Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Mokinių išvyka į tarptautinę verslo ir pasiekimų parodą „Šiauliai 2011“

  • PDF

Lapkričio 24―26 d. Šiauliuose vyko tarptautinė verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai 2011". Paroda nespecializuota, tačiau šių metų akcentas – „3 E": Energija. Ekologija. Ekonomija. Lapkričio 25 dieną į šią parodą vyko ir jaunimo mokyklos mokiniai.

Be tradicinių, kiekvienam namų ūkiui aktualių gaminių ir paslaugų, parodoje buvo pristatomi žmogui ir aplinkai draugiški sprendimai: naujausi saulės kolektorių modeliai, vėjo ir žmogaus galios jėgainės, ekonominiai pastatų šiltinimo ir renovacijos sprendimai, ekologiniai namų apyvokos gaminiai, sveikatinimo produktai. Natūralų ir ekologišką maistą, kitus natūralius ar su jais susijusius produktus pristatė daugiau nei 40 dalyvių. Šiųmetėje parodoje atvykusiuosius į areną pasitiko gaminių paroda - elektriniai dviračiai, elektromobilis, katilai, pritaikyti atsinaujinančiam kurui, kuro gamybos įranga ir kt.

Moksleivius labai sudomino vieno žmogaus jėgos galios elektros jėgainė. Tai dviratis kurį reikėjo minti tris minutes, kad išgauti kuo didesnę elektros galią. Daugelis mokinių išbandė savo jėgas minant šį dviratį ir liko labai patenkinti. Kiti mokiniai sudalyvavo ekspozicijos "maistas sportui" rengiamuose rungtyse. Mokiniai darė prisitraukimus, atsilenkimus, atsispaudimus, o už tai gavo prizus. Taip pat moksleiviai domėjosi valymo įrengimais, masažinėmis kėdėmis, elektriniais robotukais, susipažino su kai kurių profesinių mokyklų teikiamomis profesijomis.

Ikiprofesinio mokymo mokytojas Darius Grigaliauskas

„Mes smalsūs, gudrūs, išradingi“

  • PDF

Lapkričio 24 dieną jaunimo mokyklos 5-6 klasių mokiniai dalyvavo kalbinėje viktorinoje „Mes smalsūs, gudrūs, išradingi“. Renginys-varžytuvės vyko Šiaulių logopedinėje mokykloje.

Viktorina tikslas: 5-6 klasių specialiųjų poreikių mokinių mokymosi motyvacijos stiprinimas bei kalbinių kompetencijų tobulinimas. Šiame renginyje taip pat dalyvavo Šiaulių logopedinės mokyklos, Šiaulių sanatorinės mokyklos, Šiaulių Ringuvos specialiosios mokyklos, Šiaulių specialiojo ugdymo centro, Šiaulių Petro Avižonio regos centro,Šiaulių rajono Kužių vidurinės mokyklos, Šiaulių rajono Verbūnų  pagrindinės mokyklos, Šiaulių „Sandoros“ pagrindinės mokyklos,  Kuršėnų St. Anglickio pagrindinės mokyklos ugdytiniai bei juos ruošusios mokytojos.

Renginys vyko labai draugiškoje ir šiltoje aplinkoje. Logopedinės mokyklos direktorė Rūta Lanauskienė bei organizatoriai padėjo mokiniams pajusti mokymosi sėkmę. Parengtos užduotys  suteikė  teigiamų emocijų. Mokiniams buvo suteikta galimybė išreikšti save, pasitikrinti žinias, pademonstruoti kūrybines galias bei vaizduotę. Pedagogai pasidalijo gerąja patirtimi, pasikeitė aktualia informacija specialiųjų poreikių mokinių ugdymo klausimais.

 

                                                                                    Specialioji pedagogė Jurgita Gelčienė


„Galiūnų“ varžybos

  • PDF

 

Lapkričio 18 dieną mokykloje vyko ,,Galiūnų“ varžybos, kuriose dalyvauti žsiregistravo dvidešimt vienas mokinys. Mokiniai buvo suskirstyti  į dvi grupes: 5-7 ir 8-10 klasių. Jie susirungė septyniose rungtyse. Pirmoje rungtyje mokiniai turėjo įveikti estafetę su teniso kamuoliuku, kurios metu netrūko nei jaudulio, nei emocijų.

Antroje rungtyje dalyviai kilnojo svarmenis, trečiojoje – šuoliavo maišuose. Pastarojoje rungtyje buvo daug aistrų, juoko ir netikėtų nugriuvimų. Greičiausias buvo septintokas Marius Varkulevičius.

Ketvirtoje rungtyje dalyviai bandė įmesti kamuolį į krepšį užrištomis akimis.  Penktoje rungtyje netrūko juokingų situacijų, kai reikėjo išstumti priešininką iš rato. Šį kartą atsiskleidė tikrieji varžybų galiūnai: Mantas Jasaitis, Edgaras Kirkilas ir Aivaras Bilinskas.

Šeštoje rungtyje mokiniai varžėsi lenkdami rankas, septintoje – turėjo iškelti svarmenis gulėdami. Ši užduotis atrinko didžiuosius galiūnus, kurie sugebėjo iškelti net 70 kilogramų sveriančius svarmenis.

Iš vyresniujų dalyvių trečiąją vietą užėmė Aivaras Bilinskas (9a kl.), antroji vieta atiteko Edgarui Kirkilui (10a kl.), o pirmoji – 9b klasės mokiniui Mantui Jasaičiui.

5-7 klasių „galiūnai“ taip pat pasidalijo prizines vietas: trečiąją vietą užėmė Kęstutis Mikoliūnas (5 kl.), antrąją – Martynas Bružas (6 kl.), o pirmąją vietą laimėjo Žygimantas Valionis iš 6 klasės.

 

Anglų kalbos mokytojas Arūnas Laurutis,

kūno kultūros mokytojas Audrius Budrys


Tolerancijos savaitė

  • PDF

{jcomments on} 

Mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai prisijungė prie daugelio Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų vykdomos pilietinės akcijos „Tolerancijos laivas“. Lapkričio 14-18 dienomis mokykloje vyko įvairūs renginiai: su mokiniais buvo aptariama žodžio „tolerancija“ reikšmė, diskutuojama, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu. Per etikos, istorijos, lietuvių ir užsienio kalbų pamokas, klasės valandėles buvo aptariama tolerancijos tema, prisiminti XX a. Lietuvos istorijos faktai, mokiniai kalbėjo apie tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžius mūsų Lietuvos istorijoje.

Kadangi šiais metais tolerancijos dienos simbolis – laivas, buvo diskutuojama, ką jis simbolizuoja. Mokiniai rinko žymių žmonių mintis apie toleranciją, netoleranciją ir juos užrašinėjo ant nupieštų ar išlankstytų laivelių, kuriuos sukabino ant mokyklos kabinetų durų.

Lapkričio 16 dieną, kuri nuo 1995m. UNESCO paskelbta Tarptautine tolerancijos diena, mokyklos fojė buvo statomas šios dienos simbolis – laivas. Visos klasės kartu su klasės auklėtojais piešė, rašė ir kitaip puošė tolerancijos laivo detales ir iš jų pastatė gražų laivą. Baigus darbą buvo iškelta balta laivo burė, kuri pasipuošė mokinių gražiausiomis mintimis apie toleranciją. Laivu „plaukiojo“ visos klasės su klasės vadovais, džiaugėsi, žaidė žaidimus. Šią gražią pilietinę akciją organizavo socialinė pedagogė Zita Mackevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė.

Smagu buvo suprasti, kad kiekvieno žmogaus laivas yra kitoks, jį plukdome skirtinga kryptimi, sutinkame kitokius laivus, bet pamojuokime jiems, nes visiems užteks vietos gyvenimo vandenyne.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė


„Žynio“ konkursas

  • PDF

Lapkričio 18 d. mokykloje vyko jau tradicija tapęs “Žynio” konkursas. Šiemet jame dalyvavo mažesnieji – 5, 6, 7 klasių mokiniai. Konkursas skirtas mokinių žinioms ir erudicijai patikrinti. Daugiausia užduočių buvo iš lietuvių tautosakos. Norėjome priminti, kad tautosakos negalima pamiršti,  ja reikia domėtis ir iš jos mokytis.

Mokiniams buvo pateiktos įvairios užduotys, patikrinančios ne tik jų žinias, bet ir padedančios parodyti mokinių išmonę. Nebūtina mokytis dešimtukais – kartais pakanka prisiminti tai, ką girdėjai, išmąstyti logiškai, pašmaikštauti.

Mokiniai buvo susibūrę į komandas, nors kai kurias užduotis teko atlikti individualiai. Komandos pasipuošė spalvotomis emblemomis ir marškinėliais: penktokai – žalieji, šeštokai – geltonieji, septintokai – raudonieji. Namuose jie buvo parengę komandos pristatymą ir plakatą, kuriame nurodytas komandos pavadinimas bei devizas.

Toliau – mįslių ir minklių įminimas. Šioje rungtyje geriausiai sekėsi septintokams. Kiekvienai komandai teko iliustruoti po vieną mįslę. Gražiausiai pavyko nupiešti šeštokams. Vėliau dalyviai žaidė žaidimą „Kas daugiau ir greičiau?“. Nepralenkiami čia buvo septintokai. Konkurso pabaigoje mokiniai skaitė pasakas, sukūrė joms pabaigas ir bandė jas pavaidinti. Ši užduotis pareikalavo daugiausia išmonės.

Konkursą stebėjo ir vertino komisija: mokyklos direktoriaus  pavaduotoja ugdymui Erika Spietinienė, socialinė pedagogė Zita Mackevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad „žyniukų“ vardas mokykloje atitenka septintokams, antrieji liko šeštokai, o tretieji – penktokai. Tačiau jiems dar viskas priešakyje,  yra iš ko mokytis.  Visi buvo šaunūs, nes komandų rezultatai skyrėsi vos vienu tašku. Pavaduotoja Erika Spietinienė pasidžiaugė linksmu konkursu ir įteikė komandoms apdovanojimo raštus.

 

Lietuvių kalbos mokytoja    Aušrelė Slabokienė

Konkurso akimirkos:


Sveikuolių sveikuoliai

  • PDF

sveikuoliaiLapkričio 6 dieną mūsų mokyklos komanda dalyvavo Radviliškio rajono konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“, kuris vyko miesto sporto arenoje. Komandą sudarė 6 nariai: Laura Vostrikova (5 kl.), Liveta Škleinikaitė (6 kl.), Reda Stankutė (6 kl.), Deimantė Rimšaitė (7 kl.), Domantas Mikalauskas (8a kl.) ir Ernestas Šukaitis (8a kl.).

Kiekviena komanda turėjo parodyti savo prisistatymą. Po to mokiniai atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus, susijusius su sveika gyvensena, mityba bei žalingais įpročiais. Sportinių varžybų užduotys buvo nesunkios, tačiau netradicinės.

Renginio pabaigoje  komisija suskaičiavo  rezultatus – mūsų mokyklos komanda užėmė II vietą. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir  prizais.

 

Kūno kultūros mokytojas Audrius Budrys

Mokinių darbų paroda miesto bibliotekoje

  • PDF

Spalio 18 dieną miesto bibliotekoje vaikų skyriuje organizuota jaunimo mokyklos berniukų darbų paroda. Parodai pateikti 8-10 klasių mokinių darbai iš metalo ir medžio: voratinkliai, mašinėlės, sportininkai, lesyklėlės. "Lietuva krepšinio šalis" – taip pavadinta atskira darbų grupė, kurią šiais mokslo metais sukūrė 9-10 klasių mokiniai, įkvėpti Europos krepšinio čempionato, vykusio Lietuvoje.

Ikiprofesinio mokymo mokytojas Darius Grigaliauskas


Atjautos diena

  • PDF

                      Spalio 28-ąją mokiniai rinkosi į tradicine jau tapusios Atjautos dienos renginius. 5-8 klasių mokiniams mokytojai Zita Kačinauskienė ir Audrius Budrys vedė saugaus eismo valandėles, kurių pabaigoje įteikė atšvaitus, kad tamsiuoju paros metu būtų matomi kitų eismo dalyvių. Tuo tarpu vyresnieji dalyvavo mokytojų Astos Grinevičienės, Irenos Karinauskienės ir Jurgitos Gelčienės organizuotame piešinių konkurse „Vėlinės“, su Lidija Šimkiene, Aušrele Slabokiene ir Joana Dabulskiene kalbėjo apie senąsias ir šiuolaikines Vėlinių tradicijas, skaitė Vėlinių poeziją, rašė savo mintis ant simbolinių žvakučių. Visi šie mokinių darbai buvo iškabinti mokyklos fojė. Sporto salėje kartu su mokiniais sportavo sportavo Darius Grigaliauskas, Arūnas Laurutis ir Vadimas Gerasimovas.

Po minėtų užsiėmimų mokiniai, mokytojai ir kiti darbuotojai ėjo tvarkyti mokyklos ir miesto aplinkos – grėbti lapus, rinkti šiukšles, ruoštis ateinančioms rimties šventėms.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Erika Spietinienė


Puslapis 61 iš 62