Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Mokinių kalėdinės dirbtuvės

  • PDF

Gruodžio 20 dieną jaunimo mokykloje įvyko tarpmokyklinis renginys – mokinių kalėdinės dirbtuvės. Pas mus atvyko komandos ir Aukštelkų pagrindinės ir Kaišiadorių jaunimo mokyklų. Susitikimo tikslas – plėtoti mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, jų kūrybines galias.

Visą projektą organizuoti buvo sudaryta organizacinė grupė: direktoriaus pavaduotoja  ugdymui Erika Spietinienė, vyr. socialinė pedagogė Zita Mackevičienė, vyr. specialioji pedagogė Jurgita Gelčienė, dailės ir technologijų mokytoja Irma Lukoševičienė. Kalėdines dirbtuves vykdė dailės ir technologijų mokytoja Irma Lukoševičienė ir ikiprofesinio mokymo vyr. mokytojas Darius Grigaliauskas.

Organizuojant renginį aktyviai dalyvavo istorijos mokytoja Vaida Undzėnienė ir mokiniai – Reda Stankutė (6 kl.), Žygimantas Valionis (6 kl.), Deimantė Rimšaitė (7 kl.), Greta Petrauskaitė (8b kl.), Aivaras Bilinskas (9a kl.), Austėja Andziulytė (10b kl.), Deividas Švagždys (10b kl.).

Atvykę svečiai buvo pavaišinti arbata ir saldumynais, po to ėjo į dailės ir ikiprofesinio mokymo kabinetus, virtusius „kalėdinėmis dirbtuvėmis“. Čia, padedami mūsų bei Kaišiadorių jaunimo mokyklos dailės ir technologijų mokytojų, vaikai gamino kalėdines dekoracijas – angeliukus iš makaronų, eglutes iš popieriaus, kitokius papuošimus iš medžio ir sūrios tešlos. Šiomis dekoracijomis po to buvo papuošta specialiai šiam renginiui pagaminta eglutė.

Susitikimo aptarimas taip pat vyko jaukioje aplinkoje – susėdus visiems prie vaišių stalo. Radviliškiečiai pasidžiaugė, kad įvyko renginys, kurio metu buvo galima pasidalinti gerąja patirtimi, pasidžiaugti vieni kitų pasiekimais. Buvo parodytos nuotraukos iš tradicinės pavasarinės mugės, kuri nuo 1997 metų į Radviliškį sukviečia svečius ne tik iš miesto bei rajono, bet ir respublikos ugdymo įstaigų pademonstruoti ir parduoti savo rankdarbius. Direktorius Juozas Budrys pasidžiaugė mūsų mokyklos mokytojų iniciatyva ir įteikė padėkos raštus susitikime dalyvavusioms komandoms – aukštelkiškiams (vadovas – direktorius Zigmas Kačinauskas) ir kaišiadoriečiams (vadovė – l. e. p. Rūta Stankienė). 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Erika Spietinienė

Adventinėje popietėje dalyvavo „Aidija“

  • PDF

Gruodžio 2 dieną mokykloje vyko adventinė popietė “Prie adventinio vainiko“. Renginį organizavo etikos ir rusų kalbos vyr. mokytoja Asta Grinevičienė bei matematikos vyr. mokytoja Irena Karinauskienė. Šiai šventei  ruoštasi iš anksto: parašytas šventės scenarijus, pakviestos folklorinio ansamblio „Aidija“ narės,  parašyti kvietimai tėveliams,  9b klasės mokinė Karolina Bružaitė nupynė adventinį vainiką, į kurį įdėjo 4 žvakes, simbolizuojančias keturis Advento sekmadienius.

Ir štai atėjo laukta diena. Į mokyklos fojė susirinko mokiniai, mokytojai, tėveliai, giminaičiai bei kiti mokyklos bendruomenės nariai. Prie balta staltiese užtiesto stalo, ant kurio padėtas adventinis vainikas, susėdo tautiniais rūbais pasipuošusios „Aidijos“ viešnios bei šventę vedančios mokinės - Eglė Butkutė ir Samanta Taparauskaitė. Uždegama 1 žvakė – baigiasi pirmoji Advento savaitė.

 Šventė prasidėjo mokyklos mergaičių dūdelėmis atliekama adventinė melodija, kuri nuteikė rimčiai ir privertė susimąstyti apie šį laikotarpį. Vedančiosios pristatė šventės viešnias, kurios sutiktos audringais plojimais. Tai tampama gera tradicija – „Aidijos“ atstovės mums talkina ir padeda organizuoti renginius ne pirmus metus.

Skaityti daugiau...

Paminėjome Pasaulinę kovos su AIDS dieną

  • PDF

Gruodžio 1-oji yra Pasaulinė kovos su AIDS diena. Šiemet sueina 30 metų nuo to momento, kai pasaulis pirmą kartą sužinojo apie AIDS.IMGP0034 aids

Mokykloje minint šią dieną, 9-10 klasių mokiniams vyko paskaita – diskusija, kurią vedė Radviliškio visuomenės sveikatos biuro direktorė Aušra Čiūdarienė bei mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Birutė Jučienė. Jaunimiečiai žiūrėjo ir aptarė filmą "Tavo pasirinkimas".

Visos klasės piešė plakatus AIDS tema, kuriais buvo papuošta mokyklos foje. Vyresniųjų klasių mokiniai pasisėmė naujų žinių apie mirtiną ŽIV virusą, žalingų įpročių vartojimo pasekmes.

IMGP0039 aids

 

Specialioji pedagogė Jurgita Gelčienė,

anglų kalbos mokytojas Arūnas Laurutis

Mokinių išvyka į tarptautinę verslo ir pasiekimų parodą „Šiauliai 2011“

  • PDF

Lapkričio 24―26 d. Šiauliuose vyko tarptautinė verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai 2011". Paroda nespecializuota, tačiau šių metų akcentas – „3 E": Energija. Ekologija. Ekonomija. Lapkričio 25 dieną į šią parodą vyko ir jaunimo mokyklos mokiniai.

Be tradicinių, kiekvienam namų ūkiui aktualių gaminių ir paslaugų, parodoje buvo pristatomi žmogui ir aplinkai draugiški sprendimai: naujausi saulės kolektorių modeliai, vėjo ir žmogaus galios jėgainės, ekonominiai pastatų šiltinimo ir renovacijos sprendimai, ekologiniai namų apyvokos gaminiai, sveikatinimo produktai. Natūralų ir ekologišką maistą, kitus natūralius ar su jais susijusius produktus pristatė daugiau nei 40 dalyvių. Šiųmetėje parodoje atvykusiuosius į areną pasitiko gaminių paroda - elektriniai dviračiai, elektromobilis, katilai, pritaikyti atsinaujinančiam kurui, kuro gamybos įranga ir kt.

Moksleivius labai sudomino vieno žmogaus jėgos galios elektros jėgainė. Tai dviratis kurį reikėjo minti tris minutes, kad išgauti kuo didesnę elektros galią. Daugelis mokinių išbandė savo jėgas minant šį dviratį ir liko labai patenkinti. Kiti mokiniai sudalyvavo ekspozicijos "maistas sportui" rengiamuose rungtyse. Mokiniai darė prisitraukimus, atsilenkimus, atsispaudimus, o už tai gavo prizus. Taip pat moksleiviai domėjosi valymo įrengimais, masažinėmis kėdėmis, elektriniais robotukais, susipažino su kai kurių profesinių mokyklų teikiamomis profesijomis.

Ikiprofesinio mokymo mokytojas Darius Grigaliauskas

„Mes smalsūs, gudrūs, išradingi“

  • PDF

Lapkričio 24 dieną jaunimo mokyklos 5-6 klasių mokiniai dalyvavo kalbinėje viktorinoje „Mes smalsūs, gudrūs, išradingi“. Renginys-varžytuvės vyko Šiaulių logopedinėje mokykloje.

Viktorina tikslas: 5-6 klasių specialiųjų poreikių mokinių mokymosi motyvacijos stiprinimas bei kalbinių kompetencijų tobulinimas. Šiame renginyje taip pat dalyvavo Šiaulių logopedinės mokyklos, Šiaulių sanatorinės mokyklos, Šiaulių Ringuvos specialiosios mokyklos, Šiaulių specialiojo ugdymo centro, Šiaulių Petro Avižonio regos centro,Šiaulių rajono Kužių vidurinės mokyklos, Šiaulių rajono Verbūnų  pagrindinės mokyklos, Šiaulių „Sandoros“ pagrindinės mokyklos,  Kuršėnų St. Anglickio pagrindinės mokyklos ugdytiniai bei juos ruošusios mokytojos.

Renginys vyko labai draugiškoje ir šiltoje aplinkoje. Logopedinės mokyklos direktorė Rūta Lanauskienė bei organizatoriai padėjo mokiniams pajusti mokymosi sėkmę. Parengtos užduotys  suteikė  teigiamų emocijų. Mokiniams buvo suteikta galimybė išreikšti save, pasitikrinti žinias, pademonstruoti kūrybines galias bei vaizduotę. Pedagogai pasidalijo gerąja patirtimi, pasikeitė aktualia informacija specialiųjų poreikių mokinių ugdymo klausimais.

 

                                                                                    Specialioji pedagogė Jurgita Gelčienė


„Galiūnų“ varžybos

  • PDF

 

Lapkričio 18 dieną mokykloje vyko ,,Galiūnų“ varžybos, kuriose dalyvauti žsiregistravo dvidešimt vienas mokinys. Mokiniai buvo suskirstyti  į dvi grupes: 5-7 ir 8-10 klasių. Jie susirungė septyniose rungtyse. Pirmoje rungtyje mokiniai turėjo įveikti estafetę su teniso kamuoliuku, kurios metu netrūko nei jaudulio, nei emocijų.

Antroje rungtyje dalyviai kilnojo svarmenis, trečiojoje – šuoliavo maišuose. Pastarojoje rungtyje buvo daug aistrų, juoko ir netikėtų nugriuvimų. Greičiausias buvo septintokas Marius Varkulevičius.

Ketvirtoje rungtyje dalyviai bandė įmesti kamuolį į krepšį užrištomis akimis.  Penktoje rungtyje netrūko juokingų situacijų, kai reikėjo išstumti priešininką iš rato. Šį kartą atsiskleidė tikrieji varžybų galiūnai: Mantas Jasaitis, Edgaras Kirkilas ir Aivaras Bilinskas.

Šeštoje rungtyje mokiniai varžėsi lenkdami rankas, septintoje – turėjo iškelti svarmenis gulėdami. Ši užduotis atrinko didžiuosius galiūnus, kurie sugebėjo iškelti net 70 kilogramų sveriančius svarmenis.

Iš vyresniujų dalyvių trečiąją vietą užėmė Aivaras Bilinskas (9a kl.), antroji vieta atiteko Edgarui Kirkilui (10a kl.), o pirmoji – 9b klasės mokiniui Mantui Jasaičiui.

5-7 klasių „galiūnai“ taip pat pasidalijo prizines vietas: trečiąją vietą užėmė Kęstutis Mikoliūnas (5 kl.), antrąją – Martynas Bružas (6 kl.), o pirmąją vietą laimėjo Žygimantas Valionis iš 6 klasės.

 

Anglų kalbos mokytojas Arūnas Laurutis,

kūno kultūros mokytojas Audrius Budrys


Tolerancijos savaitė

  • PDF

{jcomments on} 

Mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai prisijungė prie daugelio Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų vykdomos pilietinės akcijos „Tolerancijos laivas“. Lapkričio 14-18 dienomis mokykloje vyko įvairūs renginiai: su mokiniais buvo aptariama žodžio „tolerancija“ reikšmė, diskutuojama, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu. Per etikos, istorijos, lietuvių ir užsienio kalbų pamokas, klasės valandėles buvo aptariama tolerancijos tema, prisiminti XX a. Lietuvos istorijos faktai, mokiniai kalbėjo apie tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžius mūsų Lietuvos istorijoje.

Kadangi šiais metais tolerancijos dienos simbolis – laivas, buvo diskutuojama, ką jis simbolizuoja. Mokiniai rinko žymių žmonių mintis apie toleranciją, netoleranciją ir juos užrašinėjo ant nupieštų ar išlankstytų laivelių, kuriuos sukabino ant mokyklos kabinetų durų.

Lapkričio 16 dieną, kuri nuo 1995m. UNESCO paskelbta Tarptautine tolerancijos diena, mokyklos fojė buvo statomas šios dienos simbolis – laivas. Visos klasės kartu su klasės auklėtojais piešė, rašė ir kitaip puošė tolerancijos laivo detales ir iš jų pastatė gražų laivą. Baigus darbą buvo iškelta balta laivo burė, kuri pasipuošė mokinių gražiausiomis mintimis apie toleranciją. Laivu „plaukiojo“ visos klasės su klasės vadovais, džiaugėsi, žaidė žaidimus. Šią gražią pilietinę akciją organizavo socialinė pedagogė Zita Mackevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė.

Smagu buvo suprasti, kad kiekvieno žmogaus laivas yra kitoks, jį plukdome skirtinga kryptimi, sutinkame kitokius laivus, bet pamojuokime jiems, nes visiems užteks vietos gyvenimo vandenyne.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė


„Žynio“ konkursas

  • PDF

Lapkričio 18 d. mokykloje vyko jau tradicija tapęs “Žynio” konkursas. Šiemet jame dalyvavo mažesnieji – 5, 6, 7 klasių mokiniai. Konkursas skirtas mokinių žinioms ir erudicijai patikrinti. Daugiausia užduočių buvo iš lietuvių tautosakos. Norėjome priminti, kad tautosakos negalima pamiršti,  ja reikia domėtis ir iš jos mokytis.

Mokiniams buvo pateiktos įvairios užduotys, patikrinančios ne tik jų žinias, bet ir padedančios parodyti mokinių išmonę. Nebūtina mokytis dešimtukais – kartais pakanka prisiminti tai, ką girdėjai, išmąstyti logiškai, pašmaikštauti.

Mokiniai buvo susibūrę į komandas, nors kai kurias užduotis teko atlikti individualiai. Komandos pasipuošė spalvotomis emblemomis ir marškinėliais: penktokai – žalieji, šeštokai – geltonieji, septintokai – raudonieji. Namuose jie buvo parengę komandos pristatymą ir plakatą, kuriame nurodytas komandos pavadinimas bei devizas.

Toliau – mįslių ir minklių įminimas. Šioje rungtyje geriausiai sekėsi septintokams. Kiekvienai komandai teko iliustruoti po vieną mįslę. Gražiausiai pavyko nupiešti šeštokams. Vėliau dalyviai žaidė žaidimą „Kas daugiau ir greičiau?“. Nepralenkiami čia buvo septintokai. Konkurso pabaigoje mokiniai skaitė pasakas, sukūrė joms pabaigas ir bandė jas pavaidinti. Ši užduotis pareikalavo daugiausia išmonės.

Konkursą stebėjo ir vertino komisija: mokyklos direktoriaus  pavaduotoja ugdymui Erika Spietinienė, socialinė pedagogė Zita Mackevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad „žyniukų“ vardas mokykloje atitenka septintokams, antrieji liko šeštokai, o tretieji – penktokai. Tačiau jiems dar viskas priešakyje,  yra iš ko mokytis.  Visi buvo šaunūs, nes komandų rezultatai skyrėsi vos vienu tašku. Pavaduotoja Erika Spietinienė pasidžiaugė linksmu konkursu ir įteikė komandoms apdovanojimo raštus.

 

Lietuvių kalbos mokytoja    Aušrelė Slabokienė

Konkurso akimirkos:


Puslapis 61 iš 63