Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

KONKURSAS - „KITA FORMA“

  • PDF

Kiekvienais metais vyksta konkursas –„ KITA FORMA“. 6-10 klasių moksleiviai, paskatinti geografijos mokytojos Ligitos Požaitienės, nusprendė išmėginti savo jėgas, vaizduotę ir kūrybiškumą šiame konkurse. Konkurso tikslas – skatinti aplinkosauginį švietimą kaip darnaus vystymosi sudedamąją dalį, perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, įgūdžius vaikams ir jaunimui, formuoti palankų aplinkai gyvenimo būdą ir aplinkosaugos vertybių nuostatas, akcentuojant aplinkosaugines problemas, vartotojiškumo pasekmes, teikiant prioritetą atliekų vengimui, daiktų pakartotiniam naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui – mažinant nereikalingų daiktų kiekį savo buityje. Moksleiviai parodė savo išmonę, kaip antrines žaliavas galima panaudoti kitiems tikslams.

 

Geografijos mokytoja Ligita Požaitienė 

Jaunimo mokyklos mokiniai konferencijoje „Tyrėjo diena - 5“

  • PDF

Lizdeikos gimnazijoje lapkričio mėnesio 9 dieną vyko Radviliškio rajono mokinių gamtos ir  tiksliųjų mokslų konferencija ,,Tyrėjo diena – 5“.

Į konferenciją buvo atvykusios dėstytojų bei studentų komandos iš Vilniaus ir Kauno technologijos universitetų bei LAMMC Žemdirbystės instituto, Palangos insektariumo ir Radviliškio visuomenės sveikatos biuro specialistai, mineralų terapeutė Amoreta Kurklinskienė,  VšĮ Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojas odontologas Ernestas Dapkus, ŠRAAD Radviliškio rajono agentūros vedėjas Mingaila Saulevičius ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius.

Mūsų mokyklos mokiniai Aivaras Kušleika, Gabrielė Mickevičiūtė ir Žyginta Bliznikaitė kartu su biologijos mokytoja metodininke Silva Morkūniene dalyvavo Palangos insektariumo arachnologo Edgaro Čepukovskio „Vorai“, VU Studentų gamtininkų mokslinės draugijos nario Tomo Pociaus „Mimikrija: gyvūnai irgi moka apgaudinėti“ bei akademinio jaunimo mokslinės draugijos „Modusas“ atstovų: Tautvydo Rušo, Neringos Barauskaitės, Augustino Šarkino, Ramintos Žukauskaitės „Cheminiai eksperimentai“ praktiniuose užsiėmimuose.

 

  Silva Morkūnienė

Radviliškio jaunimo mokyklos atstovai - tarptautiniame edukacijos konkurse „StarT“

  • PDF

                     Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniai dalyvavo  LUMA centro (Suomija)  STEM dalykų „StarT“ projektų konkurse, o mokinių kūrybiniai darbai buvo įvertinti ir apdovanoti sertifikatais.

                 „StarT“ projekto tikslas – skatinti bendradarbiavimą mokyklose bei tarpdalykinę integraciją tarp matematikos, technologijų ir gamtos mokslų, siekiant įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje ir taip mokytis spręsti kylančias problemas bei iššūkius. Projektui darbus pateikė 800 besimokančių bendruomenių iš 36 pasaulio šalių.

                  Užimtumo centrą „EKO bitės“  aktyviai lankantys mokiniai Arnas Pranaitis, Aironas Tulys, Audrius Korsakas, Nedas ir Gediminas Bielskiai kūrė įvairius darbelius iš atliekų, juos fotografavo, filmavo ir aprašė bei pateikė konkurso organizatoriams. Ši įdomi projektinė veikla  mūsų mokiniams labai patiko, todėl sieksime kurti bei dalyvauti „StarT“  projekte ir šiais mokslo metais.

 

                                                                                                                           Silva Morkūnienė,

                                                                                                  užimtumo centro „EKO bitės“ vadovė

 

Mokyklos bendruomenės išvyka į Pakiršinį

  • PDF

Spalio 30 dieną jaunimo mokyklos mokiniai kartu su savo tėveliais ir mokyklos mokytojais lankėsi Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centre Pakiršinio dvaro rūmuose. Centro darbuotojai supažindino su dvaro istorija, veikiančiomis parodomis ir organizavo tris edukacijas. Visi kelionės dalyviai gamino sau knygų skirtukus iš odos, iš vaško suko žvakes, pynė pakabukus raktams, lipdė lėkšteles ir puodelius iš molio.

Po kūrybinių dirbtuvių keliautojai užsuko į Šeduvos istorinės technikos muziejų, kur sukaupta „gyva“, mobili istorinės, taip pat istorinės karinės technikos ekspozicija, kuri bet kuriuo momentu gali pajudėti iš vietos.

 

Inga Balinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja

Pasaulio kultūrų diena artėjant Vėlinėms

  • PDF

Spalio 26-ąją, minint Pasaulio kultūrų dieną, jaunimo mokyklos mokiniai kartu su mokytojomis Irma Lukoševičiene ir Lina Martynkina vyko į pažintinę ekskursiją po Krekenavos apylinkes (Panevėžio r.). Pakeliui link Krekenavos aplankė Upytės piliakalnį, kitaip dar vadinamą Čičinsko Kalnu. Kai kuriuose istoriniuose šaltiniuose minimą ir Tarnagalos vardu. Smagiai pasivaikščioję, mokytojoms papasakojus šio piliakalnio istoriją, paskaičius informaciją apie piliakalnį informaciniame stende, vyko aplankyti Rodų koplyčią-mauzoliejų. Aplankę šią jaukią koplyčią, pasuko Krekenavos regioninio parko link.

Atvykus į Krekenavos regioninį parką, visus iš tolo pasitiko įspūdingas 30 m apžvalgos bokštas. Užlipę į 25 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę mokiniai grožėjosi Krekenavos regioninio parko panorama bei Krekenavos miesteliu.

Didelį įspūdį paliko Krekenavos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų Bazilika. Pasivaikščioję ir pasisėmę ramybės mokiniai pasuko namų link. Kelionės namo metu mokiniai buvo pavargę, bet kupini geriausių įspūdžių.

Mokiniai, likę mokykloje, kartu su dalykų mokytojais organizavo įvairias veiklas: skaitė ir aptarinėjo įvairius tekstus apie Vėlines, jų simboliką, susipažino, kaip kitose šalyse pagerbiami mirusieji žmonės, dalyvavo diskusijose apie Vėlines ir Heloviną. Gamino darbelius iš įvairių medžiagų Helovino ir Vėlinių tema - šikšnosparnius iš kavos indelių ir faneros, popierinius malūnėlius, dekoravo žvakes ir puošė mokyklą

10-tų klasių mokiniai ir lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė apsilankė Radviliškio miesto senosiose kapinėse, pagerbė ten palaidotų žmonių atminimą, uždegė žvakutes ant pirmųjų Lietuvos kariuomenės karių savanorių, kritusių kovose prieš bermontininkus, Jono Jaramino ir Gracijono Sakalausko, kapo.

 

Inga Balinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja

 

Renginys „Mano verslas – misija (ne) ĮMANOMA“

  • PDF

Lapkričio 27 dieną 10-9 klasių moksleiviai dalyvavo renginyje „Mano verslas – misija (ne) ĮMANOMA“, kuris vyko Radviliškio miesto kultūros centre. Su moksleiviais savo patirtimi dalijosi jaunieji Radviliškio verslininkai ir darbo biržos atstovai. Mūsų moksleiviai susipažino su šiuo metu populiariomis specialybėmis ir patys galėjo užduoti rūpinus klausimus jauniesiems verslininkams. Tikimės, kad išgirstos mintys padės mokiniams apsispręsti, ką veikti baigus mokyklą.

 

Geografijos mokytoja L. Požaitienė

Saugaus eismo diena

  • PDF

Penktadienį, spalio 13-ąją, mūsų mokykloje buvo saugaus eismo diena. Mokiniai stebėjo įvairias pamokėles apie saugų eismą, saugų elgesį keliuose, sprendė saugaus eismo užduotis. Su klasių vadovais atliko praktines užduotis  bei dalyvavo piešimo konkurse „Mano draugas - atšvaitas“. Saugaus eismo viktorinos 5-8 kl. nugalėtojais išrinkti Karolina Mickevičiūtė ir Laurynas Lukšas. Piešinio „Mano draugas - atšvaitas“ nugalėtoja paskelbta 8 klasė. 9-10 klasių mokiniai kartojo kelio ženklus, sprendė saugaus eismo kryžiažodžius. Kadangi nepavyko nustatyti laimėtojo, tai buvo nuspręsta, kad nugalėjo draugystė!

Praktinėje dalyje mokiniai dviračiais bei paspirtukais bandė įveikti kliūtis ir atlikti kitas užduotis.  Po to vyko įvairios sporto varžybos, kuriose mokiniai rungėsi ne tik tarpusavyje, bet ir su mokytojais.

 

                    Organizatoriai

Mokytojų dienos šventė

  • PDF

Spalio 6 d. Radviliškio jaunimo mokykloje dešimtokai rengė mokytojams šventę, skirtą mokytojų dienai paminėti. Kai kurie jų išdrįso tapti mokytojais ir išsiaiškinti šios profesijos sunkumus ir subtilybes. Mažieji mokiniai rašė mokytojams sveikinimus ir palinkėjimus, kuriais buvo dekoruotas mokyklos simbolis – traukinukas. Vėliau dešimtokai pakvietė mokytojus į pamoką, kurios metu išradingai patikrino fizikos, chemijos, matematikos ir kitų dalykų žinias, skaitė sveikinimus ir linkėjimus. Šventė vyko šiltai, jaukiai, linksmai.

Ši diena paliko didelį įspūdį visiems moksleiviams. Juk kiekvienas mūsų gali suteikti mokytojams malonių akimirkų ir priversti jį nusišypsoti. Juk besišypsantis mokytojas geresnis, draugiškesnis, žadantis teigiamas emocijas ir skatinantis kurti.

 

Geografijos mokytoja L. Požaitienė

Rusų k. mokytoja S. Asočiova

Puslapis 5 iš 62