Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Jaunimiečiai pramogavo Klaipėdoje

  • PDF

Gruodžio 15 dieną Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniai apsilankė Klaipėdoje. Kadangi žiemiškas oras nelepino, tai pramogauti keliauninkai pradėjo „Skypark“ - batutų pramogų parke. Pramogaudami ant didžiausių batutų platformų Europoje, „maudydamiesi“ kempinių baseine mokiniai turėjo galimybę tobulinti ne tik kūno linijas, bet ir stiprinti kūną! Tai buvo puiki pramoga mūsų mokyklos ekstremalams nutrūktgalviams saugiai pasimokyti naujų triukų. Gaila tik, kad Klaipėdos Kalėdinę eglutę teko apžiūrėti sėdint autobuse, nes lijo žiemiškas lietus. Nuotaika pagerėjo atvykus į Radailius, kur vos 7 kilometrai už Klaipėdos yra pastatytas apverstas namas. Tai ant stogo pastatytas namas,  kuriame viskas apverčiama aukštyn kojom, žaismingai sujaukiant kasdienę rutiną ir pojūčius. Ši relaksacinė vieta skirta žmonėms, iškamuotiems nusistovėjusios tvarkos ir įpročių, kad naujai pažvelgtų į komforto ir stabilumo poreikį. Mokiniai ne tik išbandė šią pramogą, bet ir dalyvavo edukacinėje programoje - ieškojo name paslėpto lobio ir džiaugėsi patirtomis emocijomis. Išvargę bei išsidūkę mokiniai entuziastingai dalinosi įspūdžiais grįždami namo.

Mokytojos Inga Balinskaitė ir Zita Kačinauskienė

 

Kalėdinės kūrybinės dirbtuvėlės

  • PDF

Kiekvienas laukdamas pačių nuostabiausių švenčių – šv. Kalėdų – galvoja, kaip pradžiuginti artimuosius. Gruodžio 14 dieną mokykloje mokinių mamos Jolanta Kairienė ir Jurgita Kuvikaitė organizavo Kalėdines kūrybines dirbtuvėles. Užsiėmimuose dalyvavo mokinių mamos, mokytojai ir mokiniai. Jolanta Kairienė mokė dekupažo – daiktų dekoravimo įvairiais piešinėliais technikos, o Jurgita Kuvikaitė su mergaitėmis gamino gėles – sages.

Dirbdami kartu bei smagiai bendraudami mokytojai, mamos ir mokiniai artimiau susipažino tarpusavyje, taip pat patyrė daug teigiamų emocijų. Nuotaika buvo šventiška, bet ir darbinga. Pačių rankomis padarytos nors ir nedidelės dovanėlės džiugina mūsų artimus žmones, o patį šventės laukimą padaro pakylėtą, ypatingą.

 

Mokytoja Irena Karinauskienė

Ekskursija į Kauną

  • PDF

Gruodžio 13 dieną su jaunimo mokyklos mokinių grupe vykome į Kauną. Apsilankėme ir įsiamžinome Kauno senamiestyje prie eglutės, po to pasivaikščiojome po Laisvės alėją. Grožėjomės papuošimais ir naujametinėmis nuotaikomis. Pasižvalgę, su gera nuotaika nuvykome į Akropolio kino areną, kur žiūrėjome animacinį filmą "Bjaurusis aš 3".

 

Mokytojai: Ligita Požaitienė, Zita Kačinauskienė, Audrius Budrys 

Antikorupcinės akcijos renginiai

  • PDF

Gruodžio 4-8 dienomis mokykloje vyko renginiai, skirti Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti. Renginių tikslas – ugdyti mokinių sąžiningumo jausmą, nepakantumą korupcijai. Buvo išleistas informacinis stendas mokyklos bendruomenei, vyko 9-10 kl. mokinių diskusijos (anti)korupcijos tema etikos ir pilietiškumo pagrindų pamokų metu, klasės valandėlės garbės tema, organizuotas plakatų (anti)korupcijos tema konkursas. Vertinimo komisija nusprendė nerinkti vieno geriausio, o apdovanoti visus konkurse dalyvavusius mokinius.

 

Organizatorės Erika Spietinienė, istorijos mokytoja,

Irma Lukoševičienė, dailės ir technologijų mokytoja

Mes – tarptautinės verslo ir pasiekimų parodos „Šiauliai 2017“ dalyviai!

  • PDF

Lapkričio 30 - gruodžio 1 dienomis Šiaulių arenoje vyko tarptautinė verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai 2017“. Kasmet vykstanti verslo šventė vienu laiku, vienoje erdvėje sutelkia smulkaus ir vidutinio verslo atstovus, klientus, pirkėjus, užsakovus ir verslo partnerius. Parodos dalyvių įvairovė leidžia kiekvienam lankytojui atrasti tai, kas jam įdomu ir aktualu, pasidalinti verslo idėjomis, arčiau susipažinti vieniems su kitais, aptarti bendradarbiavimo galimybes. Teikiamas paslaugas, naujausius gaminius ar verslo sprendimus pristatė gamintojai, organizacijos, smulkaus ir vidutinio verslo įmonės iš 10 skirtingų pramonės sektorių. Kadangi parodos organizatoriai didelį dėmesį skiria socialinės atsakomybės bei bendradarbiavimo principų įgyvendinimui santykiuose su švietimo įstaigomis, todėl į verslo ir pasiekimų parodą buvo pakviesta mūsų mokykla pristatyti ikiprofesinio ugdymo veiklose dalyvaujančių mokinių darbus. Parodoje dalyvavo technologijų mokytojas Darius Grigaliauskas kartu su mokiniais Arnu Pranaičiu ir Nedu Bielskiu. Mokiniai prekiavo metalo ir medžio darbais, įvairiomis kalėdinėmis dekoracijomis, namų interjero detalėmis, lesyklėlėmis. Mokinių darbai susilaukė didelio pirkėjų susidomėjimo. Mokytojui bei mokiniams tai buvo labai įdomi ir naudinga patirtis.

 

Mokyklos informacija

Civilinės saugos pratybos

  • PDF

Lapkričio 29 dieną Jaunimo mokykloje buvo organizuotos civilinės saugos pratybos tema - „Mokinių ir darbuotojų evakuacija kilus gaisrui bibliotekoje, esančioje mokyklos antrame aukšte“. Pratybų tikslas – praktiškai patikrinti mokinių bei mokyklos darbuotojų evakuacijos organizavimą gaisro mokyklos pastate metu.

Trečios pamokos metu, panaudojus mokomąją vaizdinę priemonę – dūmų generatorių, bibliotekoje buvo imituojamas gaisro židinys. Iš patalpos pasklido dūmai po koridorius ir artimiausius mokomuosius kabinetus. Apie evakuaciją iš patalpų pranešė mokyklos darbuotoja, kuri pirma pastebėjo gaisrą. Darbuotojai ir mokiniai iš mokyklos pastato sėkmingai evakavosi evakuaciniais išėjimais ir susirinko į aikštelę prie mokyklos.

Surengtos pratybos leido praktiškai atlikti mokinių bei personalo evakuaciją, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą.

 

 

Organizatoriai

Radviliškio jaunimo mokykloje vyko renginiai „Neleiskim susirgti!“

  • PDF

Minėdami Pasaulinę AIDS dieną ir siekdami propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į šią ligą ir ligonius, mokykloje vykdėme netradicinius renginius. Mokyklos foje penktos ir septintos klasės mokiniai kūrė improvizaciją ,,Gyvybės medis“. Devintų klasių mokiniai kartu su mokytoja Silva Morkūniene išleido informacinius stendus ir parengė projektų „ŽIV/AIDS bespalvis vaizdas“ pristatymus. Pateikiant projektus vyresniųjų klasių mokiniai aktyviai diskutavo „Kaip gyventi už realybės ribų?“. Projektų tikslas buvo parodyti mokiniams, kad jauno žmogaus gyvenimas tampriai susietas su jo elgesio modelio pasirinkimu. Renginių ciklo „Neleiskim susirgti!“ finalinę dieną mokykloje vyko protmūšis: „AIDS: geriau žinoti“. Tokiu būdu mūsų mokykla įsijungė į respublikos mastu organizuotą Pasaulinės AIDS dienos minėjimą. Ši tema tikrai nedžiugina, tačiau Užkrečiamų ligų ir AIDS centro darbuotojai (ULAC), pasitelkę įdomius faktus, protų mūšio užduotis pavertė smagiomis. Jaunimo mokyklos protų mūšyje dalyvavo devintų klasių mokinių komandos. Atsakant į protų mūšio klausimus reikėjo pasitelkti ne tik žinias, bet ir greitą reakciją, nestereotipinį mąstymą ir kūrybiškumą!

 

                                                                                              Silva Morkūnienė

Kvepiantys „EKO žaisliukai“ Kalėdų eglutei

  • PDF

                      Dažnai net nesusimąstome, kiek daug perkame, to, ką galime visai nesunkiai pasidaryti patys iš senų, atrodo, niekam netinkamų medžiagų, todėl, kasmet brandiname idėjas apie nereikalingų daiktų, priemonių pritaikymą mokyklos ar kitos aplinkos erdvėje. Šiais mokslo metais Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniams, lankantiems užimtumo centrą “EKO bitės“, kilo idėja patiems gaminti „EKO dekoracijas eglutei... Jau kvepia Kalėdomis“. Sutarėme su mokiniais ir paskelbėme žinią visai mokyklos bendruomenei, kad jie savo šeimose išnaudoję įvairius kvepalų buteliukus - jų stiklinę talpą atneš į mokyklą  “Kalėdinių EKO dekoracijų“ gamybai. Tokiu būdu gimė ir vis dar gimsta „Kvepiantys „EKO žaisliukai“ Kalėdų eglutei“.  Daugiausia „EKO žaisliukų“ surinko mokiniai Ugnė Kairytė; Nedas Bielskis; Aironas Tulys; Audrius Korsakas; Evelina Kveskaitė; Karolina Pikelytė; Arnas Pranaitis; Gediminas Bielskis bei mokytoja Lidija Šimkienė. Ačiū visiems dalyvavusiems ir vis dar dalyvaujantiems šioje netradicinėje veikloje.

                       Mokinių kūrybiniai darbai pateikti respublikinės parodos „Kita forma“ organizatoriams (informacija: http://rvagentura.lt/). Džiaugiamės, kad buvo įvertintos mūsų kūrybinių darbų „EKO dekoracijos eglutei... Jau kvepia Kalėdomis“  ir kitos idėjos!

                       

                                                                                                                                    Silva Morkūnienė

Puslapis 4 iš 63