities fragmentą, užrakintą gyvybėje. Simboliškai tai iliustruoja gyvybės koeficientą – mažytę ir didžiulę energijos dalį, kurią reikia branginti, nes ji įvyksta tik kartą ir negali būti pakartota. Balansuodami tarp skirtingų kūrinio detalių mokiniai konstruoja „gyvybės sąvoką“ populiarioje daržovėje – „agurke“ ir atiduoda žiūrovo interpretacijai.

Kūrybiniame darbe „Agurko gyvybės performanso filosofija“ vaizduotas „agurko gyvenimas“ pavadintas „Bakterijų skrydis“ bei „2017 – Mumijos sugrįžimas“ perteikia nūdienos žmogaus išstumtą „kūrybos genijų“. Negana to, mokiniai sugeba suderinti jų darbe besiaktualizuojantį ekspresyvumą su žiūrovų keliamais lūkesčiais. Ineta ir Povilas sugeba priversti mus mąstyti, kurti, augti, tobulėti, tapti tuo, kuo galime būti, o ne tuo, kuo esame. Tokiai jaunatviškai kūrybai negali būti abejingas, ji veikia savo užkoduota energija, kuri tiesiog trykšta iš mokinių kūrybinio darbo, kuris buvo pateiktas ir įvertintas VDU Katalikų teologijos fakulteto (dekanas doc. dr. Benas Ulevičius) organizuotame respublikiniame konkurse „Laisvės kontūrai“. 

Silva Morkūnienė, biologijos mokytoja

Evelinos ir Arūno kūrybinių darbų paroda „Juodai Balta Henna Tattoo“

  • PDF

Balandžio mėnesį užimtumo centre „EKO bitės“ mokiniai Evelina Kveskaitė (7 kl.)  ir Arūnas Rutkauskas (10c kl.) kūrė darbus ir juos eksponavo mokyklos fojė surengtoje parodoje „Juodai Balta Henna Tattoo“. Evelina parengė darbą „Meilės Rožės - be spyglių”, o Arūnas sukūrė dvylika darbų: „Koks tu esi?”, „Taip atrodai, kada pyksti”, „Žnyplius”, „Generolas Bulius”, „Nariuotakojis”, „Nu-nu ir Fu, jeigu keiksiesi tu”, „Drakonas”, „Nebūk piktas”, „Žaltys”, „Atsargiai, gali pagauti!”, „Roplys” ir „Nebūk plėšrus paukštis!”. Mokinių kūryba žavi savo autentiškumu, o „tatuiruotės“ raiškos priemonės jaunatviškos ir nuostabios, bet šiandien jos tik  juodos ant balto popieriaus.

Tatuiruotė – „amžinas“ piešinys ant kūno. Žodis tatuiruotė kilęs iš polinezietiško žodžio tatau. Tatuiravimas – įvairių nenutrinamų ženklų ant kūno įamžinimas mechaniniu būdu  po oda įšvirkščiant dažomosios medžiagos. Kada žmogaus kūnas pirmąsyk papuoštas spalvingais piešiniais, nenustatyta. Spėjama, jog tatuiruotėms apie keturiasdešimt tūkstančių metų. Seniausių rasta tiriant Egipto piramides - ant mumijų odos matyti piešinio liekanos (informacijos šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Tatuiruot%C4%97).

Silva Morkūnienė

Aplinkos ministerijos padėka Radviliškio jaunimo mokyklai

  • PDF

Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose Lietuvos mastu dalyvavo Radviliškio jaunimo mokyklos bendruomenė. Mokykloje organizuoti renginiai „Pakuotės antras gimtadienis“, kurių metu įgyvendintos veiklos: „Stiklainio stilius“, „Kamštelių kūrybingas naudojimas“, „EKO daiktai iš chemijos pramonės pakuočių“, „Simbolinių atšvaitų gamyba“, „Akcija - Laiminga Baterija“ bei „EKO rėmeliai, rėmai ir sienos“. Per biologijos pamokas mokiniai rinko informaciją ir ją susisteminę bei pavadinę „Pakuotės antras gimtadienis“ pateikė mokyklos bendruomenei.  Visą savaitę organizuotuose renginiuose mokiniai su mokytojais iš plastikinių bei popierinių pakuočių kūrė buityje pritaikomus „naujus“ daiktus: netikėtus, meninius kūrinius, interjero detales. Mokytojai mokiniams priminė aplinkos teršimo pasekmes, atliekų gamtoje ilgaamžiškumą, grėsmę gamtai ir gamtos saugojimo būtinybę. Už dalyvavimą bei iniciatyvumą ir kūrybiškumą Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose Lietuvos mastu, Radviliškio jaunimo mokykla gavo LR Aplinkos ministerijos padėką, kurią pasirašė Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Navickas (2017 metai). Džiaugiamės dalyvavę Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose, nes būtent taip mokinių vaizduotės dėka naujai atgimė įvairiausios pakuotės antram gyvenimui. Neterškime gamtos pakuotėmis, o  kurkime švaresnę aplinką!

 Silva Morkūnienė

Jaunimo mokykloje modernizuotas užimtumo centras „EKO bitės“

  • PDF

Balandžio mėnesį Jaunimo mokykloje duris atvėrė atnaujintas užimtumo centras. Mokinių atostogų metu centro patalpose vyko remonto darbai, buvo pakeista elektros instaliacija, lubos, grindys bei perdažytos sienos. Užimtumo centrui nupirkti nauji baldai: sėdmaišiai, stalas ir spintos bei įsigyta veiklos priemonių. Tai – atnaujinta erdvė, kurioje įvairaus amžiaus mokiniai po pamokų turiningai praleidžia laisvalaikį, naudojasi kompiuteriais bei vieša interneto prieiga (įrengtos keturios kompiuterizuotos darbo vietos). Centre vaikai gali žaisti stalo, kompiuterinius žaidimus ir net biliardą, skaityti knygas ar ruošti namų darbus. Svarbiausia, kad čia jaunimas mokosi bendrauti su bendraamžiais ir suaugusiaisiais, o rengiant akcijas ir dalyvaujant įvairiuose renginiuose yra lavinamas jų kūrybiškumas. Centre vaikai kuria inscenizacijas, filmuoja ir fotografuoja, piešia, žiūri mokomuosius ir laisvalaikio filmus, klausosi muzikos ir dažnai užsibūna net iki vėlaus vakaro. „EKO bitėse“ atsižvelgiama į mokinių iniciatyvas ir pasiūlymus, čia jie randa ne tik užsiėmimų, bet ir draugų, nes tai saugi erdvė savirealizacijos nerandantiems jauniems žmonėms!

Jaunimo mokyklos direktorė Erika Burneckienė pabrėžė, kad šiais mokslo metais užimtumo centras įkurtas ir atnaujintas siekiant sudaryti mūsų mokiniams galimybę formuoti socialinius įgūdžius. Centras - jaunimo erdvės kampelis, kur mokiniai gali ateiti po pamokų ir kalbėtis „prie arbatos puodelio“ bei akcentavo, kad toks centras labai reikalingas teigiamam mokinių emociniam ugdymui ir socialinių kompetencijų kėlimui.

Modernizuotam užimtumo centrui „EKO bitės“ linkime, kad nepritrūktų jaunimo, saugiai leidžiančio turiningą laisvalaikį bei aktyviai įsitraukiančio į skirtingas kūrybingų užsiėmimų veiklas!

Silva Morkūnienė

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS ,,KURIAME KARTU“

  • PDF

Kovo 29 d. Vinco Kudirkos pagrindinėje mokykloje vyko SUP mokinių kūrybinės dirbtuvės  „Kuriame kartu”. Nuotaikingas renginys vyko pavasariškai bei velykine simbolika puoštame kabinete. Mūsų mokyklos 6 klasės mokinė Evelina Mališkaitė, kartu su ją lydėjusia specialiąja pedagoge Vilma Chlevickiene, vadovaujant Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojai metodininkei Laimai Laiševcevienei, noriai įsitraukė į organizuotą veiklą, margino kiaušinius dekupažo technikos pagalba. Įgiję naujų žinių ir įgūdžių, pabendravę tarpusavyje bei patyrę daugybę teigiamų emocijų mokiniai ir juos lydėjusios mokytojos nuoširdžiai džiaugėsi gražiai numargintais margučiais. Renginio pabaigoje visi dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus padėkos raštais. 

Specialioji pedagogė Vilma Chlevickienė

Jaunimiečių sėkmė Šiaulių regiono konkurse „Mano svajonių profesija“

  • PDF

                   Šiaulių profesinio rengimo centro organizuotame mokinių kūrybinių darbų konkurse „Mano svajonių profesija“ dalyvavo Radviliškio jaunimo mokyklos komanda. Mūsų mokyklos septintos ir aštuntos klasės mokinės:  Kamilė Šnapštytė, Evelina Kveskaitė ir Karolina Užgrindytė konkursui pateikė kūrybinį darbą, kurį sudarė 25 fotonuotraukų ciklas „Eureka! Mums dingtelėjo nauja mintis…” (konsultavo mokytoja Silva Morkūnienė), o devintokė Ineta Pašilytė parengė IT darbą „Virėjos profesija” (konsultavo mokytoja Ligita Požaitienė). Kurdami darbus mokiniai domėjosi profesijų pasauliu, karjeros galimybėmis Šiaulių profesinio rengimo centre bei ugdėsi iniciatyvumą ir kūrybiškumą. Darbus vertino speciali  komisija, sudaryta iš įvairių sričių profesijos mokytojų, todėl buvo atsižvelgta į pateiktų darbų meniškumą, formos ir turinio originalumą, pasirinktų priemonių įvairovę ir temos atskleidimą. Mūsų mokyklos mokinių darbai Šiaulių regiono konkurse „Mano svajonių profesija“ pastebėti ir įvertinti bei paskirta trečia vieta. Visi kūrybinių darbų autoriai buvo pakviesti į ŠPRC organizuotus „Profesijų mugės 2017“ šventinius renginius, kurių metu laimėtojams įteiktos dovanos ir diplomai. Konkursui pateikti darbai eksponuojami virtualioje parodoje Šiaulių profesinio rengimo centro internetinėje svetainėje http://www.sprc.lt , o „Profesijų mugės“ metu buvo publikuojami laikraštyje „Mes“.

Silva Morkūnienė ir Ligita Požaitienė

Radviliškio jaunimo mokyklos mokytojos

Puslapis 9 iš 62