Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Rudens gėrybių paroda

  • PDF

Paskutinę rugsėjo savaitę mūsų mokyklos pirmo aukšto koridorius sužėrėjo visomis nuostabaus rudens spalvomis – čia karaliavo tradicinė rudens gėrybių ir puokščių paroda. Parodoje aktyviai dalyvavo visos klasės, neformaliojo ugdymo būreliai ir penktos klasės mergaitės, padariusios nuostabias rudens gėrybių ekspozicijas. Paroda sulaukė didelio mokinių susidomėjimo.

Komisija įvertino visus darbus ir skyrė prizines vietas:

klasių pogrupyje I vietą užėmė 9a klasė, II vietą – 5/7 ir 10b klasės, III vietą – 9b ir 10a klasės;

būrelių pogrupyje I vietą užėmė “EKObitės“, II vietą – „Jaunojo kūrėjo studija“, III vietą – „Meistro ABC“;

individualiame pogrupyje I vietą užėmė Milda Šiurkutė, II vietą – Ugnė Kairytė, III vietą – Gediminas Bielskis ir Arnas Pranaitis.

Parodos organizatorius Darius Grigaliauskas

Kelionė po Radviliškio kraštą

  • PDF

Rugsėjo 29 dieną grupė jaunimo mokyklos mokinių vyko į ekskursiją po Radviliškio kraštą. Išvyką pradėjome nuo Baisogalos dvaro. Rūmai, statyti XVIII–XX a. – vieni žymiausių architektūros paminklų Lietuvoje. Baisogalos dvaras yra vienas iš senesniųjų tos apylinkės dvarų – vadintas karališkuoju, nes priklausė Lietuvos didžiajam kunigaikščiui. Įspūdingas dvaro parkas – su daug neįprastų medžių, keliais tvenkiniais. Pasivaikščioję po parką sėdome į autobusą ir patraukėme Minaičių link, į Antaninos ir Stanislovo Miknių sodybą. Čia įkurtas partizanų memorialas, pastatytoje klėtelėje įrengta ekspozicija. Po klėtele partizanai buvo išsikasę nedidelį bunkerį, kuriame buvo apsigyvenę apygardos štabo nariai. Apžiūrėję ekspoziciją toliau vykome į Šiaulės kalną. Tik atvykę iškart pastebėjome apžvalgos bokštą. Jis pastatytas tarp Šiaulėnų ir Šaukoto esančiuose kalneliuose, nuo kurio matyti Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkių vaizdai. Užlipus į jį atsiveria kvapą gniaužianti panorama: galima pamatyti ne tik Radviliškio miestą ir jo apylinkes, bet ir Rėkyvą. Prie bokšto įrengtas pėsčiųjų takas, juo nuėjome iki Kudinų piliakalnio, kitaip vadinamu Šiaulės kalnu. Aplankę visas vietas linksmi grįžome į mokyklą. Išvyka suteikė mokiniams ne tik daug žinių, bet ir neišdildomų įspūdžių, džiugių emocijų.

Kita dalis mokinių išėjo susipažinti su lankytinomis Radviliškio miesto vietomis ir aplankė Vytauto Didžiojo paminklą, Nikės paminklą, skirtą pergalei prieš bermontininkus atminti, senąjį garvežį, tremtinių vagoną, skulptūrą „Akcentas“, senąsias miesto kapines. Ekskursijos metu mokiniai prasmingai ir turiningai praleido dieną, įgijo naujų ir papildė jau turimas žinias apie savo miesto istoriją.

 

Mokytojos Ligita Požaitienė, Irena Karinauskienė,

Svetlana Asačiova ir Zita Kačinauskienė

Pažintinė ekskursija po Radviliškio piliakalnius

  • PDF

2017 m. rugsėjo 15 d. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos paveldosaugos skyrius, vadovaujamas Vytauto Simelio, organizavo visų miesto mokyklų moksleiviams ekskursiją, skirtą pažinti kultūrinį kraštovaizdį kaip teigiamą žmogaus ir aplinkos darnaus sambūvio rezultatą, raidą ir vertę. Mūsų mokykla taip pat prisijungė prie organizuojamos ekskursijos. Aplankėme šesis Radviliškio rajono piliakalnius, sužinojome jų istorinę raidą ir buvimo vietas. Moksleiviai susipažino su kultūros paveldu, didino savo sąmoningumą ir aiškinosi, kaip reikia išsaugoti šiuos gamtos objektus.

 

                                                                 Geografijos mokytoja L. Požaitienė

 

Kviečiame visus į rugsėjo 1-osios šventę

  • PDF

Jau geltoni rudenio lapai be giesmių skrajoja...

O paukščiai, kaip mūsų vaikai, atlekia prie lango, pagieda ir nulekia.

Rugsėjo 1-ąją pradeda tiksėti mokslo metų laikrodis,

skelbiantis naują didelių darbų pradžią.

 

Rugsėjo 1-ąją, penktadienį, kviečiame visus į Mokslo ir žinių šventę.

10 klasės mokiniai ir kiti bendruomenės nariai, norintys dalyvauti šv. mišiose miesto bažnyčioje, mokykloje renkasi 8.15 val.

Šventės mokykloje pradžia – 9.45 valandą.

Jaunimiečiai respublikinio projekto „Mano draugas - vanduo“ aktyvūs dalyviai

  • PDF

Radviliškio jaunimo mokyklos užimtumo centrą „EKO bitės“  lankantys mokiniai mokslo metų eigoje aktyviai  dalyvavo respublikinio  projekto „Mano draugas - vanduo“  veikloje. Šis ekologinis kūrybinis projektas yra organizacijos „Gyvoji planeta“ veiklos tąsa ir skirtas gamtojautai, kūrybingumui ir pilietiškumui ugdyti. Asociacija „Gyvoji planeta“ jungia geranoriškus žmones besirūpinančius įtvirtinti Žemėje taiką, sveiką ir dorą gyvenimo būdą bei tausojantį ir puoselėjantį planetos ekologinius resursus elgesį.

Mūsų bendruomenė nusprendė „globoti“ Radviliškio miesto Eibariškių tvenkinį. Užimtumo centre buvo surengta akcija „Kalbėkime ir elkimės kultūringai“. Renginio metu mokiniai pristatė parengtą Eibariškių tvenkinio „gelbėjimo“ planą, kaip kultūringai ir pagarbiai elgtis mus supančioje aplinkoje. Mokinės Ieva ir Viktorija Venckutės pateikė jų pačių surinktą ir apibendrintą informaciją „Laimingas vanduo“, o  Evelina Kveskaitė ir Gabrielė Mickevičiūtė pristatė  Eibariškių tvenkiniui skirtus „laimingo vandens lašelius“ bei kartu su kitais iniciatyviais mokiniais „prisiekė“ globoti Eibariškių tvenkinį. Ši veikla padėjo mokiniams praplėsti ir papildyti žinias apie vandens svarbą ir būtinybę tausoti jo išteklius – todėl sieksime būti „laimingo vandens“ draugais ir kitais mokslo metais.

Silva Morkūnienė,

užimtumo centro „EKO bitės“ vadovė

Tarptautinei žavėjimosi augalais dienai – teatralizuotos kūrybinės dirbtuvėlės

  • PDF

Radviliškio jaunimo mokyklos bendruomenė išradingai paminėjo tarptautinę žavėjimosi augalais dieną – Žavadienį! Šios iniciatyvos tikslas – kuo daugiau žmonių visame pasaulyje paskatinti žavėtis augalais, kalbėti apie augalų reikšmę mūsų kasdienybėje  – nuo žaliosios aplinkos iki maisto, nuo ekologijos iki miškų, ir net tokių ne maisto produktų kaip popierius, mediena, chemikalai, energija ar vaistai. Tarptautinės šventės organizatorių tikslas, kad per pasaulį nuvilnytų daugiau nei tūkstantis renginių, skirtų augalų Žavadieniui paminėti ir ne tik pagrindinę  gegužės 18 dieną, bet ir visus metus! Žavadienio proga visame pasaulyje, nuo didžiųjų miestų iki mažų miestelių, nuo lopšelių iki universitetų, organizuojami renginiai, paskaitos, mokymai, seminarai, spektakliai, parodos, koncertai, eisenos, pasirodymai, kurių metu visi  kviečiami prisiminti augalus ir kalbėti apie jų svarbą. Nacionalinio „Žavadienio 2017“ koordinatoriai Lietuvoje: Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodas Kaune ir partneris  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kvietė įstaigas prisijungti prie šios pasaulinės iniciatyvos. „Augalų žavadienis" skirtas visoms su augalais susijusioms temoms: fundamentalaus augalų mokslo, žemdirbystės, sodininkystės, miškininkystės, augalų dauginimo ir apsaugos, maisto bei mitybos, aplinkos apsaugos, klimato kaitos sušvelninimo, bioproduktų, biologinės įvairovės, darniosios plėtros, atsinaujinančių energijos šaltinių ar švietimo apie augalų mokslą.

Jaunimo mokykloje diena augalams paminėti paversta  smagia bendruomenės švente su teatralizuotais persirengėliais „ekobitutėmis“ ir su ekologinėmis iniciatyvomis „išradimais“ pristatytais mugės metu. „Augalai  + Ekologiškai mąstantys ir draugiški aplinkai žmonės = Aplinkos sėkmė ir laimė“ buvo  šventės „formulė – devizas“. Mokyklos kieme išradingi  personažai praeivius  kvietė atkreipti dėmesį į augalų svarbą žmonių gyvenime, nes nuo jų sprendimo dažnai priklauso pastarųjų likimas. Augalai Žemėje pradėjo augti labai senai, o besivystydami jie išvalė aplinkos orą nuo kenksmingų teršalų, sukūrė sąlygas kitiems organizmams atsirasti tarp jų ir mums, žmonėms. Todėl visuomenei būtina ekologiškai mąstyti ir gyventi draugiškai su augalais. Užimtumo centre „EKO bitės“ (vadovė Silva Morkūnienė) sukurtuose mokinių darbuose mugės metu buvo pabrėžiama augalų svarba bei išmintingas jų vartojimas, sveika aplinka ir ekologiška gyvensena. Ekokūrybinėse dirbtuvėlėse šventės  dalyviai gamino „laikraštines“ servetėles, ekologiškas apyrankes, „laimės“ užtrauktukus, paveikslėlių rėmelius bei kūrė spalvų mozaikas iš kamštelių. Žavingai ir nuotaikingai visi norintys renginio dalyviai pasipuošė veidus augalų motyvais. Džiaugiamės prisijungę prie pasaulinės iniciatyvos ir tapę Žavadienio dalimi bei kviečiame visus žavėtis ir saugoti nuostabią žaliąją gamtą!

 Silva Morkūnienė,

iniciatyvos vykdymo koordinatorė

Spektaklis „Ledo vaikai“: mokiniams daugiau pažinties apie nepelnytai tremtimis ir sibirais luošintą mūsų tėvų ir senelių gyvenimą

  • PDF

Vykdydami projektą  „Sveika mokykla, sveikas miestas, sveika Lietuva“ ir siekdami kelti mūsų bendruomenės sveikos gyvensenos kultūrą bei ugdant bendruomenės atsakomybę už saugios ir sveikos aplinkos išsaugojimą, birželio 14 dieną stebėjome ir aptarėme Lietuvos nacionalinio dramos teatro vienos dalies monospektalį  „Ledo vaikai“ (inscenizacijos autorė, režisierė ir atlikėja Birutė Mar). Stebint „Ledo vaikus“ susidarė įspūdis, kad ir vienas asmuo sugeba prabilti visu orkestru: dramaturgės, aktorės, režisierės, muzikantės ir net lanksčios šokėjos, jei prisiminsime, kaip grakščiai Mergaitė avėsi sibirietiškus veltinius. Per spektaklio dialogus B. Mar labai natūraliai įsikūnijo į mokytojos, mamos, dukters, kitų mergaičių vaidmenis, pašaipiai, valiūkiškai kūrė sovietų kario, „nadziratelių“, pagiežingos Rusijos glūdumos moters, gerojo jakuto personažus. Kartais aktorės rankose atgydavo armonika. Režisūriniu požiūriu įsiminė epizodas, kai B. Mar paėmus instrumentą įsijungė salės šviesos, kviesdamos žmones pritarti ilgesingai tremtinių dainai. Susigraudinę žiūrovai nepajėgė pritarti armonikai, tyliai, tyliai niūniavo vos keli. Siena tarp aktorės ir publikos, tarp meninės sugestijos ir tikrovės išnyko negrįžtamai (informacijos šaltinis http://www.teatras.lt/lt/spektakliai/ledo_vaikai_rez_birute_mar/). „Ledo vaikų“ pradžioje Mokytoja abejoja: „Ar dabar dar verta apie tai kalbėti, ar verta kartoti?“.  Spektaklis įtikino – verta, nes buvome apdovanoti emociniais išgyvenimas  kurie leidžia giliai pajusti ir suprasti, kokie mes esame dabar laimingi, turėdami savo tėvynę, kurioje galime gyventi, o svarbiausia laisvai kurti. Mokytoja Silva Morkūnienė ir socialinė pedagogė Tamara Poškienė džiaugiasi  paraginusios ateiti į spektaklį Jaunimo mokyklos moksleivius ir pasak spektaklyje panaudoto fragmento „Valstybėje, kur vieni mokytojai“, tai savaime suprantama.

Silva Morkūnienė ir Tamara Poškienė,

projekto vykdytojos

Jaunimo mokyklos mokiniams smagi vasara su pačiūžomis

  • PDF

Įgyvendinant Radviliškio rajono savivaldybės finansuojamą sveikatinimo projektą „Sveika mokykla, sveikas miestas, sveika Lietuva“ birželio mėnesį Jaunimo mokyklos mokiniai turėjo galimybę šauniai ir linksmai praleisti laiką ant "Akropolio ledo".  Nors ir vasara, bet mokytojams kartu su mokiniais, nestingo išradingumo ir entuziazmo organizuojant turiningas veiklas, todėl visi būdami pilni originalių idėjų, skatinančių sveiką gyvenimo būdą, vykome į Šiaulius. Daug mokinių Ledo arenoje apsilankė tik pirmą kartą. Svarbiausia, kad paaugliai tryško labai stipriu noru išmokti čiuožti, todėl jie drąsiai stojosi ant ledo su pačiūžomis ir entuziastingai mokėsi. Vaikai arenoje lavinosi fiziškai. Pastebėjome, kad po dviejų apsilankymo seansų ant ledo, jau visi mokiniai čiuožė su pačiūžomis. Mes, kartu su mokiniais, smagiai čiaužydami džiaugiamės, kad šiais laikais norint išmokti čiuožti nėra problema net ir vasaros metu, todėl galime drąsiai sakyti: vaikų čiuožimo įgūdžiai, kaip ir išmokus važiuoti dviračiu, nedings.

Silva Morkūnienė ir Audrius Budrys,

projekto vykdytojai

Puslapis 6 iš 62