Mūsų adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, LT-82138 Radviliškis Telefonas: +37042260203

Jaunimo mokykloje „Mokslo Erdvėlaivis 2018“

  • PDF

Mokslas iš tiesų gali būti įdomus bei žavus, tam tereikia šiek tiek pastangų ir žinių. Sausio mėnesį Jaunimo mokykloje vyko tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitės „Mokslo Erdvėlaivis 2018“ renginiai. Renginių tikslas - gerinti mokinių ugdymo kokybę, siekiant ugdymo proceso veiksmingumo. Renginius vedė mokytojai Silva Morkūnienė, Irena Karinauskienė, Zita Kačinauskienė, Ligita Požaitienė, Ilona Grabauskienė ir Vadim Kamrazer.

                       Savaitė buvo suskirstyta į atskirų dalykų dienas:  pirmadienis – biologijos, antradienis – matematikos, trečiadienis – geografijos, ketvirtadienis - chemijos, penktadienis – fizikos.                           Biologijos dalyko dienos metu mokiniai moksliniuose portaluose ieškojo netikėtos informacijos apie žmogaus anatomiją ir fiziologiją bei aiškinosi įdomius faktus apie asmens higieną atlikdami virtualius eksperimentus. Neformaliuose užsiėmimuose mokiniai sprendė logines užduotis ir konstravo „modelius“ iš antrinių žaliavų. Matematikos dalyko dieną buvo siekiama sudominti mokinius tiksliaisiais mokslais, todėl 8 - 10 klasių ugdytiniams buvo organizuotas konkursas. Jo metu moksleiviams reikėjo atsakinėti į klausimus ir atrinkinėti teisingus teiginius bei sukurti kompoziciją iš geometrinių figūrų. Šį renginį stebėjo ir rezultatus vertino l. e. p. direktorė Erika Spietinienė ir istorijos mokytoja Lina Martynkina. Po atkaklios kovos įvairiose „protmūšio“ rungtyse pirmąją vietą užėmė Audriaus Korsako, Aivaro Kušleikos ir Luko Mickevičiaus komanda, o antri liko Arno Pranaičio, Povilo Stankaus ir Klaido Savicko grupė, taip pat džiaugėsi ir trečiąją vietą užėmę Erikos Šimatonytės, Simo Pranskūno ir Gedimino Bielskio komandos mokiniai. Geografijos dalyko dieną 8, 9a ir 10a klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje. Mokiniai atlikę  „geografines“ užduotis tapo įvairių nominacijų nugalėtojais. Chemijos dieną devintų klasių mokiniai dalyko žinias gilino indikatoriais tyrinėdami tirpalus. Ovidijui Andrijaičiui ir Karoliui Brazioniui geriausiai sekėsi nustatinėti rūgštis, bazes ir šarmus. Dešimtokai, pasirinkę atskirą chemijos sritį, analizavo jos pritaikymo galimybes. Fizikos dalyko dienos metu mokiniai dalyvavo jiems organizuotose netradicinėse veiklose „Fizika kitaip“. Mokiniai rinko informaciją apie fiziką įvairiuose šaltiniuose, ją apibendrino ir pateikčių pagalba pristatė savo klasės draugams.  

 

Silva Morkūnienė, Irena Karinauskienė,

Zita Kačinauskienė, Ligita Požaitienė ir Ilona Grabauskienė

Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinės grupės nariai

Paminėta Laisvės gynėjų diena

  • PDF

1991 m. sausio 13 d. Lietuvos piliečiai stojo ginti Lietuvos atkurtos valstybės nepriklausomybę, kai Sovietų Sąjungos valdžia ryžosi imtis prievartos. Šią dieną atmindami ir pagerbdami žuvusiuosius, Jaunimo mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo visuotinėje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Ryte dešimčiai minučių mokyklos kabinetuose buvo uždegtos žvakutės, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę,  paruoštas sausio 13 d. įvykiams paminėti skirtas stendas, pirmos ir antros pamokos metu mokiniams buvo rodomas tikrais įvykiais paremtas vaidybinis kino filmas apie 1991 m. sausio įvykius. Mokiniai  buvo skatinami praleisti tą dieną prasmingai – prisiminti tuos, kurie už mūsų visų laisvę paaukojo gyvybes, geriau pažinti savo šalies istoriją.

 

Istorijos mokytoja Lina Martynkina


Grūdinimosi diena

  • PDF

Sausio 10 dieną mokykloje buvo organizuojama Grūdinimosi diena, kurios metu mokiniai vietoje pamokų dalyvavo kitokiose veiklose.

Rytą mokiniai pradėjo nuo linksmosios mankštos. Antros ir trečios pamokų metu, pasiskirstę į grupes, mokiniai ėjo į miesto parką, kur dalyvavo orientaciniame žaidime, ieškojo įvairių objektų, esančių parke. Mielai mokiniai dalyvavo ir linksmose rungtyse. Juk smagu išsiaiškinti savo rankos taiklumą, pasirungti su klasės draugais nešant kamuoliuką šaukšte. Šios rungtys sukėlė daug juoko ir pažadino mokinių azartą. Gerai nusiteikę mokiniai noriai laiką leido ir treniruoklių aikštelėje. Grįžę į mokyklą sportininkai gamino sveikuoliškas salotas iš įvairių vaisių.

Pasmaližavę ir papietavę mokiniai galėjo rinktis įvairias veiklas sporto ar treniruoklių salėse, užsiimti saviugda užimtumo centre ar kompiuterių klasėje.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Inga Balinskaitė

Kalėdinė šventė

  • PDF

Gruodžio 22 dieną mokykloje vyko Kalėdinė šventė, kurią organizavo dešimtų klasių mokiniai ir auklėtojos. Renginio pradžioje dešimtokai visus  pasveikino muzikiniu kūriniu su artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis, linkėjo gražiausių svajonių ir norų išsipildymo. Daugelis mokinių buvo pasipuošę įvairiausiomis kaukėmis, todėl buvo paruošę prisistatymus pagal pasirinktą muziką. Daugiausiai išradingumo parodė 5-7 klasė (auklėtoja Z. Kačinauskienė), kurie pelnė daugiausiai simpatijų ir plojimų. Jie gavo apdovanojimus už kūrybiškumą, masiškumą, draugiškumą ir spalvingumą. Visos kaukės buvo spalvingos, gražios, bet kelios buvo išskirtos ir apdovanotos. Kiekviena klasė gavo po maišą saldžių dovanų, kuriomis galėjo  vaišintis, susėdę prie bendro stalo klasėse. Buvo šokama, vaidinama, žaidžiami įvairūs žaidimai. Tai graži tradicinė šventė visai mokyklos bendruomenei, palydint senuosius metus.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė

Radviliškio rajono parodoje - užimtumo centro „EKO bitės“ kompozicija

  • PDF

                          Radviliškio dailės mokykloje gruodžio mėnesį buvo surengta Radviliškio rajono ir miesto švietimo įstaigų ugdytinių  puokščių ir kompozicijų paroda - konkursas „Kalėdinė fantazija 2017. Žiemos improvizacijos“. Užimtumo centro  „EKO bitės“ iniciatyvios mokinės Evelina Kveskaitė ir Gabrielė Mickevičiūtė  parengė kompoziciją „Informatyvi eglutė - 2018“. Už dalyvavimą puokščių ir kompozicijų parodoje konkurse užimtumo centro mokinės įvertintos padėkos raštu. Džiaugiuosi, kad mokinėms rengiant kompoziciją buvo skatinamas  jų kūrybiškumas ir saviraiška kartu suteikiant galimybę savo darbą pristatyti visuomenei bei įprasminti Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų džiaugsmą.

Silva Morkūnienė

 

Kalėdinių puokščių ir kompozicijų paroda

  • PDF

                 Gruodžio 13-22 dienomis jaunimo mokykloje buvo organizuojama kalėdinių puokščių ir kompozicijų paroda-konkursas. Mokiniai kartu su klasės ir būrelių vadovais aktyviai dalyvavo šiame konkurse. Buvo pateiktos įvairios kalėdinės puokštės bei kompozicijos, atliktos įvairiomis technikomis ir iš įvairių medžiagų, kuriose atsispindėjo šventiškas artėjančių gražiausių žiemos švenčių laukimas. Džiugino parodos dalyvių išmonė ir kruopštumas. Kiekvienas pateiktas darbas buvo savitas ir gražus. Klasių seniūnai išrinko gražiausią kalėdinė kompoziciją - I-oji vieta skirta 9a klasei (darbo autorė Karolina Užgrindytė).

 

Vyr. dailės ir technologijų mokytoja Irma Lukoševičienė

„Advento turgūs“

  • PDF

Gruodžio 15 dieną jaunimo mokyklos mokiniai dalyvavo Radviliškio kultūros centre organizuotame renginyje „Advento turgūs“. Mokiniai prekiavo mokinių darbais, sukurtais ikiprofesinio ugdymo pamokų metu. Turguje dalyvavo vyr. technologijų mokytojas Darius Grigaliauskas su 8 klasės mokiniu Arnu Pranaičiu ir vyr. technologijų mokytoja Irma Lukoševičienė su 9b klasės mokine Gabriele Mickevičiūte. Mokiniai prekiavo metalo ir medžio darbais, įvairiomis kalėdinėmis dekoracijomis, eglutės žaisliukais, namų interjero detalėmis, lesyklėlėmis. Mokinių darbai susilaukė didelio pirkėjų susidomėjimo. Mokytojams bei mokiniams tai buvo labai įdomi ir naudinga patirtis.

 

Vyr. dailės ir technologijų mokytoja Irma Lukoševičienė

Kalėdinė išvyka į Vilnių

  • PDF

Baigiantis metams didelis būrys mūsų mokyklos 5-10 klasių mokinių ir mokytojų  išvyko į Vilnių. Kelionės tikslas – aplankyti Iliuzijų muziejų ir pasigrožėti  šventėms pasipuošusiu Vilniumi.

Pirmiausia visi apžiūrėjome labai gražiai papuoštą eglutę Katedros aikštėje, pasivaikščiojome Vilniaus senamiestyje, apžiūrėjome pastatus, gatveles, puošnias kalėdines vitrinas.

Visus ypač domino Iliuzijų muziejus. Mus maloniai pasitiko muziejaus darbuotojos ir kelionė į iliuzijų pasaulį prasidėjo. Nuobodžiauti nebuvo kada, nes muziejuje pilna visokių kambarėlių ir užkaborių, kiekviename vis kita atrakcija. Muziejuje daug pramogų, susijusių su mūsų regėjimo, mąstymo, pasaulio suvokimo ypatumais. Kartais pasijusdavome kaip kokiame mokslo muziejuje.

Mokiniams patiko viskas: stebėjimas, kaip kinta formos, spalvos, piešimas mobiliųjų telefonų šviesa, žibintuvėliais ant specialiais šviesą išsaugančiais dažais nudažytos sienos, kreivų veidrodžių kambarys, kelionė atgal į praeitį – 1980 metus. Reikia pripažinti, kad kartais net svaigo galva nuo visų optinių apgaulių, 3D iliuzijų, neaišku kokiu būdu iš ore kabančio čiaupo bėgančio vandens ir kitų stebuklų. Laikas, paskirtas iliuzijoms, garantavo gerą nuotaiką.

Mokiniai išvyka liko labai patenkinti: fotografavosi, džiaugėsi, patyrė puikiausių emocijų.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Lidija Šimkienė

Puslapis 3 iš 63