Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Aplinkosauginiame konkurse

  • PDF

Aplinkosauginiame konkurse „Kita forma mokinys. Ekobendruomenė“

Radviliškio jaunimo mokyklos idėjos įvertintos padėka

Veiksmo savaitė be patyčių 2017

  • PDF

2017 m. kovo 20 – 26 dienomis Radviliškio jaunimo mokykla prisijungė prie „Vaikų linijos“ pradėtos akcijos „Veiksmo savaitė be patyčių 2017“. Jos tikslas didinti mokyklos bendruomenės narių sąmoningumą apie galimus patyčių atvejus ir jų sprendimo būdus, skatinti pagarbius ir draugiškus mokyklos bendruomenės narių santykius. Patyčių savaitė prasidėjo akcija „Saulutė – gėrio ir pakantumo simbolis“ ir veidukais „Linksmas mokinys – saugus mokinys“. Mokykloje buvo diskutuojama apie patyčias, atliekamos užduotys, kuriamas mokyklos dienoraštis „Draugystės traukinys“, rašomos gražios mintys ant delnų, širdelių. Kiekviena klasė palinkėjimų galerijoje rašė vieną žodį skirtą patyčioms.

Kovo 23 d. į respublikinę konferenciją „Patyčioms – STOP“ Šeduvos gimnazijoje vyko socialinė pedagogė Tamara Poškienė, specialioji pedagogė Vilma Chlevickienė su mokinėmis Monika Valinčiūte, Žyginta Bliznikaite, Edita Kušleikaite. Mergaitės paruošė ir pristatė stendinį pranešimą „Mitai apie patyčias“. Klausėme Radviliškio rajono PK vyriausiojo tyrėjo Aivaro Kardašiaus pranešimą „Teisės, pareigos, atsakomybė“. Mokiniai dirbo grupėse, atlikinėjo įvairias užduotis. 

8-9 klasių mokiniai kartu su dailės ir technologijų mokytoja Irma Lukoševičiene ir technologijų mokytoju Dariumi Grigaliausku vyko į Lietuvos kariuomenės Karinį oro pajėgų Oro gynybos batalioną. Mokiniai buvo supažindinti su bataliono atsiradimo istorija, aprodyta teritorija. Vėliau kariai pristatė ginkluotę, amuniciją, mokiniai galėjo atsisėsti į kariuomenės transporto priemones. Likę mokykloje mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Draugystės medis“, piešė plakatus „Patyčioms NE“, žiūrėjo filmus apie patyčias ir dalyvavo diskusijose.

Socialinė pedagogė Tamara Poškienė,

specialioji pedagogė Vilma Chlevickienė

Atvirų durų dieną Kelmės PRC jaunimiečiai „matavosi profesijas“

  • PDF

               Kovo 24 dieną Jaunimo mokyklos mokiniai kartu su biologijos mokytoja metodininke Silva Morkūniene svečiavosi VšĮ Kelmės PRC, kuris yra vienas iš didžiausių profesinio rengimo centrų Žemaitijos regione, Tytuvėnų skyriuje. Šeimininkai renginio metu  atsakinėjo į  mokinių pateiktus klausimus ir pristatė filmuotą medžiagą apie mokyklą. Buvo organizuotos pažintinės ekskursijos po mokyklą, kurių metu jaunuoliai susipažino su profesinio rengimo centro veikla. Atvirų durų dieną jaunimo mokyklos dešimtokai: Vygintas Kairys, Amandas Rybinskyj, Eitvydas Užgrindis, Kęstutis Mikoliūnas, Eimantas Stepanovas, Jonas Memkus, Lorenas Mickus, Aurimas Čepas ir Airidas Ančerevičius „matavosi profesijas“. Centre profesinis mokymas  vykdomas pagal 9 mokymo sritis. Mūsų mokinai  ne tik domėjosi, bet ir realiai laikinai tapo „Technikos priežiūros verslo darbuotojais“ ir „Automechanikais“.  Po „sunkių darbų“ mokiniams buvo leista nemokamai pasinaudoti baseino paslaugomis, o valgykloje mus pavaišino ką tik iškeptomis ir gardžiai kvepiančiomis bandelėmis su obuolių džemu. Grįžtant į Radviliškį mokiniai diskutavo kuri profesija kam labiausiai tiko: Vygintas, Amandas, Eimantas ir Airidas nutarė dar kartą matuotis „Automechaniko rūbą“.

Erika Spietinienė, Radviliškio jaunimo

mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Užimtumo centre „EKO bitės“ mokiniai kūrė eilėraščius

  • PDF

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras vasario mėnesį organizavo „Radviliškio miesto 450 metų jubiliejaus eilėraščių ir dainos žodžių“ konkursą. Konkurse dalyvavo ir jaunimo mokyklos užimtumo centrą „EKO bitės“ aktyviai lankantys mokiniai. Centre vykstančių užsiėmimų metu vaikai kūrė eilėraščius apie  Radviliškį. Konkursui buvo pateikti mokinių sukurti keturi eilėraščiai:

1. Monika Valinčiūtė, 8 a klasės mokinė, eilėraštis „Radviliškio ateitis“;

2. Viktorija Venckutė, 9 a klasės mokinė, eilėraštis „Mūsų miestas Radviliškis“;

3. Ineta Pašilytė, 9 b klasės mokinė, eilėraštis „Radviliškio kraštas“;

4. Žyginta Bliznikaitė, 9 b klasės mokinė, eilėraštis „Sugrįžkite į Radviliškį“.

Visos mokinės už kūrybą ir dalyvavimą Radviliškio rajono konkurse įvertintos mokyklos direktorės Erikos Burneckienės padėkomis.

Eilėraščiai

 

Silva Morkūnienė

Dalyvavome Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos Žemės dienos renginiuose

  • PDF

               Kovo 20 – ąją, Pasaulinę Žemės dieną į Radviliškio Gražinos pagrindinę mokyklą rinkosi mokiniai ir mokytojai iš penkiolikos rajono mokyklų.  „Mažais žingsneliais didelių tikslų link“ taip organizuotą renginį, skirtą Pasaulinei Žemės dienai, pavadino organizatoriai. Susirinkusius dalyvius sveikino Laisvūnas Vaičiūnas, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius ir Radviliškio savivaldybės administracijos atstovai.  Šventiniam darbui įkvėpė Gražiniečių literatūrinė - meninė kompozicija.  Rajoniniame renginyje mūsų mokyklą atstovavo mokinės: Evelina Kveskaitė 7 kl., Karolina Užgrindytė 8a kl., Gabrielė Mickevičiūtė 8b kl., Viktorija Venckutė 9a kl. ir Ineta Pašilytė 9b kl.. Mergaitės dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose aplinkosaugine tematika. Grupėse  mokiniams reikėjo atlikti ir pristatyti praktines - kūrybines užduotis. Mokytojams, atlydėjusiems mokinius, buvo suteikta galimybė dalyvauti  Radviliškio PPT psichologės Enrikos Margienės vestame seminare „Z kartos vaikai mokykloje“.  Renginys baigėsi darbų refleksija ir apdovanojimu padėkomis aktų salėje bei mokyklos kieme šauniai organizuotu, visuotiniu šokiu „Būk pasveikinta, Žeme“!

Silva Morkūnienė

Jaunimo mokykloje spalvinga Pasaulinė Žemės diena

  • PDF

Jaunimo mokykloje vyko įvairūs renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai. Tai vienai svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių mūsų mokyklos mokiniai simboliniais paukščiais apipavidalino mokyklos fojė, o iš pakuočių pagamino Žemės modelius bei išleido informacinius stendus „Žemės valanda 2017“. Taip pat kvietė paskirti vieną valandą susidaryti planui, ką kiekvienas mūsų bendruomenės atstovas per metus padarys Lietuvos gamtai apsaugoti.

Pertraukų metu aktyviausi mokiniai trumpai apžvelgė Žemės dienos atsiradimo istoriją ir pristatė svarbiausias problemas, gresiančias Žemei, bei kvietė visus bendruomenės narius kovo 19 - 25 dienomis išjungti šviesas ir nereikalingus energijos šaltinius namuose ir vieną valandą praleisti be elektros prietaisų, o kad nepamirštų, įteikė simbolines pačių pagamintas ekologiškas apyrankes. Inscenizacijoje ,,Žemės žalieji žmogeliukai“, kuriame vaidino 6, 7 ir 8 klasių mokiniai, nustatė, kad dabartinė Žemė serga plaučių užterštumu, šiltnamio efektu, o Žemės odos būklė itin blogos kokybės. Visi kartu bandė padėti sergančiai Žemei ir vardino būdus, kaip galima būtų mažinti aplinkos taršą ir išsaugoti mūsų planetą!

Mūsų mokykla kasmet aktyviai dalyvauja respublikiniame konkurse ,,Aplinkosauginė olimpiada“. III - oji Aplinkosauginė olimpiada keitėsi ir buvo orientuota į moksleivių kūrybiškumą bei moksliškumą. Šių mokslo metų Aplinkosauginei olimpiadai skirtus technologinius darbelius iš antrinių žaliavų paruošė ir pristatė septintokai Arnas Pranaitis ir Gediminas Bielskis.

Radviliškio jaunimo mokyklos komanda taip pat prisijungė prie Socialinio projekto taikai ir vienybei Žemėje organizuotos iniciatyvos „Šokis Žemei“. Tai yra tarptautinė dovana Žemei, prie kurios prisijungė ne tik šimtai įstaigų iš Lietuvos, bet ir Gruzija, Kroatija bei Islandija!

Žemės dienai skirti renginiai suvienijo mūsų bendruomenę, nes mums rūpi išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį ir gyvąją gamtą!

Silva Morkūnienė

 

Respublikiniame konkurse „Kamštelių vajus“ ekologiškai stilingi jaunimiečiai!

  • PDF

Ar galima iš plastikinių kamštelių kurti ekologišką stilių ir pagaminti papuošalus? Padaryti įvairiaspalvius dirbinius ar jų praktiškas kolekcijas ir jais puoštis? Taip! – sako respublikinio konkurso „Kamštelių vajus“ dalyviai – Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniai. Konkurso tikslas - surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti. Konkurse dalyvavo šimtai ugdymo įstaigų ir įvairių įmonių iš visos Lietuvos.

Mes, visa mokyklos bendruomenė, kasmet renkame plastikinius butelių kamštelius ir mokykloje skelbiame nugalėtojus, pristačiusius daugiausia kamštelių. Šiemet aktyviausi buvo šeštos ir septintos klasės mokiniai, kartu su auklėtoja Irena Karinauskiene pririnkę 15 kilogramų kamštelių!

Iš surinktų kamštelių užimtumo centre „EKO bitės” mokiniai gamino „kamštelinę” bižuteriją ir kūrė ekologišką stilių, o savo originalius darbus pristatė respublikinei Meninių darbų iš plastikinių butelių kamštelių parodai, kuri buvo organizuota Vilniuje, PLC „Panorama“.

„Kamštelių vajus” organizatorė bei rašytoja Birutė Jakučionytė pasakojo: „Penktus metus organizuota meninių darbų iš plastikinių butelių kamštelių paroda stebino dalyvių kūrybiškumu ir išradingumu. Darbai kiekvienais metais vis profesionalesni, o kai jau atrodo, kad nieko naujo sukurti ar sugalvoti negalima, kažkas iš dalyvių sukuria ne tik Lietuvos, bet ir užsienio mastu tikrų šedevrų!“.

Dalyvaudami konkurse jaunimo mokyklos mokiniai mokosi atskirti plastiko rūšis, gilina savo žinias ekologijos, rūšiavimo srityje ir kamštelių rinkimas jiems tarsi įaugo į kraują. Daugelis mokinių klausia, ar šiemet reikia rinkti kamštelius? Taip! 2017 metais mūsų mokykloje konkursas bus! Pagrindinė idėja, kaip išradingiau panaudoti surinktus kamštelius, kaip jais papuošti savo įstaigą ar net miestą! Tad mieli radviliškiečiai, jaunimiečiai primena, kad plastikinius butelius depozitui reikia mesti į taromatus, o kamštelius kūrybiniams darbams stengtis rinkti atsakingai!

Daugiau informacijos apie konkursą: www.kamsteliuvajus.lt, www.ekodaiktai.lt

Silva Morkūnienė

Finansinio raštingumo konkurse „Jauna piniginė“ ir Radviliškio jaunimo mokyklos komanda

  • PDF

Pinigai? Santaupos? Mokėjimo kortelės? Biudžetas? Finansai? Tai klausimai, kurie kyla moksleiviams dar mokyklos suole. Juk kišenpinigius taip pat reikia skaičiuoti! Visgi atsakymų jūroje galima ir pasiklysti, todėl į finansinio raštingumo konkursą „Jauna piniginė“, kurį organizavo Lietuvos bankas, siekdamas didinti vaikų raštingumą ir skatinti kūrybišką  finansinio ugdymo metodų taikymą, entuziastingai įsitraukė ir jaunimo mokyklos komanda „EKO bitės“. Konkursas vyko keliais etapais. Pirmame etape mokiniai stebėjo ir aptarė Lietuvos banko finansinio švietimo programos „Pinigų bitė“ e. pamoką „Asmeniniai finansai? Tai paprasta!“. Antrame etape mūsų komanda konkursui atsiuntė bendrą nuotrauką, šūkį „Nešam, taupom, investuojam!“ ir atsakymus į klausimus, kodėl svarbus sąmoningas elgesys su pinigais. Konkursui buvo pateiktas „EKO bitės“ komandos kūrybinio darbo scenarijus ir komiksas „Per asmeninę patirtį bei mokantis iš kitų žmonių klaidų ar sėkmės istorijų formuojasi finansinis raštingumas, o mokymasis tikslingai naudoti pinigus svarbus, nes yra  langas į pilnavertę ir prasmingą ateitį!“. Visi mokiniai, įveikę I – II etapų užduotis ir aktyviai dalyvavę konkurse, gavo Lietuvos banko valdybos pirmininko Vytauto Vasiliausko padėkas.

Mes labai džiaugiamės dalyvavę konkurse „Jauna piniginė“, nes mums ir mūsų komandai rūpi sąmoningas elgesys su pinigais, o svarbiausia, kad atradome būdus, kaip tai daryti įdomiai ir aktualiai!

 

Daugiau informacijos Lietuvos banko finansinio švietimo tinklalapyje www.pinigubite.lt.

Atnaujintos e. pamokos įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=xkGe3SPHpZ4.

www.facebook.com/JaunaPinigine

Silva Morkūnienė

Puslapis 9 iš 61