Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Jaunimo mokyklos dešimtoko Jono įspūdžiai iš rajoninės ekologinės stovyklos

  • PDF

Radviliškio rajono mokyklų mokinių ekologinėje stovykloje „Aplinkos pažinimas – vartai į supratimą“ vykusioje birželio 13-14 dienomis  kartu su kitais įvairių mokyklų jaunaisiais ekologais, paskatintas mokytojos Silvos Morkūnienės, dalyvavo ir mūsų mokyklos dešimtokas Jonas Memkus. Pirmąją stovyklos dieną mokiniams buvo organizuota išvyka į Mažąją Lietuvą. Kelionės maršrutas vedė pro Šilutę link Rusnės salos, o atvykę į Uostadvarį vaikai laivu išplaukė į dviejų valandų trukmės ekskursiją po Nemuno deltos regioninį parką. Ventės rage ir Ornitologijos stotyje mokiniai gilino žinias apie žieduojamus paukščius. Vakare nakvynei stovyklautojai apsistojo Šiaulių rajone esančioje „Napoleono“ turizmo ir sporto bazėje. Antrąją stovyklos dieną jaunieji ekologai dalyvavo orientaciniame žygyje po Bubių apylinkes aplink Pageluvio ežerą.

Dėkojame stovyklos organizatoriams: Valentinai Grinienei, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vyriausiąjai specialistei; Marijai Motiejūnienei, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąjai specialistei bei Gražinos pagrindinės mokyklos komandai: direktoriui Laisvūnui Vaičiūnui, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Daivai Sedelskienei ir mokytojoms: Salvinijai Vaičiūnienei, Vilmai Mikalauskienei, Gritai Dumskienei, Oksanai Budreckienei už puikiai organizuotą veiklą, ekskursijas ir nuostabias patirtis. „Buvo įspūdinga plaukti laivu per Nemuno deltą, o Ventės rage paleidau žieduotą „laimės“ paukštę, bet tikiu ji pas mane dar sugrįš. Orientacinėse varžybose man pavyko gerai atlikti užduotis, aš labai  džiaugiausi radęs reikiamą vietovę, o taip pat nepakartojamai linksma buvo žaisti futbolą kartu su kitų mokyklų mokiniais ekologinėje stovykloje“, - savo įspūdžiais dalijosi Jonas.

Silva Morkūnienė

Dešimtokai įgijo pagrindinį išsilavinimą

  • PDF

Birželio 13 dieną pagrindinio išsilavinimo pažymėjimai buvo įteikti 26 dešimtokams: Jolantai Bloškytei, Gabrielei Grigaliūnaitei, Giulijai Valionytei, Editai Kušleikaitei, Gabrielei Pikelytei, Ievai Šataitei, Edmundui Jonaičiui, Vygintui Kairiui, Jonui Memkui, Kęstučiui Mikoliūnui, Radvydui Rūteniui Raštikiui, Amandui Rybinskij, Deividui Stepanovui, Eimantui Stepanovui, Eitvydui Užgridžiui, Žilvinui Bardauskui, Aurelijui Kirjanovui, Daivarui Lebedevui, Lorenui Mickui, Gintarui Pikturnai, Linui Grigaliauskui, Dainiui Juškai, Arūnui Rutkauskui, Karoliui Šatui, Lukui Zbarauskui, Airidui Ančerevičiui.

Linkime jiems didelės sėkmės ir geros kloties!!! 

Erika Spietinienė

Mūsų mokyklos mokiniai poilsiavo stovykloje „Su saulės spinduliu...“

  • PDF

Birželio 5 dieną mūsų mokykloje startavo vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Su saulės spinduliu...“. Susirinkusius mokinius pasveikino mokyklos pavaduotoja Erika Spietinienė, pažadėjusi, jog nuobodžiauti tikrai nebus kada, mat suplanuota daugybė išvykų, kurių metu mokiniai pramogaus, lankys įdomias vietas bei dalyvaus edukacinėse programose. Po atidarymo buvo aptartos elgesio taisyklės stovyklos metu. Papusryčiavę, tos dienos rytą, vaikai, kartu su mokyklos psichologe Ugne Paluckaite ir specialiąja pedagoge Vilma Chlevickiene, kibo į darbus kūrybinėse dirbtuvėse ,,Gamta ir aš“. Susiskirstę grupelėmis, mokiniai noriai kūrė naują stovyklos vėliavos maketą. Po pietų su mokytojais Dariumi Grigaliausku ir Audriumi Budriu vyko į Šiaulių Splius UNO parką. Užsiregistravę ir gavę įrangą nuotykiams mokiniai išklausė saugumo ir elgesio instruktažą, išbandė bandomąjį laipiojimo ratą, įrangos veikimą ir saugų naudojimą. Dalyviai galėjo pasirinkti laipiojimo trasas pagal pasiruošimo lygį ir pajėgumą. Mokiniams labai patiko užsiėmimai, aišku buvo ir tokių, kurie nebaigė trasos, kiti „užstrigo ant lyno“ ir prireikė trenerių pagalbos. Į mokyklą visi grįžo labai geros nuotaikos.

Birželio 6 dieną, stovyklautojai su mokytoju Arūnu Lauručiu ir socialine pedagoge Tamara Poškiene aplankė Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Ginkluotės depą ir dalyvavo praktiniame užsiėmime „Nepabuvęs kareivėliu...“. Mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės struktūra, karjeros galimybėmis, aktyviai dalyvavo organizuotoje viktorinoje ir laimėjo prizus. Vaikai visus nustebino išmone ir drąsa, o taip pat turėjo galimybę supakuoti kario kuprinę laikui. Mergaitės užduotį atliko greičiau nei berniukai. Vėliau stovyklos dalyviai rungėsi mėtydami granatas. Visiems sekėsi puikiai, o geriausiai ir greičiausiai užduotį atliko Vygintas Kairys. Po pietų mokytojos Silva Morkūnienė ir Ilona Grabauskienė mokinius palydėjo į Atvirą jaunimo centrą „Jaunimo erdvė“, kur mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti.

Birželio 7 dieną stovyklautojai vyko į Kurtuvėnų regioninį parką. Mokiniai ir mokytojos Silva Morkūnienė bei Irma Lukoševičienė ėjo Juodlės pažintiniu taku. Ekologinis takas skirtas supažindinti su Ilgos kraštovaizdžio draustinio gamtos vertybėmis. 4,5 km ilgio take įrengta 12 stotelių su stendais, pelkės apžvalgos bokštelis bei medinis takas per pelkę. Keliaudami su parko gidu aplankė žemynines kopas, kelių tipų pelkes, pamatė, kaip nuo augimo sąlygų priklauso medžių formos, rado net Dzūkijos smėlynams būdingų augalų. Gidas mokiniams papasakojo apie sutiktus augalus, pelkes, mokiniai su žiūronais stebėjo gulbes ir jų jauniklius.

Birželio 8 dieną mūsų stovyklautojai kartu su mokytojomis Irena Karinauskiene ir Asta Grinevičiene vyko į Šaltojo karo muziejų, esantį Žemaitijos nacionaliniame parke. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Mokiniai apžiūrėjo vaizdinę bei grafinę medžiagą, pasakojančią apie kažkada buvusios visiškai slaptos sovietinės imperijos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo principus. Taip pat kovinių raketų ir kitų Šaltojo karo ginkluotės rūšių pavyzdžius bei maketus. Mokiniams išvyka paliko labai didelį įspūdį. Grįžo visi gerai nusiteikę, dalinosi įspūdžiais. Tai diena, kurios daugelis neužmirš dar ilgai.

Paskutinę stovyklos dieną su mokytojomis Lidija Šimkiene ir Inga Balinskaite mokiniai praleido Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje. Pirma vyko į gražiame Daugyvenės upės slėnyje esančią senąją Kleboniškių kaimavietę-kaimo buities muziejų. Apžiūrėjo, aptarė iš apylinkių perkeltus XIX a. ir XX a. pradžiai būdingus kaimų pastatus: gryčias, klėtis, pirtis, klojimus, daržines ir kt. Mokinius sudomino pastatuose įrengtos ekspozicijos, kurių atkurta ūkininkų buitis nukelia į XIX a. pabaigą. Sudomino eksponuojamos ąsočių, bezmėnų, muštokių, ližių, linų šukų, motorų kolekcijos, 1926 m. pagamintas traktorius, XIX a. pab. Anglijoje pagamintas lokomobilis (garo katilas). Apsilankė keliautojai ir kaime veikiančiame 1884 m. statytame vėjo malūne. Vėliau vyko į Burbiškio dvarą. Pasivaikščioję gražiais takeliais ir įsitaisę nuostabioje saloje visi keliautojai džiaugėsi gražiai praleista savaite, puikia draugyste, net surengė puikų koncertą ir padainavo keletą dainų. Pasigrožėję sutvarkyta aplinka, pasivaikščioję po dvaro ekspozicijas grįžo į mokyklą, kur jų laukė ne tik skanūs pietūs, bet ir vaišių stalas. Stovyklautojai valgė tortą, kartu apibendrino stovyklos veiklas, visi gavo dovanėles bei dalyvio „diplomus“.

Stovyklos „Su saulės spinduliu...“ metu mokiniai ugdė savo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, praplėtė savo kultūrinį ir geografinį akiratį, įgijo naujų žinių bei įspūdžių, turiningai ir prasmingai praleido savo laisvalaikį. 

Inga Balinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja

Išvyka į Papilę

  • PDF

                      Gegužės 26 dieną mūsų mokyklos mokiniai vyko į vieną seniausių ir gražiausių Žemaitijos miestelių – Papilę. Mokiniai sužinojo, kad Papilės pavadinimas kilo nuo šiose vietose viduramžiais stovėjusių pilių. Papilėje prabėgo paskutinės Simono Daukanto (1793–1864) gyvenimo dienos. Čia yra ir jo amžinojo poilsio vieta. 1930 metais miestelio aikštėje atidengtas Daukanto paminklas. Pasivaikščioję po miestelio centrą, nuskubėjome į parką. Papilės parke auga penkiolikamienė liepa. Šios liepos kiekvienas kamienas yra 0,3 m storio ir apie 23 m aukščio. Iki 1982-ųjų liepa turėjo šešiolika kamienų, 2007 metais išvirto dar vienas, kitas – nulūžo, tačiau iš tradicijos liepa tebevadinama Penkiolikakamiene. Po to kopėme ant dviejų piliakalnių. Vaizdingiausias ir žinomiausias, vadinamasis Pirmasis piliakalnis, stūkso kairiajame Ventos upės krante. Antrasis piliakalnis, vadinamas Pašalpos kalnu, yra dešiniajame Ventos krante. Link Ventos upės leidžiasi statūs 13 m šlaitai. Į pietus nuo senųjų, Pirmajame piliakalnyje įkurdintų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį. Apžiūrėję piliakalnius nuskubėjome į Jurakalnį – mėgstamą papilėniškių poilsio, pasivaikščiojimų vietą. Čia įrengtas medinis pėsčiųjų takas su laiptais į Jurakalnio viršūnę. Nuo Jurakalnio apžvalgos aikštelės atsiveria įspūdinga Ventos upės slėnio ir Papilės miestelio panorama su kitame krante stūksančiu mediniu buvusio malūno pastatu. 2015 m. pradžioje baigtas statyti ir lankytojams perduotas Jurakalnio apžvalgos bokštas. Visi mokiniai kartu su mokytojais įlipome į šį bokštą. Jis iškilęs virš medžių viršūnių - į 15 metrų aukštį. Statinio forma primena gėlės žiedą, jis pagamintas iš medžio ir metalo konstrukcijų. Išvykai skirtas laikas pralėkė kaip akimirka, nes visko buvo tiek daug ir viskas buvo labai įdomu. Kiekviena išvyka mums teikia naujų potyrių – keliausime toliau... 

Mokytojai Irena Karinauskienė ir Darius Grigaliauskas

Gražiausia pavasario šventė jaunimo mokykloje

  • PDF

Radviliškio jaunimo mokyklos 24 laidai nuskambėjo Paskutinis skambutis. Ši diena buvo ypatinga. Dešimtokai rinkosi į alyvomis kvepiančias klases, kur paskutinę pamoką jiems vedė klasių auklėtojos: Zita Kačinauskienė, Asta Grinevičienė, Inga Balinskaitė. Klasėje sklandė praleistų metų mokykloje prisiminimų nuotaikos. Paskutinės pamokos pokalbius nutraukė skambančio varpelio garsas, kuris kvietė dešimtokus į šventę. Ją organizavo devintokai ir jų auklėtojos: Svetlana Asačiova ir Lidija Šimkienė.

Dešimtokus su nueito kelio pabaiga sveikino direktoriaus pavaduotoja Erika Spietinienė ir apdovanojo tuos, kurie gerai mokėsi, aktyviai dalyvavo kultūrinėje ir sportinėje veikloje, puoselėjo mokyklos tradicijas.

10a klasės auklėtoja Zita Kačinauskienė visų trijų auklėtojų vardu šilčiausius sveikinimus skyrė ir mokiniams, ir tėveliams, ir mokytojams. Tėvelių vardu dešimtokus pasveikino ir mokytojams padėkojo mama Jolanta Kairienė, kuri visada buvo aktyvi ir iniciatyvi mokyklos bendruomenės gyvenime.

Dešimtokus sveikino visų klasių mokiniai: skyrė jiems dainas, šokius, literatūrinę - muzikinę kompoziciją „Jau baigias šioj mokykloj paskutinė pamoka...“ Gražiausią mokyklinę pavasario šventę vainikavo dešimtokų padėka mokytojams, testamento ir mokyklos rakto perdavimas devintokams, padėkos žodžiai klasių auklėtojoms bei tėveliams. Ypač visus sujaudino dešimtokės Gabrielės Pikelytės išsakyti žodžiai mokytojams, auklėtojai Astai Grinevičienei. Visa salė nuščiuvo nuo jos dėkingumo žodžių ir  suprato, kokie reikalingi ir reikšmingi žmonės, sutikti mokykloje.

Devintokai sukūrė filmą apie dešimtokų gyvenimą mokykloje „Pasaulis tas, kurį tu palikai, tik balintos sienos...“, finaline daina tapo „Reikia draugą turėti“, kuri tiesiog paskatino visus atsistoti,  apsikabinti, nubraukti ašarą, padovanoti šypseną ir stebėti ekrane „bėgančias“ gražiausių metų akimirkas.

Nuskambėjęs Paskutinis skambutis užveria mokyklos dešimtokams vienas duris, bet atveria kitas, už kurių jų laukia naujas, pilnas išbandymų, atradimų ir labai įdomus gyvenimas. Sėkmės jiems!

Lidija Šimkienė

Jaunimo mokykloje mokiniai vėl mokosi rūšiuoti ir naudoti atliekas

  • PDF

Šiais metais nuo vasario mėnesio Radviliškio jaunimo mokykloje vėl vykdomas aplinkosauginis projektas „Rūšiuoju ir atliekas naudoju“. Šio projekto tikslas yra ugdyti teigiamą mokyklos bendruomenės požiūrį į gaminių pakartotinį naudojimą ir pagamintus iš atliekų produktus. Skirtingų dalykų 3 mokytojos projekte kvietė dalyvauti 6-10 klasių mokinius.

Saulėtą balandžio 20-osios rytą grupė projekto entuziastų apsilankė Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne. Ši ekskursija – puiki proga moksleiviams įsitikinti, kaip svarbu rūšiuoti.

Moksleivius pasitikęs sąvartyno vadovas Alvydas Putriūnas išdalijo vienkartines apsaugines kaukes, ir visi ekskursijos dalyviai suskubo jas matuotis, nors vėliau patys stebėjosi, kad vaikštant po sąvartyno teritoriją, kaukės nėra būtinos – kvapų yra, bet tai – visiems įprasti atliekų kvapai.

Ekskursijos gidas – ŠRATC direktoriaus pavaduotojas Petras Žaltauskas moksleiviams pasakojo, kaip formuojamas ES reikalavimus atitinkantis sąvartynas.

Sąvartyno dugnas išklotas skysčių nepraleidžiančia plėvele, dugnu išvedžiotas drenažas – puvimo metu susidarantis skystis vamzdžiais patenka į atvirą rezervuarą ir vėliau yra valomas. Susiformavęs didžiulis šiukšlių kalnas užpiltas gruntu – taip užkonservuotas nekenkdamos aplinkai galės stovėti dešimtmečius.

Ekskursijos pabaigoje moksleiviai apžiūrėjo komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius. Šių įrenginių tikslas – atskirti biologiškai skaidžias atliekas nuo mišrių komunalinių atliekų ir atitinkamai jas apdoroti.

Moksleiviai įsitikino, kad nemažą dalį bendrame komunalinių atliekų sraute vis dar sudaro antrinės žaliavos, kurios sąvartyne išlieka nesuirusios daug metų. Taigi rūšiuodami prisidedame prie to, kad kuo daugiau atliekų būtų ne užkasama sąvartynuose, o būtų perdirbamos arba virstų naudingu kompostu.

Gegužės 16 dieną projekto dalyviai lankėsi Kauno stiklo fabrike, kuris  pradėjo veiklą 1927 metais ir yra  stambiausias spalvoto stiklo butelių gamintojas Lietuvoje. Mokiniai sužinojo, kad šiuo metu fabrike gaminami 0,33 - 0,75 litro talpos buteliai iš įvairių atspalvių žalio bei rudo stiklo įvairiausiems gėrimams. Be to, 2009 m. fabrike įdiegta moderni austrų kompanijos „Binder+Co." stiklo duženų rūšiavimo bei atskyrimo nuo metalizuotų ir kitokių priemaišų linija, leidžianti smarkiai pagerinti stiklo lydalo kokybę bei prisidėti prie ekologinių sprendimų įgyvendinimo Lietuvoje.

Vėliau mokiniai vyko į VDU Kauno botanikos sodo rūmuose veikiančią mokslinių tyrimų laboratoriją, kur aiškinosi, kas yra genetinės informacijos kodas – DNR. Edukacijos metu kiekvienas galėjo pabandyti išskirti apelsino DNR.

Mokiniai taip pat galėjo pasivaikščioti po sodą, nes čia gausu  įvairių ekspozicijų, vienmečių ir daugiamečių gėlių, vaistinių augalų, sidabrakrūmių ir spygliuočių, hortenzijų, petunijų ir energinių augalų. Auginamas edukacinis daržas.

Likę mokiniai mokykloje veltui laiko neleido. Ikiprofesinio mkymo mokytojos Svetlana Asačiova ir Irma Lukoševičienė organizavo kūrybines dirbtuves „Antras daikto gyvenimas “ ir iš antrinių žaliavų gamino puikius darbus: gėles, vazas, namelius ir paveikslus.

 Projekto vykdytojos Inga Balinskaitė ir Zita Kačinauskienė

Jaunimo mokyklos komanda džiaugiasi iniciatyvos „Šokis Žemei“ rezultatais

  • PDF

Radviliškio jaunimo mokyklos užimtumo centro „EKO bitės“ komanda prisijungė prie Socialinio projekto taikai ir vienybei Žemėje organizuotos iniciatyvos „Šokis Žemei“. Tai yra tarptautinė dovana Žemei, prie kurios prisijungė ne tik šimtai įstaigų iš Lietuvos, bet ir Gruzija, Kroatija bei Islandija!

Žmogus šioje Žemėje gyvena tam, kad paliktų ją gražesnę, ir tam tikrai neužtenka vienos iniciatyvos. Pagalvokime, ką kiekvienas savo pavyzdžiu galime gero  mūsų Žemei padaryti. Mes tikime, kad šis mūsų mokyklos mokinių šokis, nors ir mažytis darbas, bet tikrai  nuoširdus ir  įkvepiantis žmones pozityviems pokyčiams - atsakingai elgtis ir vartoti... taip kartais leidžiant planetai ŽEMEI atsikvėpti...

Radviliškio jaunimo mokyklos užimtumo centro „EKO bitės“ komandos šokis http://apkabinkimezeme.lt/category/renginiai/2017-metai/

Silva Morkūnienė

Šiaulių Dainų progimnazijos konferencijoje linkėjome sėkmės kiekvieno vaiko ateičiai!

  • PDF

          Gegužės mėnesį Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko respublikinė  metodinė – praktinė konferencija ,,Socialinės kompetencijos ugdymas sėkmingai kiekvieno vaiko ateičiai“. Konferencijos tikslas – skatinti mokytojus, pagalbos mokiniui specialistus dalintis patirtimi apie mokinių socialinių nuostatų, įsitikinimų, įpročių formavimą ir ugdymą. Renginyje dalyvavo 75 pedagogai iš Radviliškio, Mažeikių, Šiaulių miesto progimnazijų, gimnazijų ir kitų ugdymo įstaigų. Šiaulių Dainų progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Roma Jarulienė, sveikindama konferencijos dalyvius, akcentavo, kad socialinis ugdymas mokykloje yra svarbi mokinių bendrojo ugdymo dalis. Plenariniame posėdyje aktualias temas nagrinėjo Šiaulių universiteto Sveikatos ir socialinės gerovės studijų katedros socialinių mokslų daktarė, docentė Daiva Alifanovienė. Ji aptarė švietimo problemas ir aktualijas bei naujausius švietimo dokumentus. Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakulteto lektorė Justina Bagdonaitė supažindino su atliktų tyrimų rezultatų apie mokinių dalyvavimą socialinėje veikloje analize.

             Mes pedagogai, konferencijoje dalinomės savo gerąja patirtimi. Pranešime „Radviliškio jaunimo mokykloje neįprastos ir išskirtinės ugdymo(si) aplinkos“ (mokytoja Silva Morkūnienė) akcentuota „Geros mokyklos“ koncepcijos ugdymo(si) aplinka: dinamiška, atvira ir funkcionali. Ją apibūdina šie bruožai: “klasės be sienų” (patogios, įvairios paskirties ir lengvai pertvarkomos erdvės), “ugdymąsi stimuliuojanti aplinka”, “mokinių indėlis kuriant aplinką”, “virtuali aplinka”.  Funkcionali, dinamiška ugdymo(si) aplinka - stimuliuojanti mokymąsi, skatinanti mąstymą, kūrybiškumą.  Demonstruojami ne tik baigti mokinių darbai, tampantys jos puošybos elementais, bet ir darbo, kūrybos, diskusijų procesas - užrašai, eskizai, planai, modeliai ir pan.. Numatytos galimybės mokytis individualiai ir grupėmis, tyloje ir bendraujant, “švariai” ir naudojant įvairias tepančias medžiagas bei priemones. Mokiniai prisideda prie mokyklos aplinkos kūrimo savo idėjomis ir darbais, dalyvauja kuriant aplinką, kurioje jiems gera, įdomu ir smagu būti. Mokykla nesibaimina aplinkų ir baldų išskirtinumo, neįprastumo. Pranešime buvo aptariamas Radviliškio jaunimo mokyklos užimtumo centras “EKO bitės“ išsiskiriantis neįprasta ugdymo(si) aplinka bei atnaujinta erdve, kurioje įvairaus amžiaus mokiniai po pamokų turiningai praleidžia laisvalaikį. Neįprastos ir išskirtinės ugdymo(si) aplinkos  - „naujas produktas ir mokyklos augimo variklio sudedamoji dalis“.

          Dėkoju konferencijos organizatoriams už puikią galimybę tobulėti bei pasisemti naujų idėjų siekiant taikyti jas ugdymo procese, būtinai padedant kiekvienam vaikui augti sėkmingai laimingu!

Silva Morkūnienė

Puslapis 7 iš 62