Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Antikorupcinės akcijos renginiai

  • PDF

Gruodžio 4-8 dienomis mokykloje vyko renginiai, skirti Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti. Renginių tikslas – ugdyti mokinių sąžiningumo jausmą, nepakantumą korupcijai. Buvo išleistas informacinis stendas mokyklos bendruomenei, vyko 9-10 kl. mokinių diskusijos (anti)korupcijos tema etikos ir pilietiškumo pagrindų pamokų metu, klasės valandėlės garbės tema, organizuotas plakatų (anti)korupcijos tema konkursas. Vertinimo komisija nusprendė nerinkti vieno geriausio, o apdovanoti visus konkurse dalyvavusius mokinius.

 

Organizatorės Erika Spietinienė, istorijos mokytoja,

Irma Lukoševičienė, dailės ir technologijų mokytoja

Mes – tarptautinės verslo ir pasiekimų parodos „Šiauliai 2017“ dalyviai!

  • PDF

Lapkričio 30 - gruodžio 1 dienomis Šiaulių arenoje vyko tarptautinė verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai 2017“. Kasmet vykstanti verslo šventė vienu laiku, vienoje erdvėje sutelkia smulkaus ir vidutinio verslo atstovus, klientus, pirkėjus, užsakovus ir verslo partnerius. Parodos dalyvių įvairovė leidžia kiekvienam lankytojui atrasti tai, kas jam įdomu ir aktualu, pasidalinti verslo idėjomis, arčiau susipažinti vieniems su kitais, aptarti bendradarbiavimo galimybes. Teikiamas paslaugas, naujausius gaminius ar verslo sprendimus pristatė gamintojai, organizacijos, smulkaus ir vidutinio verslo įmonės iš 10 skirtingų pramonės sektorių. Kadangi parodos organizatoriai didelį dėmesį skiria socialinės atsakomybės bei bendradarbiavimo principų įgyvendinimui santykiuose su švietimo įstaigomis, todėl į verslo ir pasiekimų parodą buvo pakviesta mūsų mokykla pristatyti ikiprofesinio ugdymo veiklose dalyvaujančių mokinių darbus. Parodoje dalyvavo technologijų mokytojas Darius Grigaliauskas kartu su mokiniais Arnu Pranaičiu ir Nedu Bielskiu. Mokiniai prekiavo metalo ir medžio darbais, įvairiomis kalėdinėmis dekoracijomis, namų interjero detalėmis, lesyklėlėmis. Mokinių darbai susilaukė didelio pirkėjų susidomėjimo. Mokytojui bei mokiniams tai buvo labai įdomi ir naudinga patirtis.

 

Mokyklos informacija

Civilinės saugos pratybos

  • PDF

Lapkričio 29 dieną Jaunimo mokykloje buvo organizuotos civilinės saugos pratybos tema - „Mokinių ir darbuotojų evakuacija kilus gaisrui bibliotekoje, esančioje mokyklos antrame aukšte“. Pratybų tikslas – praktiškai patikrinti mokinių bei mokyklos darbuotojų evakuacijos organizavimą gaisro mokyklos pastate metu.

Trečios pamokos metu, panaudojus mokomąją vaizdinę priemonę – dūmų generatorių, bibliotekoje buvo imituojamas gaisro židinys. Iš patalpos pasklido dūmai po koridorius ir artimiausius mokomuosius kabinetus. Apie evakuaciją iš patalpų pranešė mokyklos darbuotoja, kuri pirma pastebėjo gaisrą. Darbuotojai ir mokiniai iš mokyklos pastato sėkmingai evakavosi evakuaciniais išėjimais ir susirinko į aikštelę prie mokyklos.

Surengtos pratybos leido praktiškai atlikti mokinių bei personalo evakuaciją, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą.

 

 

Organizatoriai

Radviliškio jaunimo mokykloje vyko renginiai „Neleiskim susirgti!“

  • PDF

Minėdami Pasaulinę AIDS dieną ir siekdami propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į šią ligą ir ligonius, mokykloje vykdėme netradicinius renginius. Mokyklos foje penktos ir septintos klasės mokiniai kūrė improvizaciją ,,Gyvybės medis“. Devintų klasių mokiniai kartu su mokytoja Silva Morkūniene išleido informacinius stendus ir parengė projektų „ŽIV/AIDS bespalvis vaizdas“ pristatymus. Pateikiant projektus vyresniųjų klasių mokiniai aktyviai diskutavo „Kaip gyventi už realybės ribų?“. Projektų tikslas buvo parodyti mokiniams, kad jauno žmogaus gyvenimas tampriai susietas su jo elgesio modelio pasirinkimu. Renginių ciklo „Neleiskim susirgti!“ finalinę dieną mokykloje vyko protmūšis: „AIDS: geriau žinoti“. Tokiu būdu mūsų mokykla įsijungė į respublikos mastu organizuotą Pasaulinės AIDS dienos minėjimą. Ši tema tikrai nedžiugina, tačiau Užkrečiamų ligų ir AIDS centro darbuotojai (ULAC), pasitelkę įdomius faktus, protų mūšio užduotis pavertė smagiomis. Jaunimo mokyklos protų mūšyje dalyvavo devintų klasių mokinių komandos. Atsakant į protų mūšio klausimus reikėjo pasitelkti ne tik žinias, bet ir greitą reakciją, nestereotipinį mąstymą ir kūrybiškumą!

 

                                                                                              Silva Morkūnienė

Kvepiantys „EKO žaisliukai“ Kalėdų eglutei

  • PDF

                      Dažnai net nesusimąstome, kiek daug perkame, to, ką galime visai nesunkiai pasidaryti patys iš senų, atrodo, niekam netinkamų medžiagų, todėl, kasmet brandiname idėjas apie nereikalingų daiktų, priemonių pritaikymą mokyklos ar kitos aplinkos erdvėje. Šiais mokslo metais Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniams, lankantiems užimtumo centrą “EKO bitės“, kilo idėja patiems gaminti „EKO dekoracijas eglutei... Jau kvepia Kalėdomis“. Sutarėme su mokiniais ir paskelbėme žinią visai mokyklos bendruomenei, kad jie savo šeimose išnaudoję įvairius kvepalų buteliukus - jų stiklinę talpą atneš į mokyklą  “Kalėdinių EKO dekoracijų“ gamybai. Tokiu būdu gimė ir vis dar gimsta „Kvepiantys „EKO žaisliukai“ Kalėdų eglutei“.  Daugiausia „EKO žaisliukų“ surinko mokiniai Ugnė Kairytė; Nedas Bielskis; Aironas Tulys; Audrius Korsakas; Evelina Kveskaitė; Karolina Pikelytė; Arnas Pranaitis; Gediminas Bielskis bei mokytoja Lidija Šimkienė. Ačiū visiems dalyvavusiems ir vis dar dalyvaujantiems šioje netradicinėje veikloje.

                       Mokinių kūrybiniai darbai pateikti respublikinės parodos „Kita forma“ organizatoriams (informacija: http://rvagentura.lt/). Džiaugiamės, kad buvo įvertintos mūsų kūrybinių darbų „EKO dekoracijos eglutei... Jau kvepia Kalėdomis“  ir kitos idėjos!

                       

                                                                                                                                    Silva Morkūnienė

„Žynio“ konkursas

  • PDF

Lapkričio 28 dieną mokykloje vyko 8-10 klasių mokinių ,,Žynio” konkursas.

 ,,Žynio” konkursas rengiamas, siekiant ugdyti mokinių patriotiškumą, skatinti domėjimąsi Lietuvos istorija ir politika, literatūra, gamtos ir tiksliaisiais mokslais, sportu, šiuolaikiniais gyvenimo procesais, ugdyti gebėjimą pritaikyti žinias, įgytas mokomąjame procese.

Konkurso dalyviai per vieną valandą turėjo atsakyti į testo klausimus. Testo klausimai, kaip teigė mokiniai, nebuvo lengvi. Prireikė nemažai pasukti galvą. Mokiniams baigus spręsti testus, į darbą kibo mokytojai. Jie turėjo ištaisyti pluoštą mokinių atsakymų, o tuo metu konkurso dalyviai linksminosi ir žaidė šaradas.

Pagaliau atėjo eilė nugalėtojų paskelbimui. Mokyklos  l. e. p. direktorė E. Spietinienė padėkojo konkurse dalyvavusiems mokiniams, įteikė padėkos raštus laimėjusiai komandai - 10a klasei ir mokyklos metų „Žynio“ nominaciją pelniusiai mokinei - Venckutei Ievai (9b klasė).

Išanalizavę konkurso rezultatus, galime teigti, kad mūsų mokyklos mokiniai turi žinių apie Lietuvą, domisi politika, literatūra, gamtos ir tiksliaisiais mokslais, sportu, šiuolaikiniais gyvenimo procesais. Tikimės, kad ir kitais metais bus organizuojamas toks renginys ir tęsis ši graži tradicija.

 

Konkurso organizatorės chemijos mokytoja Ilona Grabauskienė ir

specialioji pedagogė Angelė Antanavičiūtė

Tolerancijos diena

  • PDF

Lapkričio 16-ąją jaunimo mokykloje buvo minima Tarptautinė toleranijos diena. Mokiniai pamokų metu dalyvavo diskusijose: „Ar tolerancija yra vertybė?“, „Ar aš tolerantiškas?“. Skaitė ir analizavo tekstus apie asmenybes, kurios įkvepia, žiūrėjo filmus apie toleranciją ir juos aptarinėjo. Dalyvavo kūrybiniame tolerancijos medžio kūrime, iš fanieros pjaustė „Tolerancijos paukščius“, puošė mokyklą.

 Patys aktyviausieji mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje Šiauliuose. Mokiniai vyko į Žaliūkių malūnininko sodybą, kur juos maloniai priėmė „gaspadinė" – juk bus kepama kvapni, natūraliai subrandinta, naminė duonelė! Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, mokiniai išgirdo pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojo valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, išmoko naudotis duonkepe, patys gamino mažus duonelės kepaliukus. Taip pat kiekvienam mokiniui buvo suteikta galimybė girnomis malti grūdus, paragauti ten iškeptos duonos su sviestu, užbertomis kanapėmis ir sėlenomis. Sakoma, jog duonos skonis – tai gyvenimo skonis. Mokiniai grįžo su labai geromis emocijomis, buvo labai laimingi. Įspūdžių užteks dar ilgam.

 

Matematikos mokytoja Irena Karinauskienė ir istorijos mokytoja Lina Martynkina

Europos profesinių gebėjimų savaitės renginys „Atrask savo talentą 2017“

  • PDF

Lapkričio 22 dieną su mokyklos vyriausiais mokiniais vykome į Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos skyriuje organizuojamą Europos profesinių gebėjimų savaitės renginį „Atrask savo talentą 2017“. Šios išvykos tikslas: atskleisti jaunimo mokyklos mokinių talentus, skatinti jaunuolius pasirinkti profesinio mokymo kelią Radviliškio rajone.

                      Renginys prasidėjo centro atstovo įžangine kalba apie mokyklą, mokslo trukmę ir specialybes, kurių galima čia išmokti. Po to vyko praktiniai užsiėmimai „Klausk eksperto“. Mokiniai susiskirstė į keturias grupes, kurioms virėjo, elektromontuotojo, automobilių mechaniko ir žirgininkystės verslo darbuotojo specialybių pristatymai.

Renginys baigėsi mokinių tarybos projekto „Mitų griovėjai“ pristatymu bei skaniais ir sočiais pietumis.

Zita Kačinauskienė, matematikos mokytoja

Puslapis 4 iš 62