Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Kviečiame visus į rugsėjo 1-osios šventę

  • PDF

Jau geltoni rudenio lapai be giesmių skrajoja...

O paukščiai, kaip mūsų vaikai, atlekia prie lango, pagieda ir nulekia.

Rugsėjo 1-ąją pradeda tiksėti mokslo metų laikrodis,

skelbiantis naują didelių darbų pradžią.

 

Rugsėjo 1-ąją, penktadienį, kviečiame visus į Mokslo ir žinių šventę.

10 klasės mokiniai ir kiti bendruomenės nariai, norintys dalyvauti šv. mišiose miesto bažnyčioje, mokykloje renkasi 8.15 val.

Šventės mokykloje pradžia – 9.45 valandą.

Jaunimiečiai respublikinio projekto „Mano draugas - vanduo“ aktyvūs dalyviai

  • PDF

Radviliškio jaunimo mokyklos užimtumo centrą „EKO bitės“  lankantys mokiniai mokslo metų eigoje aktyviai  dalyvavo respublikinio  projekto „Mano draugas - vanduo“  veikloje. Šis ekologinis kūrybinis projektas yra organizacijos „Gyvoji planeta“ veiklos tąsa ir skirtas gamtojautai, kūrybingumui ir pilietiškumui ugdyti. Asociacija „Gyvoji planeta“ jungia geranoriškus žmones besirūpinančius įtvirtinti Žemėje taiką, sveiką ir dorą gyvenimo būdą bei tausojantį ir puoselėjantį planetos ekologinius resursus elgesį.

Mūsų bendruomenė nusprendė „globoti“ Radviliškio miesto Eibariškių tvenkinį. Užimtumo centre buvo surengta akcija „Kalbėkime ir elkimės kultūringai“. Renginio metu mokiniai pristatė parengtą Eibariškių tvenkinio „gelbėjimo“ planą, kaip kultūringai ir pagarbiai elgtis mus supančioje aplinkoje. Mokinės Ieva ir Viktorija Venckutės pateikė jų pačių surinktą ir apibendrintą informaciją „Laimingas vanduo“, o  Evelina Kveskaitė ir Gabrielė Mickevičiūtė pristatė  Eibariškių tvenkiniui skirtus „laimingo vandens lašelius“ bei kartu su kitais iniciatyviais mokiniais „prisiekė“ globoti Eibariškių tvenkinį. Ši veikla padėjo mokiniams praplėsti ir papildyti žinias apie vandens svarbą ir būtinybę tausoti jo išteklius – todėl sieksime būti „laimingo vandens“ draugais ir kitais mokslo metais.

Silva Morkūnienė,

užimtumo centro „EKO bitės“ vadovė

Tarptautinei žavėjimosi augalais dienai – teatralizuotos kūrybinės dirbtuvėlės

  • PDF

Radviliškio jaunimo mokyklos bendruomenė išradingai paminėjo tarptautinę žavėjimosi augalais dieną – Žavadienį! Šios iniciatyvos tikslas – kuo daugiau žmonių visame pasaulyje paskatinti žavėtis augalais, kalbėti apie augalų reikšmę mūsų kasdienybėje  – nuo žaliosios aplinkos iki maisto, nuo ekologijos iki miškų, ir net tokių ne maisto produktų kaip popierius, mediena, chemikalai, energija ar vaistai. Tarptautinės šventės organizatorių tikslas, kad per pasaulį nuvilnytų daugiau nei tūkstantis renginių, skirtų augalų Žavadieniui paminėti ir ne tik pagrindinę  gegužės 18 dieną, bet ir visus metus! Žavadienio proga visame pasaulyje, nuo didžiųjų miestų iki mažų miestelių, nuo lopšelių iki universitetų, organizuojami renginiai, paskaitos, mokymai, seminarai, spektakliai, parodos, koncertai, eisenos, pasirodymai, kurių metu visi  kviečiami prisiminti augalus ir kalbėti apie jų svarbą. Nacionalinio „Žavadienio 2017“ koordinatoriai Lietuvoje: Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodas Kaune ir partneris  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kvietė įstaigas prisijungti prie šios pasaulinės iniciatyvos. „Augalų žavadienis" skirtas visoms su augalais susijusioms temoms: fundamentalaus augalų mokslo, žemdirbystės, sodininkystės, miškininkystės, augalų dauginimo ir apsaugos, maisto bei mitybos, aplinkos apsaugos, klimato kaitos sušvelninimo, bioproduktų, biologinės įvairovės, darniosios plėtros, atsinaujinančių energijos šaltinių ar švietimo apie augalų mokslą.

Jaunimo mokykloje diena augalams paminėti paversta  smagia bendruomenės švente su teatralizuotais persirengėliais „ekobitutėmis“ ir su ekologinėmis iniciatyvomis „išradimais“ pristatytais mugės metu. „Augalai  + Ekologiškai mąstantys ir draugiški aplinkai žmonės = Aplinkos sėkmė ir laimė“ buvo  šventės „formulė – devizas“. Mokyklos kieme išradingi  personažai praeivius  kvietė atkreipti dėmesį į augalų svarbą žmonių gyvenime, nes nuo jų sprendimo dažnai priklauso pastarųjų likimas. Augalai Žemėje pradėjo augti labai senai, o besivystydami jie išvalė aplinkos orą nuo kenksmingų teršalų, sukūrė sąlygas kitiems organizmams atsirasti tarp jų ir mums, žmonėms. Todėl visuomenei būtina ekologiškai mąstyti ir gyventi draugiškai su augalais. Užimtumo centre „EKO bitės“ (vadovė Silva Morkūnienė) sukurtuose mokinių darbuose mugės metu buvo pabrėžiama augalų svarba bei išmintingas jų vartojimas, sveika aplinka ir ekologiška gyvensena. Ekokūrybinėse dirbtuvėlėse šventės  dalyviai gamino „laikraštines“ servetėles, ekologiškas apyrankes, „laimės“ užtrauktukus, paveikslėlių rėmelius bei kūrė spalvų mozaikas iš kamštelių. Žavingai ir nuotaikingai visi norintys renginio dalyviai pasipuošė veidus augalų motyvais. Džiaugiamės prisijungę prie pasaulinės iniciatyvos ir tapę Žavadienio dalimi bei kviečiame visus žavėtis ir saugoti nuostabią žaliąją gamtą!

 Silva Morkūnienė,

iniciatyvos vykdymo koordinatorė

Spektaklis „Ledo vaikai“: mokiniams daugiau pažinties apie nepelnytai tremtimis ir sibirais luošintą mūsų tėvų ir senelių gyvenimą

  • PDF

Vykdydami projektą  „Sveika mokykla, sveikas miestas, sveika Lietuva“ ir siekdami kelti mūsų bendruomenės sveikos gyvensenos kultūrą bei ugdant bendruomenės atsakomybę už saugios ir sveikos aplinkos išsaugojimą, birželio 14 dieną stebėjome ir aptarėme Lietuvos nacionalinio dramos teatro vienos dalies monospektalį  „Ledo vaikai“ (inscenizacijos autorė, režisierė ir atlikėja Birutė Mar). Stebint „Ledo vaikus“ susidarė įspūdis, kad ir vienas asmuo sugeba prabilti visu orkestru: dramaturgės, aktorės, režisierės, muzikantės ir net lanksčios šokėjos, jei prisiminsime, kaip grakščiai Mergaitė avėsi sibirietiškus veltinius. Per spektaklio dialogus B. Mar labai natūraliai įsikūnijo į mokytojos, mamos, dukters, kitų mergaičių vaidmenis, pašaipiai, valiūkiškai kūrė sovietų kario, „nadziratelių“, pagiežingos Rusijos glūdumos moters, gerojo jakuto personažus. Kartais aktorės rankose atgydavo armonika. Režisūriniu požiūriu įsiminė epizodas, kai B. Mar paėmus instrumentą įsijungė salės šviesos, kviesdamos žmones pritarti ilgesingai tremtinių dainai. Susigraudinę žiūrovai nepajėgė pritarti armonikai, tyliai, tyliai niūniavo vos keli. Siena tarp aktorės ir publikos, tarp meninės sugestijos ir tikrovės išnyko negrįžtamai (informacijos šaltinis http://www.teatras.lt/lt/spektakliai/ledo_vaikai_rez_birute_mar/). „Ledo vaikų“ pradžioje Mokytoja abejoja: „Ar dabar dar verta apie tai kalbėti, ar verta kartoti?“.  Spektaklis įtikino – verta, nes buvome apdovanoti emociniais išgyvenimas  kurie leidžia giliai pajusti ir suprasti, kokie mes esame dabar laimingi, turėdami savo tėvynę, kurioje galime gyventi, o svarbiausia laisvai kurti. Mokytoja Silva Morkūnienė ir socialinė pedagogė Tamara Poškienė džiaugiasi  paraginusios ateiti į spektaklį Jaunimo mokyklos moksleivius ir pasak spektaklyje panaudoto fragmento „Valstybėje, kur vieni mokytojai“, tai savaime suprantama.

Silva Morkūnienė ir Tamara Poškienė,

projekto vykdytojos

Jaunimo mokyklos mokiniams smagi vasara su pačiūžomis

  • PDF

Įgyvendinant Radviliškio rajono savivaldybės finansuojamą sveikatinimo projektą „Sveika mokykla, sveikas miestas, sveika Lietuva“ birželio mėnesį Jaunimo mokyklos mokiniai turėjo galimybę šauniai ir linksmai praleisti laiką ant "Akropolio ledo".  Nors ir vasara, bet mokytojams kartu su mokiniais, nestingo išradingumo ir entuziazmo organizuojant turiningas veiklas, todėl visi būdami pilni originalių idėjų, skatinančių sveiką gyvenimo būdą, vykome į Šiaulius. Daug mokinių Ledo arenoje apsilankė tik pirmą kartą. Svarbiausia, kad paaugliai tryško labai stipriu noru išmokti čiuožti, todėl jie drąsiai stojosi ant ledo su pačiūžomis ir entuziastingai mokėsi. Vaikai arenoje lavinosi fiziškai. Pastebėjome, kad po dviejų apsilankymo seansų ant ledo, jau visi mokiniai čiuožė su pačiūžomis. Mes, kartu su mokiniais, smagiai čiaužydami džiaugiamės, kad šiais laikais norint išmokti čiuožti nėra problema net ir vasaros metu, todėl galime drąsiai sakyti: vaikų čiuožimo įgūdžiai, kaip ir išmokus važiuoti dviračiu, nedings.

Silva Morkūnienė ir Audrius Budrys,

projekto vykdytojai

Jaunimo mokyklos dešimtoko Jono įspūdžiai iš rajoninės ekologinės stovyklos

  • PDF

Radviliškio rajono mokyklų mokinių ekologinėje stovykloje „Aplinkos pažinimas – vartai į supratimą“ vykusioje birželio 13-14 dienomis  kartu su kitais įvairių mokyklų jaunaisiais ekologais, paskatintas mokytojos Silvos Morkūnienės, dalyvavo ir mūsų mokyklos dešimtokas Jonas Memkus. Pirmąją stovyklos dieną mokiniams buvo organizuota išvyka į Mažąją Lietuvą. Kelionės maršrutas vedė pro Šilutę link Rusnės salos, o atvykę į Uostadvarį vaikai laivu išplaukė į dviejų valandų trukmės ekskursiją po Nemuno deltos regioninį parką. Ventės rage ir Ornitologijos stotyje mokiniai gilino žinias apie žieduojamus paukščius. Vakare nakvynei stovyklautojai apsistojo Šiaulių rajone esančioje „Napoleono“ turizmo ir sporto bazėje. Antrąją stovyklos dieną jaunieji ekologai dalyvavo orientaciniame žygyje po Bubių apylinkes aplink Pageluvio ežerą.

Dėkojame stovyklos organizatoriams: Valentinai Grinienei, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vyriausiąjai specialistei; Marijai Motiejūnienei, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąjai specialistei bei Gražinos pagrindinės mokyklos komandai: direktoriui Laisvūnui Vaičiūnui, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Daivai Sedelskienei ir mokytojoms: Salvinijai Vaičiūnienei, Vilmai Mikalauskienei, Gritai Dumskienei, Oksanai Budreckienei už puikiai organizuotą veiklą, ekskursijas ir nuostabias patirtis. „Buvo įspūdinga plaukti laivu per Nemuno deltą, o Ventės rage paleidau žieduotą „laimės“ paukštę, bet tikiu ji pas mane dar sugrįš. Orientacinėse varžybose man pavyko gerai atlikti užduotis, aš labai  džiaugiausi radęs reikiamą vietovę, o taip pat nepakartojamai linksma buvo žaisti futbolą kartu su kitų mokyklų mokiniais ekologinėje stovykloje“, - savo įspūdžiais dalijosi Jonas.

Silva Morkūnienė

Dešimtokai įgijo pagrindinį išsilavinimą

  • PDF

Birželio 13 dieną pagrindinio išsilavinimo pažymėjimai buvo įteikti 26 dešimtokams: Jolantai Bloškytei, Gabrielei Grigaliūnaitei, Giulijai Valionytei, Editai Kušleikaitei, Gabrielei Pikelytei, Ievai Šataitei, Edmundui Jonaičiui, Vygintui Kairiui, Jonui Memkui, Kęstučiui Mikoliūnui, Radvydui Rūteniui Raštikiui, Amandui Rybinskij, Deividui Stepanovui, Eimantui Stepanovui, Eitvydui Užgridžiui, Žilvinui Bardauskui, Aurelijui Kirjanovui, Daivarui Lebedevui, Lorenui Mickui, Gintarui Pikturnai, Linui Grigaliauskui, Dainiui Juškai, Arūnui Rutkauskui, Karoliui Šatui, Lukui Zbarauskui, Airidui Ančerevičiui.

Linkime jiems didelės sėkmės ir geros kloties!!! 

Erika Spietinienė

Mūsų mokyklos mokiniai poilsiavo stovykloje „Su saulės spinduliu...“

  • PDF

Birželio 5 dieną mūsų mokykloje startavo vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Su saulės spinduliu...“. Susirinkusius mokinius pasveikino mokyklos pavaduotoja Erika Spietinienė, pažadėjusi, jog nuobodžiauti tikrai nebus kada, mat suplanuota daugybė išvykų, kurių metu mokiniai pramogaus, lankys įdomias vietas bei dalyvaus edukacinėse programose. Po atidarymo buvo aptartos elgesio taisyklės stovyklos metu. Papusryčiavę, tos dienos rytą, vaikai, kartu su mokyklos psichologe Ugne Paluckaite ir specialiąja pedagoge Vilma Chlevickiene, kibo į darbus kūrybinėse dirbtuvėse ,,Gamta ir aš“. Susiskirstę grupelėmis, mokiniai noriai kūrė naują stovyklos vėliavos maketą. Po pietų su mokytojais Dariumi Grigaliausku ir Audriumi Budriu vyko į Šiaulių Splius UNO parką. Užsiregistravę ir gavę įrangą nuotykiams mokiniai išklausė saugumo ir elgesio instruktažą, išbandė bandomąjį laipiojimo ratą, įrangos veikimą ir saugų naudojimą. Dalyviai galėjo pasirinkti laipiojimo trasas pagal pasiruošimo lygį ir pajėgumą. Mokiniams labai patiko užsiėmimai, aišku buvo ir tokių, kurie nebaigė trasos, kiti „užstrigo ant lyno“ ir prireikė trenerių pagalbos. Į mokyklą visi grįžo labai geros nuotaikos.

Birželio 6 dieną, stovyklautojai su mokytoju Arūnu Lauručiu ir socialine pedagoge Tamara Poškiene aplankė Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Ginkluotės depą ir dalyvavo praktiniame užsiėmime „Nepabuvęs kareivėliu...“. Mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės struktūra, karjeros galimybėmis, aktyviai dalyvavo organizuotoje viktorinoje ir laimėjo prizus. Vaikai visus nustebino išmone ir drąsa, o taip pat turėjo galimybę supakuoti kario kuprinę laikui. Mergaitės užduotį atliko greičiau nei berniukai. Vėliau stovyklos dalyviai rungėsi mėtydami granatas. Visiems sekėsi puikiai, o geriausiai ir greičiausiai užduotį atliko Vygintas Kairys. Po pietų mokytojos Silva Morkūnienė ir Ilona Grabauskienė mokinius palydėjo į Atvirą jaunimo centrą „Jaunimo erdvė“, kur mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti.

Birželio 7 dieną stovyklautojai vyko į Kurtuvėnų regioninį parką. Mokiniai ir mokytojos Silva Morkūnienė bei Irma Lukoševičienė ėjo Juodlės pažintiniu taku. Ekologinis takas skirtas supažindinti su Ilgos kraštovaizdžio draustinio gamtos vertybėmis. 4,5 km ilgio take įrengta 12 stotelių su stendais, pelkės apžvalgos bokštelis bei medinis takas per pelkę. Keliaudami su parko gidu aplankė žemynines kopas, kelių tipų pelkes, pamatė, kaip nuo augimo sąlygų priklauso medžių formos, rado net Dzūkijos smėlynams būdingų augalų. Gidas mokiniams papasakojo apie sutiktus augalus, pelkes, mokiniai su žiūronais stebėjo gulbes ir jų jauniklius.

Birželio 8 dieną mūsų stovyklautojai kartu su mokytojomis Irena Karinauskiene ir Asta Grinevičiene vyko į Šaltojo karo muziejų, esantį Žemaitijos nacionaliniame parke. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Mokiniai apžiūrėjo vaizdinę bei grafinę medžiagą, pasakojančią apie kažkada buvusios visiškai slaptos sovietinės imperijos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo principus. Taip pat kovinių raketų ir kitų Šaltojo karo ginkluotės rūšių pavyzdžius bei maketus. Mokiniams išvyka paliko labai didelį įspūdį. Grįžo visi gerai nusiteikę, dalinosi įspūdžiais. Tai diena, kurios daugelis neužmirš dar ilgai.

Paskutinę stovyklos dieną su mokytojomis Lidija Šimkiene ir Inga Balinskaite mokiniai praleido Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje. Pirma vyko į gražiame Daugyvenės upės slėnyje esančią senąją Kleboniškių kaimavietę-kaimo buities muziejų. Apžiūrėjo, aptarė iš apylinkių perkeltus XIX a. ir XX a. pradžiai būdingus kaimų pastatus: gryčias, klėtis, pirtis, klojimus, daržines ir kt. Mokinius sudomino pastatuose įrengtos ekspozicijos, kurių atkurta ūkininkų buitis nukelia į XIX a. pabaigą. Sudomino eksponuojamos ąsočių, bezmėnų, muštokių, ližių, linų šukų, motorų kolekcijos, 1926 m. pagamintas traktorius, XIX a. pab. Anglijoje pagamintas lokomobilis (garo katilas). Apsilankė keliautojai ir kaime veikiančiame 1884 m. statytame vėjo malūne. Vėliau vyko į Burbiškio dvarą. Pasivaikščioję gražiais takeliais ir įsitaisę nuostabioje saloje visi keliautojai džiaugėsi gražiai praleista savaite, puikia draugyste, net surengė puikų koncertą ir padainavo keletą dainų. Pasigrožėję sutvarkyta aplinka, pasivaikščioję po dvaro ekspozicijas grįžo į mokyklą, kur jų laukė ne tik skanūs pietūs, bet ir vaišių stalas. Stovyklautojai valgė tortą, kartu apibendrino stovyklos veiklas, visi gavo dovanėles bei dalyvio „diplomus“.

Stovyklos „Su saulės spinduliu...“ metu mokiniai ugdė savo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, praplėtė savo kultūrinį ir geografinį akiratį, įgijo naujų žinių bei įspūdžių, turiningai ir prasmingai praleido savo laisvalaikį. 

Inga Balinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja

Puslapis 5 iš 61