Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

LIETUVOS AVANGARDINIO MENO FESTIVALIS „AŠ KITOKS“

  • PDF

Balandžio 28 dieną, kaip ir kasmet, jaunimo mokyklos 8-10 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos avangardinio meno festivalyje „AŠ KITOKS“. Mokiniai demonstravo kolekciją „Tautinis kostiumas kitaip“. Kolekcija buvo sukurta ikiprofesinio mokymo pamokų metu. Vaikinai suvirino sijonų ir liemenių karkasus, kuriuos merginos apipavidalino su pinta juosta ir maišine medžiaga. Už dalyvavimą renginyje buvo įteiktas padėkos raštas už norą būti kitokiu kolekcijoje „Tautinis kostiumas kitaip“.

Kolekcijos vadovai Irma Lukoševičienė, technologijų ir dailės vyresnioji mokytoja,
Darius Grigaliauskas, technologijų vyresnysis mokytojas 

Etnokultūrinė diena jaunimo mokykloje

  • PDF

Balandžio 27 dieną mokykloje organizuota Etnokultūrinė diena. Mokiniai vaidino, dainavo, mokėsi skaičiuočių, buvo užimti kūrybinėse dirbtuvėse „Pinu kerpu“. 9-10 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Pro vieną ausį įėjo, pro kitą išėjo“. Mokiniai atliko užduotis, susijusias su etnografiniais regionais, kostiumais, tarmėmis, instrumentais, valgiais, senovės orų spėjimais, šventėmis, matais, laiko skaičiavimu.

Po pietų visi rinkosi į mokyklos fojė, kur žiūrėjo vaidinimą Karvė mirė!”, klausėsi liaudies dainų, stebėjo drabužių kolekcijos „Tautinis kostiumas kitaip“ pasirodymą, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, spėjo mįsles. 

Erika Spietinienė, istorijos mokytoja


Projektas „Auginu save“

  • PDF

Mokykloje vėl vyko mokinių mėgstamas socialinio emocinio ugdymo projektas „Auginu save“. Mokiniai rinkosi įvairias veiklas: kūrybines dirbtuves „Antras daikto gyvenimas“, judriuosius žaidimus, kūrybines veiklas užimtumo centre, kompiuterių klasėje.

6-7 klasių mokiniai kartu su mokytojais Arūnu Lauručiu ir Irena Karinauskiene vyko į Radviliškio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Gaisrinės darbuotojai maloniai sutiko ir labai įdomiai papasakojo apie gaisrinės istoriją, apie tai, kaip reikia saugiai elgtis namuose ir kitose patalpose, kad būtų išvengta gaisrų ir skaudžių padarinių. Mokiniai su džiaugsmu ir neslepiamu susidomėjimu pasimatavo tikrus ugniagesių šalmus. Ugniagesiai pademonstravo, kaip veikia aliarmo signalas, aprodė gaisrinės automobilius. Ugniagesiai palinkėjo, kad mokiniai būtų drausmingi, pareigingi, daug sportuotų, judėtų, nes ugniagesio profesiją renkasi atkaklūs, drąsūs, ištvermingi ir atsakingi žmonės. Ekskursija į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą suteikė mokiniams žinių apie ugniagesių gelbėtojų darbą, mokiniai susipažino su pirminėmis gaisro gesinimo ir gelbėjimo priemonėmis bei specialia gaisrų gesinimo ir gelbėjimo technika. Mokiniai sužinojo,  kaip elgtis kilus gaisrui, apsaugoti save ir kitus.

9-tų klasių mokiniai kartu su klasių auklėtojomis vyko į  klasicistinio stiliaus Pakruojo dvarą, kuris yra didžiausias  iki šių dienų išlikęs dvaro pastatų kompleksas Lietuvoje, įtrauktas į Lietuvos kultūros paveldo objektų registrą ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą, kaip didžiausia saugoma paminklosauginė dvaro sodyba. Mokiniai apžiūrėjo dvaro ansamblį, parką, žirgyną.

Po visų veiklų, sugrįžę iš ekskursijų, mokiniai popietę galėjo leisti užimtumo centre, sporto salėje.

Lidija Šimkienė, lietuvių kalbos mokytoja


 

Jaunimiečių „Kosminis kiaušinių žaidimas 7102“ įvertintas pirma vieta

  • PDF

Balandžio mėnesį Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriuje organizuotoje Šiaulių krašto švietimo įstaigų mokinių parodoje - konkurse „Velykinė kompozicija“ dalyvavo ir Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniai. Renginio tikslas buvo tobulinti mokinių bendruosius gebėjimus, skatinant jų kūrybiškumą, saviraišką, iniciatyvą ir bendradarbiavimą. Šiam konkursui – parodai Jaunimo mokyklos mokinės Ieva ir Viktorija Venckutės bei Ineta Pašilytė parengė kompoziciją „Kosminis kiaušinių žaidimas 7102“ (konsultavo mokytoja Silva Morkūnienė). Darbus vertino kompetentinga septynių narių komisija, o balai buvo skiriami už kompozicijos temos - užduoties interpretaciją, idėjos originalumą, optinę pusiausvyrą ir techniką. Konkurse mūsų mokinių darbas „Kosminis kiaušinių žaidimas 7102“ parodos dalyvius stebino savo originalumu ir atlikimo technika. 8 - 10 klasių amžiaus grupėje šis jaunimiečių kūrybinis darbas įvertintas pirma vieta. Parodoje veikė ir kūrybinių idėjų mugė, kurios metu mokiniai iš įvairių Šiaulių krašto švietimo įstaigų kūrė ir dekoravo kiaušinius. Grupės dalyvių renginio vedėjai klausė, kodėl jie apipavidalino kiaušinius mėnuliais, žvaigždėmis ir saulytėmis. Mokiniai atsakė, kad tai kosminiai kiaušiniai ir jų žaidimas. Džiaugiamės ir manome, kad ši parodos dalyvių nuomonė yra geriausias mūsų darbo įvertinimas!

Silva Morkūnienė

Junior Achievement konferencijoje mokytojai mokėsi nebijoti suklysti

  • PDF

                     Balandžio mėnesį Vilniaus universiteto Verslo mokykloje vyko „Lietuvos Junior Achievement“ („Lietuvos Junior Achievement” (angl. „JA Lithuania") – ne pelno organizacija, jaunimo verslo ir ekonominio švietimo programų lyderė Lietuvoje www.lja.lt ) organizuota konferencija, skirta Lietuvos Respublikos mokytojams. Konferencijoje savo patirtimi ir žiniomis pasidalino verslo ir visuomenės atstovai, savo sričių ekspertai, įvairių aktualių iniciatyvų kuratoriai: Ingrida Šimonytė (LR Seimo narė, buvusi Lietuvos banko valdybos narė, buvusi Lietuvos finansų ministrė); Romualda Stragienė (UAB „BIOK laboratorija“ direktorė, 2015 m. išrinkta metų marketingo vadove); Arvydas Plėta (SEB banko Baltijos šalių verslo inovacijų vadovas); Paulius Insoda (Tarptautinės e. verslo plėtros kompanijos „NFQ Technologies“ vadovas); Dr. Lukas Macijauskas (UAB „Synergy Finance“ fondų valdytojas) ir Lina Danienė (Svajonių dirbtuvės įkūrėja, profesinio augimo ekspertė). Renginyje dalyvavo apie 200 mokytojų iš visos Lietuvos, kurie domisi verslumu, inovacijomis ir saviugda. Empatijos ir nebijoti suklysti mus mokytojus mokė linksmas ir interaktyvus „GODOPOCO“ užsiėmimas. Konferenciją moderavo Igoris Vasiliauskas - verslo konsultantas, viešojo kalbėjimo ir komunikacijos licencijuotas treneris.

                    Džiaugiuosi dalyvavusi įdomioje, aktualioje, įkvepiančioje naujovėms bei puikiai organizuotoje konferencijoje.

 ( https://www.facebook.com/JALithuania/?hc_ref=PAGES_TIMELINE )

 Silva Morkūnienė

Konkursui „STOP tuberkuliozei!“ mūsų mokinės kūrė lankstinukus

  • PDF

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras organizavo lankstinukų konkursą „STOP tuberkuliozei!“. Konkurso tikslas – ugdyti atsakomybę už savo ir savo artimųjų sveikatą, gilinti žinias apie tuberkuliozę ir jos profilaktiką, skatinti jaunimą rinktis sveiką gyvenimo būdą, sudominti jaunimą kūrybingo bendravimo formomis. Konkurse dalyvavo Radviliškio rajono ugdymo įstaigų moksleiviai.  Pateikti lankstinukai turėjo atitikti vertinimo kriterijus: meniškumas ir estetiškumas, temos suvokimas, gebėjimas vaizdu perteikti mintis. Mokinių darbus vertino biuro sudaryta komisija.

Mūsų mokyklos mokinių Evelinos Kveskaitės, Ievos ir Viktorijos Venckučių lankstinukai įvertinti padėkomis. Atliekant kūrybinius darbus mergaites konsultavo biologijos mokytoja metodininkė Silva Morkūnienė ir mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jočienė.

Silva Morkūnienė

Paroda „Aš galiu“

  • PDF

Nuo balandžio 3 dienos miesto  bibliotekoje veikia jaunimo mokyklos 8-10 klasių moksleivių medžio ir metalo darbų paroda „AŠ GALIU“. Į parodą atrinkti geriausi mokinių darbai, kurie pareikalavo ilgo, sunkaus ir kruopštaus darbo.

8 klasių mokinių darbai pagaminti iš medžio, nes mokiniai mokosi stalystės amato. Mokiniai parodai  pagamino ginklų, inkilėlių, suvenyrų. 9-10 klasių mokiniai mokosi šaltkalvystės meno, todėl darbai pagaminti iš metalo. Parodoje eksponuojami voratinkliai, žvakidės, ginklai. Daug sunkaus ir kruopštaus darbo pareikalavo Lino Grigaliausko darbas. Mokinys per pusę metų pagamino senovinio garvežio kopiją. Gaminant darbelius mokiniai idėjų ieškojo patys, dažniausiai internete, todėl kiekvienas darbas įdomus savo sprendimais, atlikimo technika.  Pritrūkus idėjų  mokiniams padėjo mokytojas Darius Grigaliauskas. Daugelis mokinių savo darbams atlikti naudojo suvirinimo įrangą.

Paroda vyks iki gegužės 1 dienos.

Ikiprofesinio mokymo mokytojas Darius Grigaliauskas

Mokyklos atstovų kūrybinis darbas respublikiniame konkurse „Laisvės kontūrai“

  • PDF

Mokyklos užimtumo centre „EKObitės“ 9b klasės mokiniai Ineta Pašilytė ir Povilas Stankus, išsirinkę jiems įdomią daržovę - „agurką“ bei kūrybingai interpretuodami, siekė perteikti „gyvybės sąvokos“ esmę. Jų kūryboje aktualizuojasi tikros realybės prigimtis. Kūrybiniu darbu „Agurko gyvybės performanso filosofija“ jaunieji autoriai pasakoja numanomas gyvenimo istorijas. Mokiniai apjungia skirtingas medžiagas: veidrodį, stiklą, medį ir „agurką“, aiškindamiesi santykius tarp svarbiausių egzistencinių klausimų – būties/nebūties, tikrovės/iliuzijos, gyvenimo/mirties. Pastarieji motyvai tampa kūrybinio darbo „Agurko gyvybės performanso filosofija“ pagrindu. Gyvybei mokiniai priskiria pagarbos matmenį, kuris slypi plonytėje gijoje, jungiančioje jos paviršių, ir tai, kas yra už jos. Taip sukuriama kitokia dimensinė erdvė, kai sustabdyta akimirka keičiama į praeities fragmentą, užrakintą gyvybėje. Simboliškai tai iliustruoja gyvybės koeficientą – mažytę ir didžiulę energijos dalį, kurią reikia branginti, nes ji įvyksta tik kartą ir negali būti pakartota. Balansuodami tarp skirtingų kūrinio detalių mokiniai konstruoja „gyvybės sąvoką“ populiarioje daržovėje – „agurke“ ir atiduoda žiūrovo interpretacijai.

Kūrybiniame darbe „Agurko gyvybės performanso filosofija“ vaizduotas „agurko gyvenimas“ pavadintas „Bakterijų skrydis“ bei „2017 – Mumijos sugrįžimas“ perteikia nūdienos žmogaus išstumtą „kūrybos genijų“. Negana to, mokiniai sugeba suderinti jų darbe besiaktualizuojantį ekspresyvumą su žiūrovų keliamais lūkesčiais. Ineta ir Povilas sugeba priversti mus mąstyti, kurti, augti, tobulėti, tapti tuo, kuo galime būti, o ne tuo, kuo esame. Tokiai jaunatviškai kūrybai negali būti abejingas, ji veikia savo užkoduota energija, kuri tiesiog trykšta iš mokinių kūrybinio darbo, kuris buvo pateiktas ir įvertintas VDU Katalikų teologijos fakulteto (dekanas doc. dr. Benas Ulevičius) organizuotame respublikiniame konkurse „Laisvės kontūrai“. 

Silva Morkūnienė, biologijos mokytoja

Puslapis 7 iš 61