Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Renginys „Mano verslas – misija (ne) ĮMANOMA“

  • PDF

Lapkričio 27 dieną 10-9 klasių moksleiviai dalyvavo renginyje „Mano verslas – misija (ne) ĮMANOMA“, kuris vyko Radviliškio miesto kultūros centre. Su moksleiviais savo patirtimi dalijosi jaunieji Radviliškio verslininkai ir darbo biržos atstovai. Mūsų moksleiviai susipažino su šiuo metu populiariomis specialybėmis ir patys galėjo užduoti rūpinus klausimus jauniesiems verslininkams. Tikimės, kad išgirstos mintys padės mokiniams apsispręsti, ką veikti baigus mokyklą.

 

Geografijos mokytoja L. Požaitienė

Saugaus eismo diena

  • PDF

Penktadienį, spalio 13-ąją, mūsų mokykloje buvo saugaus eismo diena. Mokiniai stebėjo įvairias pamokėles apie saugų eismą, saugų elgesį keliuose, sprendė saugaus eismo užduotis. Su klasių vadovais atliko praktines užduotis  bei dalyvavo piešimo konkurse „Mano draugas - atšvaitas“. Saugaus eismo viktorinos 5-8 kl. nugalėtojais išrinkti Karolina Mickevičiūtė ir Laurynas Lukšas. Piešinio „Mano draugas - atšvaitas“ nugalėtoja paskelbta 8 klasė. 9-10 klasių mokiniai kartojo kelio ženklus, sprendė saugaus eismo kryžiažodžius. Kadangi nepavyko nustatyti laimėtojo, tai buvo nuspręsta, kad nugalėjo draugystė!

Praktinėje dalyje mokiniai dviračiais bei paspirtukais bandė įveikti kliūtis ir atlikti kitas užduotis.  Po to vyko įvairios sporto varžybos, kuriose mokiniai rungėsi ne tik tarpusavyje, bet ir su mokytojais.

 

                    Organizatoriai

Mokytojų dienos šventė

  • PDF

Spalio 6 d. Radviliškio jaunimo mokykloje dešimtokai rengė mokytojams šventę, skirtą mokytojų dienai paminėti. Kai kurie jų išdrįso tapti mokytojais ir išsiaiškinti šios profesijos sunkumus ir subtilybes. Mažieji mokiniai rašė mokytojams sveikinimus ir palinkėjimus, kuriais buvo dekoruotas mokyklos simbolis – traukinukas. Vėliau dešimtokai pakvietė mokytojus į pamoką, kurios metu išradingai patikrino fizikos, chemijos, matematikos ir kitų dalykų žinias, skaitė sveikinimus ir linkėjimus. Šventė vyko šiltai, jaukiai, linksmai.

Ši diena paliko didelį įspūdį visiems moksleiviams. Juk kiekvienas mūsų gali suteikti mokytojams malonių akimirkų ir priversti jį nusišypsoti. Juk besišypsantis mokytojas geresnis, draugiškesnis, žadantis teigiamas emocijas ir skatinantis kurti.

 

Geografijos mokytoja L. Požaitienė

Rusų k. mokytoja S. Asočiova

Rudens gėrybių paroda

  • PDF

Paskutinę rugsėjo savaitę mūsų mokyklos pirmo aukšto koridorius sužėrėjo visomis nuostabaus rudens spalvomis – čia karaliavo tradicinė rudens gėrybių ir puokščių paroda. Parodoje aktyviai dalyvavo visos klasės, neformaliojo ugdymo būreliai ir penktos klasės mergaitės, padariusios nuostabias rudens gėrybių ekspozicijas. Paroda sulaukė didelio mokinių susidomėjimo.

Komisija įvertino visus darbus ir skyrė prizines vietas:

klasių pogrupyje I vietą užėmė 9a klasė, II vietą – 5/7 ir 10b klasės, III vietą – 9b ir 10a klasės;

būrelių pogrupyje I vietą užėmė “EKObitės“, II vietą – „Jaunojo kūrėjo studija“, III vietą – „Meistro ABC“;

individualiame pogrupyje I vietą užėmė Milda Šiurkutė, II vietą – Ugnė Kairytė, III vietą – Gediminas Bielskis ir Arnas Pranaitis.

Parodos organizatorius Darius Grigaliauskas

Kelionė po Radviliškio kraštą

  • PDF

Rugsėjo 29 dieną grupė jaunimo mokyklos mokinių vyko į ekskursiją po Radviliškio kraštą. Išvyką pradėjome nuo Baisogalos dvaro. Rūmai, statyti XVIII–XX a. – vieni žymiausių architektūros paminklų Lietuvoje. Baisogalos dvaras yra vienas iš senesniųjų tos apylinkės dvarų – vadintas karališkuoju, nes priklausė Lietuvos didžiajam kunigaikščiui. Įspūdingas dvaro parkas – su daug neįprastų medžių, keliais tvenkiniais. Pasivaikščioję po parką sėdome į autobusą ir patraukėme Minaičių link, į Antaninos ir Stanislovo Miknių sodybą. Čia įkurtas partizanų memorialas, pastatytoje klėtelėje įrengta ekspozicija. Po klėtele partizanai buvo išsikasę nedidelį bunkerį, kuriame buvo apsigyvenę apygardos štabo nariai. Apžiūrėję ekspoziciją toliau vykome į Šiaulės kalną. Tik atvykę iškart pastebėjome apžvalgos bokštą. Jis pastatytas tarp Šiaulėnų ir Šaukoto esančiuose kalneliuose, nuo kurio matyti Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkių vaizdai. Užlipus į jį atsiveria kvapą gniaužianti panorama: galima pamatyti ne tik Radviliškio miestą ir jo apylinkes, bet ir Rėkyvą. Prie bokšto įrengtas pėsčiųjų takas, juo nuėjome iki Kudinų piliakalnio, kitaip vadinamu Šiaulės kalnu. Aplankę visas vietas linksmi grįžome į mokyklą. Išvyka suteikė mokiniams ne tik daug žinių, bet ir neišdildomų įspūdžių, džiugių emocijų.

Kita dalis mokinių išėjo susipažinti su lankytinomis Radviliškio miesto vietomis ir aplankė Vytauto Didžiojo paminklą, Nikės paminklą, skirtą pergalei prieš bermontininkus atminti, senąjį garvežį, tremtinių vagoną, skulptūrą „Akcentas“, senąsias miesto kapines. Ekskursijos metu mokiniai prasmingai ir turiningai praleido dieną, įgijo naujų ir papildė jau turimas žinias apie savo miesto istoriją.

 

Mokytojos Ligita Požaitienė, Irena Karinauskienė,

Svetlana Asačiova ir Zita Kačinauskienė

Pažintinė ekskursija po Radviliškio piliakalnius

  • PDF

2017 m. rugsėjo 15 d. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos paveldosaugos skyrius, vadovaujamas Vytauto Simelio, organizavo visų miesto mokyklų moksleiviams ekskursiją, skirtą pažinti kultūrinį kraštovaizdį kaip teigiamą žmogaus ir aplinkos darnaus sambūvio rezultatą, raidą ir vertę. Mūsų mokykla taip pat prisijungė prie organizuojamos ekskursijos. Aplankėme šesis Radviliškio rajono piliakalnius, sužinojome jų istorinę raidą ir buvimo vietas. Moksleiviai susipažino su kultūros paveldu, didino savo sąmoningumą ir aiškinosi, kaip reikia išsaugoti šiuos gamtos objektus.

 

                                                                 Geografijos mokytoja L. Požaitienė

 

Kviečiame visus į rugsėjo 1-osios šventę

  • PDF

Jau geltoni rudenio lapai be giesmių skrajoja...

O paukščiai, kaip mūsų vaikai, atlekia prie lango, pagieda ir nulekia.

Rugsėjo 1-ąją pradeda tiksėti mokslo metų laikrodis,

skelbiantis naują didelių darbų pradžią.

 

Rugsėjo 1-ąją, penktadienį, kviečiame visus į Mokslo ir žinių šventę.

10 klasės mokiniai ir kiti bendruomenės nariai, norintys dalyvauti šv. mišiose miesto bažnyčioje, mokykloje renkasi 8.15 val.

Šventės mokykloje pradžia – 9.45 valandą.

Jaunimiečiai respublikinio projekto „Mano draugas - vanduo“ aktyvūs dalyviai

  • PDF

Radviliškio jaunimo mokyklos užimtumo centrą „EKO bitės“  lankantys mokiniai mokslo metų eigoje aktyviai  dalyvavo respublikinio  projekto „Mano draugas - vanduo“  veikloje. Šis ekologinis kūrybinis projektas yra organizacijos „Gyvoji planeta“ veiklos tąsa ir skirtas gamtojautai, kūrybingumui ir pilietiškumui ugdyti. Asociacija „Gyvoji planeta“ jungia geranoriškus žmones besirūpinančius įtvirtinti Žemėje taiką, sveiką ir dorą gyvenimo būdą bei tausojantį ir puoselėjantį planetos ekologinius resursus elgesį.

Mūsų bendruomenė nusprendė „globoti“ Radviliškio miesto Eibariškių tvenkinį. Užimtumo centre buvo surengta akcija „Kalbėkime ir elkimės kultūringai“. Renginio metu mokiniai pristatė parengtą Eibariškių tvenkinio „gelbėjimo“ planą, kaip kultūringai ir pagarbiai elgtis mus supančioje aplinkoje. Mokinės Ieva ir Viktorija Venckutės pateikė jų pačių surinktą ir apibendrintą informaciją „Laimingas vanduo“, o  Evelina Kveskaitė ir Gabrielė Mickevičiūtė pristatė  Eibariškių tvenkiniui skirtus „laimingo vandens lašelius“ bei kartu su kitais iniciatyviais mokiniais „prisiekė“ globoti Eibariškių tvenkinį. Ši veikla padėjo mokiniams praplėsti ir papildyti žinias apie vandens svarbą ir būtinybę tausoti jo išteklius – todėl sieksime būti „laimingo vandens“ draugais ir kitais mokslo metais.

Silva Morkūnienė,

užimtumo centro „EKO bitės“ vadovė

Puslapis 6 iš 63