Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Mokyklos bendruomenės išvyka į Pakiršinį

  • PDF

Spalio 30 dieną jaunimo mokyklos mokiniai kartu su savo tėveliais ir mokyklos mokytojais lankėsi Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centre Pakiršinio dvaro rūmuose. Centro darbuotojai supažindino su dvaro istorija, veikiančiomis parodomis ir organizavo tris edukacijas. Visi kelionės dalyviai gamino sau knygų skirtukus iš odos, iš vaško suko žvakes, pynė pakabukus raktams, lipdė lėkšteles ir puodelius iš molio.

Po kūrybinių dirbtuvių keliautojai užsuko į Šeduvos istorinės technikos muziejų, kur sukaupta „gyva“, mobili istorinės, taip pat istorinės karinės technikos ekspozicija, kuri bet kuriuo momentu gali pajudėti iš vietos.

 

Inga Balinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja

Pasaulio kultūrų diena artėjant Vėlinėms

  • PDF

Spalio 26-ąją, minint Pasaulio kultūrų dieną, jaunimo mokyklos mokiniai kartu su mokytojomis Irma Lukoševičiene ir Lina Martynkina vyko į pažintinę ekskursiją po Krekenavos apylinkes (Panevėžio r.). Pakeliui link Krekenavos aplankė Upytės piliakalnį, kitaip dar vadinamą Čičinsko Kalnu. Kai kuriuose istoriniuose šaltiniuose minimą ir Tarnagalos vardu. Smagiai pasivaikščioję, mokytojoms papasakojus šio piliakalnio istoriją, paskaičius informaciją apie piliakalnį informaciniame stende, vyko aplankyti Rodų koplyčią-mauzoliejų. Aplankę šią jaukią koplyčią, pasuko Krekenavos regioninio parko link.

Atvykus į Krekenavos regioninį parką, visus iš tolo pasitiko įspūdingas 30 m apžvalgos bokštas. Užlipę į 25 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę mokiniai grožėjosi Krekenavos regioninio parko panorama bei Krekenavos miesteliu.

Didelį įspūdį paliko Krekenavos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų Bazilika. Pasivaikščioję ir pasisėmę ramybės mokiniai pasuko namų link. Kelionės namo metu mokiniai buvo pavargę, bet kupini geriausių įspūdžių.

Mokiniai, likę mokykloje, kartu su dalykų mokytojais organizavo įvairias veiklas: skaitė ir aptarinėjo įvairius tekstus apie Vėlines, jų simboliką, susipažino, kaip kitose šalyse pagerbiami mirusieji žmonės, dalyvavo diskusijose apie Vėlines ir Heloviną. Gamino darbelius iš įvairių medžiagų Helovino ir Vėlinių tema - šikšnosparnius iš kavos indelių ir faneros, popierinius malūnėlius, dekoravo žvakes ir puošė mokyklą

10-tų klasių mokiniai ir lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė apsilankė Radviliškio miesto senosiose kapinėse, pagerbė ten palaidotų žmonių atminimą, uždegė žvakutes ant pirmųjų Lietuvos kariuomenės karių savanorių, kritusių kovose prieš bermontininkus, Jono Jaramino ir Gracijono Sakalausko, kapo.

 

Inga Balinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja

 

Renginys „Mano verslas – misija (ne) ĮMANOMA“

  • PDF

Lapkričio 27 dieną 10-9 klasių moksleiviai dalyvavo renginyje „Mano verslas – misija (ne) ĮMANOMA“, kuris vyko Radviliškio miesto kultūros centre. Su moksleiviais savo patirtimi dalijosi jaunieji Radviliškio verslininkai ir darbo biržos atstovai. Mūsų moksleiviai susipažino su šiuo metu populiariomis specialybėmis ir patys galėjo užduoti rūpinus klausimus jauniesiems verslininkams. Tikimės, kad išgirstos mintys padės mokiniams apsispręsti, ką veikti baigus mokyklą.

 

Geografijos mokytoja L. Požaitienė

Saugaus eismo diena

  • PDF

Penktadienį, spalio 13-ąją, mūsų mokykloje buvo saugaus eismo diena. Mokiniai stebėjo įvairias pamokėles apie saugų eismą, saugų elgesį keliuose, sprendė saugaus eismo užduotis. Su klasių vadovais atliko praktines užduotis  bei dalyvavo piešimo konkurse „Mano draugas - atšvaitas“. Saugaus eismo viktorinos 5-8 kl. nugalėtojais išrinkti Karolina Mickevičiūtė ir Laurynas Lukšas. Piešinio „Mano draugas - atšvaitas“ nugalėtoja paskelbta 8 klasė. 9-10 klasių mokiniai kartojo kelio ženklus, sprendė saugaus eismo kryžiažodžius. Kadangi nepavyko nustatyti laimėtojo, tai buvo nuspręsta, kad nugalėjo draugystė!

Praktinėje dalyje mokiniai dviračiais bei paspirtukais bandė įveikti kliūtis ir atlikti kitas užduotis.  Po to vyko įvairios sporto varžybos, kuriose mokiniai rungėsi ne tik tarpusavyje, bet ir su mokytojais.

 

                    Organizatoriai

Mokytojų dienos šventė

  • PDF

Spalio 6 d. Radviliškio jaunimo mokykloje dešimtokai rengė mokytojams šventę, skirtą mokytojų dienai paminėti. Kai kurie jų išdrįso tapti mokytojais ir išsiaiškinti šios profesijos sunkumus ir subtilybes. Mažieji mokiniai rašė mokytojams sveikinimus ir palinkėjimus, kuriais buvo dekoruotas mokyklos simbolis – traukinukas. Vėliau dešimtokai pakvietė mokytojus į pamoką, kurios metu išradingai patikrino fizikos, chemijos, matematikos ir kitų dalykų žinias, skaitė sveikinimus ir linkėjimus. Šventė vyko šiltai, jaukiai, linksmai.

Ši diena paliko didelį įspūdį visiems moksleiviams. Juk kiekvienas mūsų gali suteikti mokytojams malonių akimirkų ir priversti jį nusišypsoti. Juk besišypsantis mokytojas geresnis, draugiškesnis, žadantis teigiamas emocijas ir skatinantis kurti.

 

Geografijos mokytoja L. Požaitienė

Rusų k. mokytoja S. Asočiova

Rudens gėrybių paroda

  • PDF

Paskutinę rugsėjo savaitę mūsų mokyklos pirmo aukšto koridorius sužėrėjo visomis nuostabaus rudens spalvomis – čia karaliavo tradicinė rudens gėrybių ir puokščių paroda. Parodoje aktyviai dalyvavo visos klasės, neformaliojo ugdymo būreliai ir penktos klasės mergaitės, padariusios nuostabias rudens gėrybių ekspozicijas. Paroda sulaukė didelio mokinių susidomėjimo.

Komisija įvertino visus darbus ir skyrė prizines vietas:

klasių pogrupyje I vietą užėmė 9a klasė, II vietą – 5/7 ir 10b klasės, III vietą – 9b ir 10a klasės;

būrelių pogrupyje I vietą užėmė “EKObitės“, II vietą – „Jaunojo kūrėjo studija“, III vietą – „Meistro ABC“;

individualiame pogrupyje I vietą užėmė Milda Šiurkutė, II vietą – Ugnė Kairytė, III vietą – Gediminas Bielskis ir Arnas Pranaitis.

Parodos organizatorius Darius Grigaliauskas

Kelionė po Radviliškio kraštą

  • PDF

Rugsėjo 29 dieną grupė jaunimo mokyklos mokinių vyko į ekskursiją po Radviliškio kraštą. Išvyką pradėjome nuo Baisogalos dvaro. Rūmai, statyti XVIII–XX a. – vieni žymiausių architektūros paminklų Lietuvoje. Baisogalos dvaras yra vienas iš senesniųjų tos apylinkės dvarų – vadintas karališkuoju, nes priklausė Lietuvos didžiajam kunigaikščiui. Įspūdingas dvaro parkas – su daug neįprastų medžių, keliais tvenkiniais. Pasivaikščioję po parką sėdome į autobusą ir patraukėme Minaičių link, į Antaninos ir Stanislovo Miknių sodybą. Čia įkurtas partizanų memorialas, pastatytoje klėtelėje įrengta ekspozicija. Po klėtele partizanai buvo išsikasę nedidelį bunkerį, kuriame buvo apsigyvenę apygardos štabo nariai. Apžiūrėję ekspoziciją toliau vykome į Šiaulės kalną. Tik atvykę iškart pastebėjome apžvalgos bokštą. Jis pastatytas tarp Šiaulėnų ir Šaukoto esančiuose kalneliuose, nuo kurio matyti Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkių vaizdai. Užlipus į jį atsiveria kvapą gniaužianti panorama: galima pamatyti ne tik Radviliškio miestą ir jo apylinkes, bet ir Rėkyvą. Prie bokšto įrengtas pėsčiųjų takas, juo nuėjome iki Kudinų piliakalnio, kitaip vadinamu Šiaulės kalnu. Aplankę visas vietas linksmi grįžome į mokyklą. Išvyka suteikė mokiniams ne tik daug žinių, bet ir neišdildomų įspūdžių, džiugių emocijų.

Kita dalis mokinių išėjo susipažinti su lankytinomis Radviliškio miesto vietomis ir aplankė Vytauto Didžiojo paminklą, Nikės paminklą, skirtą pergalei prieš bermontininkus atminti, senąjį garvežį, tremtinių vagoną, skulptūrą „Akcentas“, senąsias miesto kapines. Ekskursijos metu mokiniai prasmingai ir turiningai praleido dieną, įgijo naujų ir papildė jau turimas žinias apie savo miesto istoriją.

 

Mokytojos Ligita Požaitienė, Irena Karinauskienė,

Svetlana Asačiova ir Zita Kačinauskienė

Pažintinė ekskursija po Radviliškio piliakalnius

  • PDF

2017 m. rugsėjo 15 d. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos paveldosaugos skyrius, vadovaujamas Vytauto Simelio, organizavo visų miesto mokyklų moksleiviams ekskursiją, skirtą pažinti kultūrinį kraštovaizdį kaip teigiamą žmogaus ir aplinkos darnaus sambūvio rezultatą, raidą ir vertę. Mūsų mokykla taip pat prisijungė prie organizuojamos ekskursijos. Aplankėme šesis Radviliškio rajono piliakalnius, sužinojome jų istorinę raidą ir buvimo vietas. Moksleiviai susipažino su kultūros paveldu, didino savo sąmoningumą ir aiškinosi, kaip reikia išsaugoti šiuos gamtos objektus.

 

                                                                 Geografijos mokytoja L. Požaitienė

 

Puslapis 4 iš 61