Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

„Ką gali jaunimas padaryti dėl meilės?“ RRVSB organizuotoje konferencijoje diskutavo Jaunimo mokyklos atstovai

  • PDF

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras kasmet organizuoja rajonines mokinių konferencijas, kuriose mokiniai pristato įvairius pranešimus atsižvelgdami į jiems aktualias  problemas. Šių metų konferencijos tema buvo „Kaip padėti sau ir artimam?“. Konferencijoje dalyvavo ir pateikė pranešimus dvylika mokinių komandų iš Gražinos pagrindinės ir Jaunimo mokyklų bei Lizdeikos, Vaižganto, Šeduvos, Grinkiškio J.Poderio, Šiaulėnų M.Šikšnio, Baisogalos, Sidabravo gimnazijų. Konferencijos pradžioje sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis ir Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Justina Kvietelaitienė. Renginyje dalyvavo mūsų mokyklos mokinės Viktorija Venckutė ir Gabrielė Mickevičiūtė kartu su biologijos mokytoja metodininke Silva Morkūniene (konsultavo rengiant pranešimą konferencijai) bei visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Birute Jočiene. Mūsų mokyklos devintokės Viktorijos Venckutės kartu su sese aštuntoke Ieva Venckute parengtas pranešimas „Ką gali jaunimas padaryti dėl meilės?“ klausytojus stebino brandumu, žiniomis, atliktos apklausos originalumu ir sulaukė ovacijų bei aplodismentų. Apibendrindama visus konferencijoje girdėtus pranešimus, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Justina Kvietelaitienė pasidžiaugė, kad mokiniai geba paruošti pranešimus ir gana jautriomis, tačiau be galo svarbiomis temomis. Jų perduota informacija  klausytojams –  svarbi žinutė mums visiems, kad būtina padėti ne tik sau, bet ir savo artimui. O mes, Jaunimo mokyklos komanda, organizatoriams sakome ačiū už puikią konferenciją, padėkas ir atminimo dovanėlės bei tariame  iki susitikimo kitais mokslo metais!

Jaunimo mokyklos mokinės Viktorijos Venckutės pranešimas konferencijoje:

http://radviliskisvsb.lt/visuomenes-sveikata/visuomenes-sveikatos-stiprinimas/mokiniu-konferencija-kaip-padeti-sau-ir-artimui-7215

Silva Morkūniene

Jaunimo mokykloje „linksmos“ integruotos pamokos

  • PDF

Mūsų mokykloje jau keletą metų įvairiose klasėse vedamos integruotos  biologijos - kūno kultūros, biologijos - muzikos pamokos bei vykdoma įvairi projektinė veikla. Šiais mokslo metais vestos integruotos pamokos  „Emocijų valdymas“ bei „Muzikos garsai ir žmogaus ausys“ kuriose mokiniai buvo skatinami keliauti po savo jausmų „šalį“  ir atpažinti muzikos garsus. Pamokose dalyvavo 8 - 9 klasių mokiniai, vedini biologijos mokytojos Silvos Morkūnienės ir kūno kultūros mokytojo Audriaus Budrio bei muzikos mokytojo Virginijaus Cirkelio. Pravestos integruotos pamokos originalios, nes yra sukurtos pačių mokytojų.  Pralaimėjusių  ar  neišmokusių  „gyvenimo patirties“ kompetencijų šiose linksmose pamokose nebuvo. Integruotose pamokose mokiniai jautėsi laisvai, o kūrybinės užduotys skatino juos savarankiškai mąstyti bei originaliai jas atlikti ir pateikti. Tokių neįprastų ir įdomių pamokų mokiniai labai laukia, o taip pat džiaugiasi,  kad pamoką veda net du mokytojai!

Silva Morkūnienė

Jaunimo mokykloje – tradicinė mugė

  • PDF

Jau dvidešimtą kartą prieš pat Motinos dieną Radviliškio jaunimo mokyklos organizuojama „Pavasarinė mugė“ smalsius radviliškiečius nuo pat ankstaus ryto viliojo į mokyklos kiemą.

Spalvingi rankų darbo gaminiai, skanumynai, kalvių darbo žvakidės, interjero elementai, piešiniai, servetėlės, papuošalai, buities įrankiai ir kitokios kūrybingo jaunimo sukurtos gėrybės viliojo visus: tiek norinčius pasmalsauti, tik ieškančius ką nors įsigyti.

Šiais metais mugėje dalyvavo ir savo mokytojų ir mokinių, ugdytinių darbus pristatė Radviliškio jaunimo mokykla, lopšelis-darželis „Žvaigždutė“, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras, Dailės mokykla, V. Kudirkos pagrindinė mokykla. Mugėje dalyvavo ir Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai, kurie atvyko ir parodė, su kokia technika dirba, papasakojo apie savo darbo kasdienybę. Mugės dalyviai dalyvavo įvairiose jų sugalvotose rungtyse, atsakinėjo į klausimus, atliko įvairias užduotis.

Tradicinėje mugėje apsilankę radviliškiečiai įsigijo ne vieną dirbinį ar skanumyną, dalyvavo įvairiuose žaidimuose, paragavo skanios košės, išbandė laimę loterijoje, pasiklausė lopšelio darželio „Žvaigždutė“ ir jaunimo mokyklos parengto koncerto.

Lidija Šimkienė, lietuvių kalbos mokytoja

LIETUVOS AVANGARDINIO MENO FESTIVALIS „AŠ KITOKS“

  • PDF

Balandžio 28 dieną, kaip ir kasmet, jaunimo mokyklos 8-10 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos avangardinio meno festivalyje „AŠ KITOKS“. Mokiniai demonstravo kolekciją „Tautinis kostiumas kitaip“. Kolekcija buvo sukurta ikiprofesinio mokymo pamokų metu. Vaikinai suvirino sijonų ir liemenių karkasus, kuriuos merginos apipavidalino su pinta juosta ir maišine medžiaga. Už dalyvavimą renginyje buvo įteiktas padėkos raštas už norą būti kitokiu kolekcijoje „Tautinis kostiumas kitaip“.

Kolekcijos vadovai Irma Lukoševičienė, technologijų ir dailės vyresnioji mokytoja,
Darius Grigaliauskas, technologijų vyresnysis mokytojas 

Etnokultūrinė diena jaunimo mokykloje

  • PDF

Balandžio 27 dieną mokykloje organizuota Etnokultūrinė diena. Mokiniai vaidino, dainavo, mokėsi skaičiuočių, buvo užimti kūrybinėse dirbtuvėse „Pinu kerpu“. 9-10 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Pro vieną ausį įėjo, pro kitą išėjo“. Mokiniai atliko užduotis, susijusias su etnografiniais regionais, kostiumais, tarmėmis, instrumentais, valgiais, senovės orų spėjimais, šventėmis, matais, laiko skaičiavimu.

Po pietų visi rinkosi į mokyklos fojė, kur žiūrėjo vaidinimą Karvė mirė!”, klausėsi liaudies dainų, stebėjo drabužių kolekcijos „Tautinis kostiumas kitaip“ pasirodymą, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, spėjo mįsles. 

Erika Spietinienė, istorijos mokytoja


Projektas „Auginu save“

  • PDF

Mokykloje vėl vyko mokinių mėgstamas socialinio emocinio ugdymo projektas „Auginu save“. Mokiniai rinkosi įvairias veiklas: kūrybines dirbtuves „Antras daikto gyvenimas“, judriuosius žaidimus, kūrybines veiklas užimtumo centre, kompiuterių klasėje.

6-7 klasių mokiniai kartu su mokytojais Arūnu Lauručiu ir Irena Karinauskiene vyko į Radviliškio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Gaisrinės darbuotojai maloniai sutiko ir labai įdomiai papasakojo apie gaisrinės istoriją, apie tai, kaip reikia saugiai elgtis namuose ir kitose patalpose, kad būtų išvengta gaisrų ir skaudžių padarinių. Mokiniai su džiaugsmu ir neslepiamu susidomėjimu pasimatavo tikrus ugniagesių šalmus. Ugniagesiai pademonstravo, kaip veikia aliarmo signalas, aprodė gaisrinės automobilius. Ugniagesiai palinkėjo, kad mokiniai būtų drausmingi, pareigingi, daug sportuotų, judėtų, nes ugniagesio profesiją renkasi atkaklūs, drąsūs, ištvermingi ir atsakingi žmonės. Ekskursija į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą suteikė mokiniams žinių apie ugniagesių gelbėtojų darbą, mokiniai susipažino su pirminėmis gaisro gesinimo ir gelbėjimo priemonėmis bei specialia gaisrų gesinimo ir gelbėjimo technika. Mokiniai sužinojo,  kaip elgtis kilus gaisrui, apsaugoti save ir kitus.

9-tų klasių mokiniai kartu su klasių auklėtojomis vyko į  klasicistinio stiliaus Pakruojo dvarą, kuris yra didžiausias  iki šių dienų išlikęs dvaro pastatų kompleksas Lietuvoje, įtrauktas į Lietuvos kultūros paveldo objektų registrą ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą, kaip didžiausia saugoma paminklosauginė dvaro sodyba. Mokiniai apžiūrėjo dvaro ansamblį, parką, žirgyną.

Po visų veiklų, sugrįžę iš ekskursijų, mokiniai popietę galėjo leisti užimtumo centre, sporto salėje.

Lidija Šimkienė, lietuvių kalbos mokytoja


 

Jaunimiečių „Kosminis kiaušinių žaidimas 7102“ įvertintas pirma vieta

  • PDF

Balandžio mėnesį Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriuje organizuotoje Šiaulių krašto švietimo įstaigų mokinių parodoje - konkurse „Velykinė kompozicija“ dalyvavo ir Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniai. Renginio tikslas buvo tobulinti mokinių bendruosius gebėjimus, skatinant jų kūrybiškumą, saviraišką, iniciatyvą ir bendradarbiavimą. Šiam konkursui – parodai Jaunimo mokyklos mokinės Ieva ir Viktorija Venckutės bei Ineta Pašilytė parengė kompoziciją „Kosminis kiaušinių žaidimas 7102“ (konsultavo mokytoja Silva Morkūnienė). Darbus vertino kompetentinga septynių narių komisija, o balai buvo skiriami už kompozicijos temos - užduoties interpretaciją, idėjos originalumą, optinę pusiausvyrą ir techniką. Konkurse mūsų mokinių darbas „Kosminis kiaušinių žaidimas 7102“ parodos dalyvius stebino savo originalumu ir atlikimo technika. 8 - 10 klasių amžiaus grupėje šis jaunimiečių kūrybinis darbas įvertintas pirma vieta. Parodoje veikė ir kūrybinių idėjų mugė, kurios metu mokiniai iš įvairių Šiaulių krašto švietimo įstaigų kūrė ir dekoravo kiaušinius. Grupės dalyvių renginio vedėjai klausė, kodėl jie apipavidalino kiaušinius mėnuliais, žvaigždėmis ir saulytėmis. Mokiniai atsakė, kad tai kosminiai kiaušiniai ir jų žaidimas. Džiaugiamės ir manome, kad ši parodos dalyvių nuomonė yra geriausias mūsų darbo įvertinimas!

Silva Morkūnienė

Junior Achievement konferencijoje mokytojai mokėsi nebijoti suklysti

  • PDF

                     Balandžio mėnesį Vilniaus universiteto Verslo mokykloje vyko „Lietuvos Junior Achievement“ („Lietuvos Junior Achievement” (angl. „JA Lithuania") – ne pelno organizacija, jaunimo verslo ir ekonominio švietimo programų lyderė Lietuvoje www.lja.lt ) organizuota konferencija, skirta Lietuvos Respublikos mokytojams. Konferencijoje savo patirtimi ir žiniomis pasidalino verslo ir visuomenės atstovai, savo sričių ekspertai, įvairių aktualių iniciatyvų kuratoriai: Ingrida Šimonytė (LR Seimo narė, buvusi Lietuvos banko valdybos narė, buvusi Lietuvos finansų ministrė); Romualda Stragienė (UAB „BIOK laboratorija“ direktorė, 2015 m. išrinkta metų marketingo vadove); Arvydas Plėta (SEB banko Baltijos šalių verslo inovacijų vadovas); Paulius Insoda (Tarptautinės e. verslo plėtros kompanijos „NFQ Technologies“ vadovas); Dr. Lukas Macijauskas (UAB „Synergy Finance“ fondų valdytojas) ir Lina Danienė (Svajonių dirbtuvės įkūrėja, profesinio augimo ekspertė). Renginyje dalyvavo apie 200 mokytojų iš visos Lietuvos, kurie domisi verslumu, inovacijomis ir saviugda. Empatijos ir nebijoti suklysti mus mokytojus mokė linksmas ir interaktyvus „GODOPOCO“ užsiėmimas. Konferenciją moderavo Igoris Vasiliauskas - verslo konsultantas, viešojo kalbėjimo ir komunikacijos licencijuotas treneris.

                    Džiaugiuosi dalyvavusi įdomioje, aktualioje, įkvepiančioje naujovėms bei puikiai organizuotoje konferencijoje.

 ( https://www.facebook.com/JALithuania/?hc_ref=PAGES_TIMELINE )

 Silva Morkūnienė

Puslapis 8 iš 62