Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

„Žynio“ konkursas

  • PDF

Lapkričio 28 dieną mokykloje vyko 8-10 klasių mokinių ,,Žynio” konkursas.

 ,,Žynio” konkursas rengiamas, siekiant ugdyti mokinių patriotiškumą, skatinti domėjimąsi Lietuvos istorija ir politika, literatūra, gamtos ir tiksliaisiais mokslais, sportu, šiuolaikiniais gyvenimo procesais, ugdyti gebėjimą pritaikyti žinias, įgytas mokomąjame procese.

Konkurso dalyviai per vieną valandą turėjo atsakyti į testo klausimus. Testo klausimai, kaip teigė mokiniai, nebuvo lengvi. Prireikė nemažai pasukti galvą. Mokiniams baigus spręsti testus, į darbą kibo mokytojai. Jie turėjo ištaisyti pluoštą mokinių atsakymų, o tuo metu konkurso dalyviai linksminosi ir žaidė šaradas.

Pagaliau atėjo eilė nugalėtojų paskelbimui. Mokyklos  l. e. p. direktorė E. Spietinienė padėkojo konkurse dalyvavusiems mokiniams, įteikė padėkos raštus laimėjusiai komandai - 10a klasei ir mokyklos metų „Žynio“ nominaciją pelniusiai mokinei - Venckutei Ievai (9b klasė).

Išanalizavę konkurso rezultatus, galime teigti, kad mūsų mokyklos mokiniai turi žinių apie Lietuvą, domisi politika, literatūra, gamtos ir tiksliaisiais mokslais, sportu, šiuolaikiniais gyvenimo procesais. Tikimės, kad ir kitais metais bus organizuojamas toks renginys ir tęsis ši graži tradicija.

 

Konkurso organizatorės chemijos mokytoja Ilona Grabauskienė ir

specialioji pedagogė Angelė Antanavičiūtė

Tolerancijos diena

  • PDF

Lapkričio 16-ąją jaunimo mokykloje buvo minima Tarptautinė toleranijos diena. Mokiniai pamokų metu dalyvavo diskusijose: „Ar tolerancija yra vertybė?“, „Ar aš tolerantiškas?“. Skaitė ir analizavo tekstus apie asmenybes, kurios įkvepia, žiūrėjo filmus apie toleranciją ir juos aptarinėjo. Dalyvavo kūrybiniame tolerancijos medžio kūrime, iš fanieros pjaustė „Tolerancijos paukščius“, puošė mokyklą.

 Patys aktyviausieji mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje Šiauliuose. Mokiniai vyko į Žaliūkių malūnininko sodybą, kur juos maloniai priėmė „gaspadinė" – juk bus kepama kvapni, natūraliai subrandinta, naminė duonelė! Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, mokiniai išgirdo pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojo valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, išmoko naudotis duonkepe, patys gamino mažus duonelės kepaliukus. Taip pat kiekvienam mokiniui buvo suteikta galimybė girnomis malti grūdus, paragauti ten iškeptos duonos su sviestu, užbertomis kanapėmis ir sėlenomis. Sakoma, jog duonos skonis – tai gyvenimo skonis. Mokiniai grįžo su labai geromis emocijomis, buvo labai laimingi. Įspūdžių užteks dar ilgam.

 

Matematikos mokytoja Irena Karinauskienė ir istorijos mokytoja Lina Martynkina

Europos profesinių gebėjimų savaitės renginys „Atrask savo talentą 2017“

  • PDF

Lapkričio 22 dieną su mokyklos vyriausiais mokiniais vykome į Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos skyriuje organizuojamą Europos profesinių gebėjimų savaitės renginį „Atrask savo talentą 2017“. Šios išvykos tikslas: atskleisti jaunimo mokyklos mokinių talentus, skatinti jaunuolius pasirinkti profesinio mokymo kelią Radviliškio rajone.

                      Renginys prasidėjo centro atstovo įžangine kalba apie mokyklą, mokslo trukmę ir specialybes, kurių galima čia išmokti. Po to vyko praktiniai užsiėmimai „Klausk eksperto“. Mokiniai susiskirstė į keturias grupes, kurioms virėjo, elektromontuotojo, automobilių mechaniko ir žirgininkystės verslo darbuotojo specialybių pristatymai.

Renginys baigėsi mokinių tarybos projekto „Mitų griovėjai“ pristatymu bei skaniais ir sočiais pietumis.

Zita Kačinauskienė, matematikos mokytoja

KONKURSAS - „KITA FORMA“

  • PDF

Kiekvienais metais vyksta konkursas –„ KITA FORMA“. 6-10 klasių moksleiviai, paskatinti geografijos mokytojos Ligitos Požaitienės, nusprendė išmėginti savo jėgas, vaizduotę ir kūrybiškumą šiame konkurse. Konkurso tikslas – skatinti aplinkosauginį švietimą kaip darnaus vystymosi sudedamąją dalį, perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, įgūdžius vaikams ir jaunimui, formuoti palankų aplinkai gyvenimo būdą ir aplinkosaugos vertybių nuostatas, akcentuojant aplinkosaugines problemas, vartotojiškumo pasekmes, teikiant prioritetą atliekų vengimui, daiktų pakartotiniam naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui – mažinant nereikalingų daiktų kiekį savo buityje. Moksleiviai parodė savo išmonę, kaip antrines žaliavas galima panaudoti kitiems tikslams.

 

Geografijos mokytoja Ligita Požaitienė 

Jaunimo mokyklos mokiniai konferencijoje „Tyrėjo diena - 5“

  • PDF

Lizdeikos gimnazijoje lapkričio mėnesio 9 dieną vyko Radviliškio rajono mokinių gamtos ir  tiksliųjų mokslų konferencija ,,Tyrėjo diena – 5“.

Į konferenciją buvo atvykusios dėstytojų bei studentų komandos iš Vilniaus ir Kauno technologijos universitetų bei LAMMC Žemdirbystės instituto, Palangos insektariumo ir Radviliškio visuomenės sveikatos biuro specialistai, mineralų terapeutė Amoreta Kurklinskienė,  VšĮ Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojas odontologas Ernestas Dapkus, ŠRAAD Radviliškio rajono agentūros vedėjas Mingaila Saulevičius ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius.

Mūsų mokyklos mokiniai Aivaras Kušleika, Gabrielė Mickevičiūtė ir Žyginta Bliznikaitė kartu su biologijos mokytoja metodininke Silva Morkūniene dalyvavo Palangos insektariumo arachnologo Edgaro Čepukovskio „Vorai“, VU Studentų gamtininkų mokslinės draugijos nario Tomo Pociaus „Mimikrija: gyvūnai irgi moka apgaudinėti“ bei akademinio jaunimo mokslinės draugijos „Modusas“ atstovų: Tautvydo Rušo, Neringos Barauskaitės, Augustino Šarkino, Ramintos Žukauskaitės „Cheminiai eksperimentai“ praktiniuose užsiėmimuose.

 

  Silva Morkūnienė

Radviliškio jaunimo mokyklos atstovai - tarptautiniame edukacijos konkurse „StarT“

  • PDF

                     Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniai dalyvavo  LUMA centro (Suomija)  STEM dalykų „StarT“ projektų konkurse, o mokinių kūrybiniai darbai buvo įvertinti ir apdovanoti sertifikatais.

                 „StarT“ projekto tikslas – skatinti bendradarbiavimą mokyklose bei tarpdalykinę integraciją tarp matematikos, technologijų ir gamtos mokslų, siekiant įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje ir taip mokytis spręsti kylančias problemas bei iššūkius. Projektui darbus pateikė 800 besimokančių bendruomenių iš 36 pasaulio šalių.

                  Užimtumo centrą „EKO bitės“  aktyviai lankantys mokiniai Arnas Pranaitis, Aironas Tulys, Audrius Korsakas, Nedas ir Gediminas Bielskiai kūrė įvairius darbelius iš atliekų, juos fotografavo, filmavo ir aprašė bei pateikė konkurso organizatoriams. Ši įdomi projektinė veikla  mūsų mokiniams labai patiko, todėl sieksime kurti bei dalyvauti „StarT“  projekte ir šiais mokslo metais.

 

                                                                                                                           Silva Morkūnienė,

                                                                                                  užimtumo centro „EKO bitės“ vadovė

 

Mokyklos bendruomenės išvyka į Pakiršinį

  • PDF

Spalio 30 dieną jaunimo mokyklos mokiniai kartu su savo tėveliais ir mokyklos mokytojais lankėsi Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centre Pakiršinio dvaro rūmuose. Centro darbuotojai supažindino su dvaro istorija, veikiančiomis parodomis ir organizavo tris edukacijas. Visi kelionės dalyviai gamino sau knygų skirtukus iš odos, iš vaško suko žvakes, pynė pakabukus raktams, lipdė lėkšteles ir puodelius iš molio.

Po kūrybinių dirbtuvių keliautojai užsuko į Šeduvos istorinės technikos muziejų, kur sukaupta „gyva“, mobili istorinės, taip pat istorinės karinės technikos ekspozicija, kuri bet kuriuo momentu gali pajudėti iš vietos.

 

Inga Balinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja

Pasaulio kultūrų diena artėjant Vėlinėms

  • PDF

Spalio 26-ąją, minint Pasaulio kultūrų dieną, jaunimo mokyklos mokiniai kartu su mokytojomis Irma Lukoševičiene ir Lina Martynkina vyko į pažintinę ekskursiją po Krekenavos apylinkes (Panevėžio r.). Pakeliui link Krekenavos aplankė Upytės piliakalnį, kitaip dar vadinamą Čičinsko Kalnu. Kai kuriuose istoriniuose šaltiniuose minimą ir Tarnagalos vardu. Smagiai pasivaikščioję, mokytojoms papasakojus šio piliakalnio istoriją, paskaičius informaciją apie piliakalnį informaciniame stende, vyko aplankyti Rodų koplyčią-mauzoliejų. Aplankę šią jaukią koplyčią, pasuko Krekenavos regioninio parko link.

Atvykus į Krekenavos regioninį parką, visus iš tolo pasitiko įspūdingas 30 m apžvalgos bokštas. Užlipę į 25 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę mokiniai grožėjosi Krekenavos regioninio parko panorama bei Krekenavos miesteliu.

Didelį įspūdį paliko Krekenavos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų Bazilika. Pasivaikščioję ir pasisėmę ramybės mokiniai pasuko namų link. Kelionės namo metu mokiniai buvo pavargę, bet kupini geriausių įspūdžių.

Mokiniai, likę mokykloje, kartu su dalykų mokytojais organizavo įvairias veiklas: skaitė ir aptarinėjo įvairius tekstus apie Vėlines, jų simboliką, susipažino, kaip kitose šalyse pagerbiami mirusieji žmonės, dalyvavo diskusijose apie Vėlines ir Heloviną. Gamino darbelius iš įvairių medžiagų Helovino ir Vėlinių tema - šikšnosparnius iš kavos indelių ir faneros, popierinius malūnėlius, dekoravo žvakes ir puošė mokyklą

10-tų klasių mokiniai ir lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė apsilankė Radviliškio miesto senosiose kapinėse, pagerbė ten palaidotų žmonių atminimą, uždegė žvakutes ant pirmųjų Lietuvos kariuomenės karių savanorių, kritusių kovose prieš bermontininkus, Jono Jaramino ir Gracijono Sakalausko, kapo.

 

Inga Balinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja

 

Puslapis 5 iš 63